Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

door
Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

Club Brugge wou er zondagavond alles aan doen om na na drie gelijke spelen weer aan te knopen met een zege. Maar op eigen veld lieten de Bruggelingen ook tegen STVV weer steken vallen. Zo eindigde de partij andermaal op 1-1.

Door de overwinningen van Anderlecht en Union eerder dit weekend, was de druk op Club behoorlijk groot om zelf met de drie punten aan de haal te gaan. In de eerste helft leek er ook geen vuiltje aan de lucht. De eerste kans was weliswaar voor STVV, vervolgens nam Blauw-Zwart de match stevig in handen.

Dat leverde ook de nodige kansen op, maar doelpunten vielen in eerste instantie niet. Vlak na de pauze was het echter toch raak. Maxim De Cuyper leverde een uitstekende voorzet af en uitblinker Andreas Skov Olsen maakte er op fraaie wijze 1-0 van.

LEES OOK: Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Dodelijke tegentreffer

Desondanks liep het wederom mis voor de Bruggelingen. Topschutter Aboubakary Koita wist Simon Mignolet immers te kloppen met een overhoeks schot. Vervolgens zakte de ploeg van coach Ronny Deila helemaal in mekaar en bleef het uiteindelijk bij 1-1.

Volgens Hans Vanaken was de tegentreffer dan ook hét keerpunt. "Als je niet kan winnen, heb je problemen om een match over de streep te trekken”, werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Ik zei het nog op het veld: 'als we hier gewoon de 2-0 maken, is de wedstrijd gedaan'. Maar dan valt er een afgeweken bal voorbij Simon, een lucky goal. Want buiten dat schot hebben ze na rust eigenlijk niets meer gecreëerd."

Geen paniek

Maar ondanks het vierde 1-1-gelijkspel op rij maakt Vanaken zich nog geen grote zorgen. "Moesten we nu niets creëren en slecht voetbal brengen... Dat is ook niet het geval. Maar het is zaak om een wedstrijd af te maken. We hebben daar kansen genoeg voor gehad", besloot de spelmaker.

Club heeft zich afgelopen zomer te weinig versterkt ...

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

18
18
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

155
155
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

194
194
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

206
206
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

14
14
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

30
30
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

700
700
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

222
222
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

128
128
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

114
114
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

169
169
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

56
56
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

654
654
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

200
200
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

162
162
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

820
820
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

200
200
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

305
305
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

70
70
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

233
233
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

415
415
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

404
404
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64

Meer sportnieuws