Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

114 stemmen
Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

Promovendus Patro blijft in positieve zin verrassen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn Stijnen had vanavond ferm wat moeite met hekkensluiter SL16, in het slot pakte het echter andermaal de drie punten. SK Beveren creëerde op bezoek bij Deinze dan weer een pak kansen maar bleef andermaal met een kater achter.

Het goed gestarte Patro Eisden Maasmechelen (derde) ging op bezoek bij SL16, de youngsters van Standard. Dat was momenteel de hekkensluiter in de Challenger Pro League. Een eindje verderop namen Deinze en SK Beveren het tegen mekaar op in een Oost-Vlaams streekduel. De Waaslanders hadden dringend nood aan een zege, anders verloren ze nog meer voeling met de ploegen bovenin.

LEES OOK: 'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

Kansenfestival in Deinze, strijdvaardige hekkensluiter

De Dakota Arena was het toneel voor de derby in Oost-Vlaanderen. Binnen de minuut kreeg Deinze al een prima kans na een te korte terugspeelbal: Mertens onderschepte, omspeelde Reus maar vond nog Wuytens op zijn weg. Aan de overzijde reageerde SK Beveren met een paar gevaarlijke hoekschoppen, bij één daarvan besloot Koyalipou van dichtbij (via een verdediger) over. Nog voor het kwartier liet ook Salech een geweldige kans onbenut.

Beide ploegen staken nadien veelvuldig de neus aan het venster. Met een vrije trap testte Prychynenko de reflexen van Reus, Koyalipou zag zijn doelpunt dan weer afgekeurd worden vanwege buitenspel. Met ook nog een knal van Salech die de lat viseerde waren er mogelijkheden genoeg op een doelpunt, gescoord werd er voorlopig niet in Deinze.

In het stadion van Visé nam Patro dan weer de beste start, na goed vijf minuten spelen kreeg Peeters een uitstekende schietkans, doelman Poitoux ranselde de bal fraai uit zijn kooi. Aan de overzijde vond Noubi met een kopbal doelman Belin op zijn weg. De Limburgers domineerden ook nadien, al bleven kansen lange tijd uit. Op het halfuur knalde Dansoko vanop een meter of twintig hoog over. Halfweg hield de rode lantaarn stand tegen het team van Stijn Stijnen.

Waaslanders falen in afwerking, Patro doet het in 'Stijnen-Time'

Zowel Deinze als SK Beveren gingen ook na de pauze vol voor de drie punten. In de openingsminuut ging een voorzet van bezoeker Moistsrapishvili al tegen de paal. De thuisploeg kreeg vlak voor het uur nog eens een prima kans via Quintero die van dichtbij naast knikte. Aan de overzijde had Koyalipou de 0-1 aan de voet, alleen voor Miras stuitte hij echter op de thuisdoelman.

Efficiëntie was niet het codewoord bij de twee ploegen vandaag. Reus redde nog eens bij een vrije trap van Prychynenko, ook de rebound van Quintero leverde geen doelpunt op. Dit duel verdiende een winnaar maar kreeg die niet, dat mogen toch vooral de manschappen van Wim De Decker zich aanwrijven. Zo blijft SK Beveren achter de feiten aanhollen.

In Wezet slaagde Patro er na de rust opnieuw niet in om snel het verschil te maken. Iets voor het uur zorgden de youngsters van Standard nog eens voor dreiging met een kopbal van Dierckx die over vloog. De Limburgers joegen op de winning-goal en kregen op twintig minuten van het einde ook een cadeautje. De ver uitgekomen Poitoux stond in niemandsland, invaller Elisha Sam slaagde er niet in om de bal in een leeg doel binnen te schieten.

De overwinning zou uiteindelijk toch nog mee naar Limburg gaan: in het slot kwam een vrije trap van Stef Peeters aan de tweede paal bij Corstjens maar het was thuisspeler Dodeigne die zijn eigen doelman verschalkte: 0-1. Zo wint Patro andermaal in de laatste tien minuten en schuift het op naar een knappe tweede plek in de Challenger Pro League.

Deinze-SK Beveren: 0-0

Scoreverloop SL16 FC-Patro Eisden Maasmechelen:

0-1 (83') ed Dodeigne

Kan Patro dit seizoen al een promotieplaats afdwingen?

Meest recent

'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

13
13
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

43
43
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

55
55
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

265
265
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

885
885
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

69
69
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

69
69
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

192
192
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

80
80
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

272
272
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

286
286
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

448
448
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

698
698
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

172
172
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

483
483
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

132
132
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

221
221
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

128
128
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

122
122
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

54
54
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

397
397
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

96
96
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

274
274

Meer sportnieuws