Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

door
Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

Club Brugge wou er zondagavond alles aan doen om na na drie gelijke spelen weer aan te knopen met een zege. Maar op eigen veld lieten de Bruggelingen ook tegen STVV weer steken vallen. Zo eindigde de partij andermaal op 1-1.

Door de overwinningen van Anderlecht en Union eerder dit weekend, was de druk op Club behoorlijk groot om zelf met de drie punten aan de haal te gaan. In de eerste helft leek er ook geen vuiltje aan de lucht. De eerste kans was weliswaar voor STVV, vervolgens nam Blauw-Zwart de match stevig in handen.

Dat leverde ook de nodige kansen op, maar doelpunten vielen in eerste instantie niet. Vlak na de pauze was het echter toch raak. Maxim De Cuyper leverde een uitstekende voorzet af en uitblinker Andreas Skov Olsen maakte er op fraaie wijze 1-0 van.

LEES OOK: De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Dodelijke tegentreffer

Desondanks liep het wederom mis voor de Bruggelingen. Topschutter Aboubakary Koita wist Simon Mignolet immers te kloppen met een overhoeks schot. Vervolgens zakte de ploeg van coach Ronny Deila helemaal in mekaar en bleef het uiteindelijk bij 1-1.

Volgens Hans Vanaken was de tegentreffer dan ook hét keerpunt. "Als je niet kan winnen, heb je problemen om een match over de streep te trekken”, werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Ik zei het nog op het veld: 'als we hier gewoon de 2-0 maken, is de wedstrijd gedaan'. Maar dan valt er een afgeweken bal voorbij Simon, een lucky goal. Want buiten dat schot hebben ze na rust eigenlijk niets meer gecreëerd."

Geen paniek

Maar ondanks het vierde 1-1-gelijkspel op rij maakt Vanaken zich nog geen grote zorgen. "Moesten we nu niets creëren en slecht voetbal brengen... Dat is ook niet het geval. Maar het is zaak om een wedstrijd af te maken. We hebben daar kansen genoeg voor gehad", besloot de spelmaker.

Club heeft zich afgelopen zomer te weinig versterkt ...

Meest recent

Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

0
0
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

59
59
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

15
15
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

230
230
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

25
25
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

219
219
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

159
159
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

84
84
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

213
213
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

67
67
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

69
69
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

105
105
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

93
93
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

50
50
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

57
57
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

39
39
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

250
250
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

198
198
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

145
145
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

268
268
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

94
94

Meer sportnieuws