Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

door
Vanaken geeft oorzaak voor nieuwe slipper Club Brugge

Club Brugge wou er zondagavond alles aan doen om na na drie gelijke spelen weer aan te knopen met een zege. Maar op eigen veld lieten de Bruggelingen ook tegen STVV weer steken vallen. Zo eindigde de partij andermaal op 1-1.

Door de overwinningen van Anderlecht en Union eerder dit weekend, was de druk op Club behoorlijk groot om zelf met de drie punten aan de haal te gaan. In de eerste helft leek er ook geen vuiltje aan de lucht. De eerste kans was weliswaar voor STVV, vervolgens nam Blauw-Zwart de match stevig in handen.

Dat leverde ook de nodige kansen op, maar doelpunten vielen in eerste instantie niet. Vlak na de pauze was het echter toch raak. Maxim De Cuyper leverde een uitstekende voorzet af en uitblinker Andreas Skov Olsen maakte er op fraaie wijze 1-0 van.

LEES OOK: Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Dodelijke tegentreffer

Desondanks liep het wederom mis voor de Bruggelingen. Topschutter Aboubakary Koita wist Simon Mignolet immers te kloppen met een overhoeks schot. Vervolgens zakte de ploeg van coach Ronny Deila helemaal in mekaar en bleef het uiteindelijk bij 1-1.

Volgens Hans Vanaken was de tegentreffer dan ook hét keerpunt. "Als je niet kan winnen, heb je problemen om een match over de streep te trekken”, werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Ik zei het nog op het veld: 'als we hier gewoon de 2-0 maken, is de wedstrijd gedaan'. Maar dan valt er een afgeweken bal voorbij Simon, een lucky goal. Want buiten dat schot hebben ze na rust eigenlijk niets meer gecreëerd."

Geen paniek

Maar ondanks het vierde 1-1-gelijkspel op rij maakt Vanaken zich nog geen grote zorgen. "Moesten we nu niets creëren en slecht voetbal brengen... Dat is ook niet het geval. Maar het is zaak om een wedstrijd af te maken. We hebben daar kansen genoeg voor gehad", besloot de spelmaker.

Club heeft zich afgelopen zomer te weinig versterkt ...

Meest recent

Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

2
2
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

22
22
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

117
117
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

260
260
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

59
59
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

144
144
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

470
470
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

256
256
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

169
169
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

51
51
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

28
28
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

229
229
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

79
79
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

488
488
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

186
186
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

179
179
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

405
405
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

400
400
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

307
307
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

142
142
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

234
234
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

594
594
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

154
154
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

124
124

Meer sportnieuws