Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

door
Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

Promovendus Patro blijft in positieve zin verrassen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn Stijnen had vanavond ferm wat moeite met hekkensluiter SL16, in het slot pakte het echter andermaal de drie punten. SK Beveren creëerde op bezoek bij Deinze dan weer een pak kansen maar bleef andermaal met een kater achter.

Het goed gestarte Patro Eisden Maasmechelen (derde) ging op bezoek bij SL16, de youngsters van Standard. Dat was momenteel de hekkensluiter in de Challenger Pro League. Een eindje verderop namen Deinze en SK Beveren het tegen mekaar op in een Oost-Vlaams streekduel. De Waaslanders hadden dringend nood aan een zege, anders verloren ze nog meer voeling met de ploegen bovenin.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Kansenfestival in Deinze, strijdvaardige hekkensluiter

De Dakota Arena was het toneel voor de derby in Oost-Vlaanderen. Binnen de minuut kreeg Deinze al een prima kans na een te korte terugspeelbal: Mertens onderschepte, omspeelde Reus maar vond nog Wuytens op zijn weg. Aan de overzijde reageerde SK Beveren met een paar gevaarlijke hoekschoppen, bij één daarvan besloot Koyalipou van dichtbij (via een verdediger) over. Nog voor het kwartier liet ook Salech een geweldige kans onbenut.

Beide ploegen staken nadien veelvuldig de neus aan het venster. Met een vrije trap testte Prychynenko de reflexen van Reus, Koyalipou zag zijn doelpunt dan weer afgekeurd worden vanwege buitenspel. Met ook nog een knal van Salech die de lat viseerde waren er mogelijkheden genoeg op een doelpunt, gescoord werd er voorlopig niet in Deinze.

In het stadion van Visé nam Patro dan weer de beste start, na goed vijf minuten spelen kreeg Peeters een uitstekende schietkans, doelman Poitoux ranselde de bal fraai uit zijn kooi. Aan de overzijde vond Noubi met een kopbal doelman Belin op zijn weg. De Limburgers domineerden ook nadien, al bleven kansen lange tijd uit. Op het halfuur knalde Dansoko vanop een meter of twintig hoog over. Halfweg hield de rode lantaarn stand tegen het team van Stijn Stijnen.

Waaslanders falen in afwerking, Patro doet het in 'Stijnen-Time'

Zowel Deinze als SK Beveren gingen ook na de pauze vol voor de drie punten. In de openingsminuut ging een voorzet van bezoeker Moistsrapishvili al tegen de paal. De thuisploeg kreeg vlak voor het uur nog eens een prima kans via Quintero die van dichtbij naast knikte. Aan de overzijde had Koyalipou de 0-1 aan de voet, alleen voor Miras stuitte hij echter op de thuisdoelman.

Efficiëntie was niet het codewoord bij de twee ploegen vandaag. Reus redde nog eens bij een vrije trap van Prychynenko, ook de rebound van Quintero leverde geen doelpunt op. Dit duel verdiende een winnaar maar kreeg die niet, dat mogen toch vooral de manschappen van Wim De Decker zich aanwrijven. Zo blijft SK Beveren achter de feiten aanhollen.

In Wezet slaagde Patro er na de rust opnieuw niet in om snel het verschil te maken. Iets voor het uur zorgden de youngsters van Standard nog eens voor dreiging met een kopbal van Dierckx die over vloog. De Limburgers joegen op de winning-goal en kregen op twintig minuten van het einde ook een cadeautje. De ver uitgekomen Poitoux stond in niemandsland, invaller Elisha Sam slaagde er niet in om de bal in een leeg doel binnen te schieten.

De overwinning zou uiteindelijk toch nog mee naar Limburg gaan: in het slot kwam een vrije trap van Stef Peeters aan de tweede paal bij Corstjens maar het was thuisspeler Dodeigne die zijn eigen doelman verschalkte: 0-1. Zo wint Patro andermaal in de laatste tien minuten en schuift het op naar een knappe tweede plek in de Challenger Pro League.

Deinze-SK Beveren: 0-0

Scoreverloop SL16 FC-Patro Eisden Maasmechelen:

0-1 (83') ed Dodeigne

Kan Patro dit seizoen al een promotieplaats afdwingen?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

183
183
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

85
85
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

516
516
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

70
70
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

321
321
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

390
390
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

182
182
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

417
417
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

185
185
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

97
97
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

301
301
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

395
395
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

231
231
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

455
455
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

399
399
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

52
52
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

301
301
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

120
120
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

459
459
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

251
251
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws