Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

768 stemmen
Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

Club Brugge wou er zondagavond alles aan doen om na na drie gelijke spelen weer aan te knopen met een zege. Maar op eigen veld lieten de Bruggelingen ook tegen STVV weer steken vallen. Zo eindigde de partij andermaal op 1-1.

Door de overwinningen van Anderlecht en Union eerder dit weekend, was de druk op Club behoorlijk groot om zelf met de drie punten aan de haal te gaan. In de eerste helft leek er ook geen vuiltje aan de lucht. De eerste kans was weliswaar voor STVV, vervolgens nam Blauw-Zwart de match stevig in handen.

Dat leverde ook de nodige kansen op, maar doelpunten vielen in eerste instantie niet. Vlak na de pauze was het echter toch raak. Maxim De Cuyper leverde een uitstekende voorzet af en uitblinker Andreas Skov Olsen maakte er op fraaie wijze 1-0 van.

LEES OOK: Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Dodelijke tegentreffer

Desondanks liep het wederom mis voor de Bruggelingen. Topschutter Aboubakary Koita wist Simon Mignolet immers te kloppen met een overhoeks schot. Vervolgens zakte de ploeg van coach Ronny Deila helemaal in mekaar en bleef het uiteindelijk bij 1-1.

Volgens Hans Vanaken was de tegentreffer dan ook hét keerpunt. "Als je niet kan winnen, heb je problemen om een match over de streep te trekken”, werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Ik zei het nog op het veld: 'als we hier gewoon de 2-0 maken, is de wedstrijd gedaan'. Maar dan valt er een afgeweken bal voorbij Simon, een lucky goal. Want buiten dat schot hebben ze na rust eigenlijk niets meer gecreëerd."

Geen paniek

Maar ondanks het vierde 1-1-gelijkspel op rij maakt Vanaken zich nog geen grote zorgen. "Moesten we nu niets creëren en slecht voetbal brengen... Dat is ook niet het geval. Maar het is zaak om een wedstrijd af te maken. We hebben daar kansen genoeg voor gehad", besloot de spelmaker.

Club heeft zich afgelopen zomer te weinig versterkt ...

Meest recent

Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

1
1
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

12
12
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

95
95
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

54
54
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

18
18
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

103
103
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

259
259
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

343
343
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

153
153
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

101
101
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

770
770
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

454
454
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

46
46
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

796
796
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

594
594
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

89
89

Meer sportnieuws