Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

114 stemmen
Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

Promovendus Patro blijft in positieve zin verrassen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn Stijnen had vanavond ferm wat moeite met hekkensluiter SL16, in het slot pakte het echter andermaal de drie punten. SK Beveren creëerde op bezoek bij Deinze dan weer een pak kansen maar bleef andermaal met een kater achter.

Het goed gestarte Patro Eisden Maasmechelen (derde) ging op bezoek bij SL16, de youngsters van Standard. Dat was momenteel de hekkensluiter in de Challenger Pro League. Een eindje verderop namen Deinze en SK Beveren het tegen mekaar op in een Oost-Vlaams streekduel. De Waaslanders hadden dringend nood aan een zege, anders verloren ze nog meer voeling met de ploegen bovenin.

LEES OOK: Beveren neemt afscheid van drie spelers

Kansenfestival in Deinze, strijdvaardige hekkensluiter

De Dakota Arena was het toneel voor de derby in Oost-Vlaanderen. Binnen de minuut kreeg Deinze al een prima kans na een te korte terugspeelbal: Mertens onderschepte, omspeelde Reus maar vond nog Wuytens op zijn weg. Aan de overzijde reageerde SK Beveren met een paar gevaarlijke hoekschoppen, bij één daarvan besloot Koyalipou van dichtbij (via een verdediger) over. Nog voor het kwartier liet ook Salech een geweldige kans onbenut.

Beide ploegen staken nadien veelvuldig de neus aan het venster. Met een vrije trap testte Prychynenko de reflexen van Reus, Koyalipou zag zijn doelpunt dan weer afgekeurd worden vanwege buitenspel. Met ook nog een knal van Salech die de lat viseerde waren er mogelijkheden genoeg op een doelpunt, gescoord werd er voorlopig niet in Deinze.

In het stadion van Visé nam Patro dan weer de beste start, na goed vijf minuten spelen kreeg Peeters een uitstekende schietkans, doelman Poitoux ranselde de bal fraai uit zijn kooi. Aan de overzijde vond Noubi met een kopbal doelman Belin op zijn weg. De Limburgers domineerden ook nadien, al bleven kansen lange tijd uit. Op het halfuur knalde Dansoko vanop een meter of twintig hoog over. Halfweg hield de rode lantaarn stand tegen het team van Stijn Stijnen.

Waaslanders falen in afwerking, Patro doet het in 'Stijnen-Time'

Zowel Deinze als SK Beveren gingen ook na de pauze vol voor de drie punten. In de openingsminuut ging een voorzet van bezoeker Moistsrapishvili al tegen de paal. De thuisploeg kreeg vlak voor het uur nog eens een prima kans via Quintero die van dichtbij naast knikte. Aan de overzijde had Koyalipou de 0-1 aan de voet, alleen voor Miras stuitte hij echter op de thuisdoelman.

Efficiëntie was niet het codewoord bij de twee ploegen vandaag. Reus redde nog eens bij een vrije trap van Prychynenko, ook de rebound van Quintero leverde geen doelpunt op. Dit duel verdiende een winnaar maar kreeg die niet, dat mogen toch vooral de manschappen van Wim De Decker zich aanwrijven. Zo blijft SK Beveren achter de feiten aanhollen.

In Wezet slaagde Patro er na de rust opnieuw niet in om snel het verschil te maken. Iets voor het uur zorgden de youngsters van Standard nog eens voor dreiging met een kopbal van Dierckx die over vloog. De Limburgers joegen op de winning-goal en kregen op twintig minuten van het einde ook een cadeautje. De ver uitgekomen Poitoux stond in niemandsland, invaller Elisha Sam slaagde er niet in om de bal in een leeg doel binnen te schieten.

De overwinning zou uiteindelijk toch nog mee naar Limburg gaan: in het slot kwam een vrije trap van Stef Peeters aan de tweede paal bij Corstjens maar het was thuisspeler Dodeigne die zijn eigen doelman verschalkte: 0-1. Zo wint Patro andermaal in de laatste tien minuten en schuift het op naar een knappe tweede plek in de Challenger Pro League.

Deinze-SK Beveren: 0-0

Scoreverloop SL16 FC-Patro Eisden Maasmechelen:

0-1 (83') ed Dodeigne

Kan Patro dit seizoen al een promotieplaats afdwingen?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

23
23
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

122
122
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

110
110
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

155
155
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

109
109
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

685
685
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

161
161
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

306
306
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

345
345
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

164
164
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

427
427
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

320
320
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

494
494
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

466
466
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

108
108
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

219
219
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

484
484
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

658
658
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

471
471

Meer sportnieuws