Wéér geen zege: Koita zadelt ook Club met kater op

264 stemmen
Wéér geen zege: Koita zadelt ook Club met kater op

Club Brugge heeft zondagavond voor de vierde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Uitblinker Andreas Skov Olsen bracht Blauw-Zwart vlak na de rust nochtans op voorsprong tegen STVV. Maar Gouden Stier Aboubakary Koita bezorgde de Limburgers alsnog een knap punt.

Club-coach Deila had voor de gelegenheid enkele wissels doorgevoerd. Zo kregen Boyata, Odoi, Nielsen en Jutgla hun kans vanaf de aftrap. Met die aangepaste basiself kwam de thuisploeg in de openingsminuten wel goed weg. Zo kwam Godeau iets tekort om STVV op voorsprong te zetten.

Vervolgens nam Blauw-Zwart de wedstrijd wel stevig in handen. Met name Skov Olsen zette de bezoekende doelman Suzuki meermaals aan het werk, terwijl Zinckernagel op zijn beurt het doelhout liet trillen. Aan de overzijde liet Kaya het dan weer liggen om de score te openen.

LEES OOK: STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Koita met 4de goal op één week

Na de pauze kon Club echter meteen toeslaan. Uitblinker Skov Olsen werd goed bediend door De Cuyper en de Deen maakte er 1-0 van met zijn zesde competitietreffer van het seizoen. Via Vanaken en Jutgla liet Blauw-Zwart vervolgens de kansen liggen om de match helemaal op slot te doen.

En die missers kwamen de thuisploeg duur te staan. Koita dook immers de zestien en wist Mignolet te kloppen met zijn vierde treffer op één week tijd. De spits kreeg niet veel later zelfs de kans om de match helemaal te doen kantelen, maar mikte zijn vrije trap op Mignolet.

Vierde 1-1-gelijkspel op rij

Club moest dus alles op alles zetten om de drie punten thuis te houden, Deila gooide ook nog Thiago en Vetlesen in de strijd. Maar het mocht niet baten, wederom bleef Blauw-Zwart steken op een 1-1-gelijkspel. Komende donderdag moet dan ook een gepaste reactie volgen in het Europese duel tegen Bodo/Glimt. STVV staat op zijn beurt aan de rand van de top 6 en kan spreken over een meer dan geslaagde seizoensstart.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

9
9
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

55
55
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

269
269
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

228
228
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

388
388
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

110
110
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

177
177
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

378
378
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

352
352
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

502
502
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

510
510
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

209
209
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

565
565
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

171
171
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

227
227
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

231
231
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

116
116
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

569
569
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

171
171
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

231
231
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

423
423
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

700
700

Meer sportnieuws