El Khannouss ziet opvallende reden voor uitsluiting Bonsu Baah

948
El Khannouss ziet opvallende reden voor uitsluiting Bonsu Baah

KRC Genk telde afgelopen zomer een behoorlijke smak geld neer voor Christopher Bonsu Baah. Het Ghanese goudhaantje liet tot dusver ook al mooie fitsen zien, maar kende eveneens flink wat tegenspoed. Zo werd hij zondag wederom vroegtijdig uitgesloten.

Flashback naar een maandje geleden. In de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht krijgt Bonsu Baah de kans van coach Wouter Vrancken om zich vanaf de aftrap te bewijzen. Maar al snel pakt de jonge aanvaller een gele kaart na slaande beweging en een akkefietje met RSCA-aanvoerder Jan Vertonghen.

Enkele minuten later gaat hij echter te stevig door op zijn tegenstander, waarna hij na amper een kwartiertje spelen zijn tweede gele kaart incasseert. Bonsu Baah druipt in zak en as af naar de kleedkamers, zijn ploeg blijft uiteindelijk op een 1-1-gelijkspel steken.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Déja vu tegen Westerlo

Een maand later krijgt de aanvaller tegen Westerlo opnieuw een kans in de basiself. Maar wederom loopt het fout. Tijdens een duel met Thomas Van den Keybus maakt hij te veel gebruik van zijn armen, waarna scheidsrechter Wesli De Cremer hem meteen van het veld stuurt.

Bonsu Baah is quasi ontroostbaar, resever-doelman Hendrik Van Crombrugge moet hem zelfs naar de kleedkamer begeleiden. En met een mannetje minder tussen de lijnen lukt het Genk wederom niet om voor eigen volk te winnen. Zo wordt het 3-3 tegen de hekkensluiter.

Nadeel van de jeugd

Achteraf was de onvrede dan ook groot over de uitsluiting van de jonge aanvaller. "Het was een heel zware sanctie voor hem", stelt ploegmakker Bilal El Khannouss bij Het Laatste Nieuws. "Zelf heb ik vorig seizoen ook zo een rode kaart gepakt. Ik denk dat die van vandaag ook zeer licht was."

Volgens de spelmaker is er ook een opvallende oorzaak voor de uitsluiting. "De reden is dezelfde als bij mij: jonge spelers krijgen nu eenmaal sneller rood. Twee maanden later kwam de ref zijn excuses aanbieden, omdat hij een fout had gemaakt. Dat snap ik echt niet", aldus El Khannouss.

Zonder de rode kaart had Genk gewonnen ...

Meest recent

Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

0
0
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

7
7
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

90
90
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

64
64
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

104
104
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

178
178
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

36
36
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

116
116
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

314
314
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

90
90
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

44
44
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

427
427
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

118
118
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

85
85
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

286
286
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

371
371
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

524
524
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

402
402
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

208
208

Meer sportnieuws