Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

114 stemmen
Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

Promovendus Patro blijft in positieve zin verrassen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn Stijnen had vanavond ferm wat moeite met hekkensluiter SL16, in het slot pakte het echter andermaal de drie punten. SK Beveren creëerde op bezoek bij Deinze dan weer een pak kansen maar bleef andermaal met een kater achter.

Het goed gestarte Patro Eisden Maasmechelen (derde) ging op bezoek bij SL16, de youngsters van Standard. Dat was momenteel de hekkensluiter in de Challenger Pro League. Een eindje verderop namen Deinze en SK Beveren het tegen mekaar op in een Oost-Vlaams streekduel. De Waaslanders hadden dringend nood aan een zege, anders verloren ze nog meer voeling met de ploegen bovenin.

LEES OOK: Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Kansenfestival in Deinze, strijdvaardige hekkensluiter

De Dakota Arena was het toneel voor de derby in Oost-Vlaanderen. Binnen de minuut kreeg Deinze al een prima kans na een te korte terugspeelbal: Mertens onderschepte, omspeelde Reus maar vond nog Wuytens op zijn weg. Aan de overzijde reageerde SK Beveren met een paar gevaarlijke hoekschoppen, bij één daarvan besloot Koyalipou van dichtbij (via een verdediger) over. Nog voor het kwartier liet ook Salech een geweldige kans onbenut.

Beide ploegen staken nadien veelvuldig de neus aan het venster. Met een vrije trap testte Prychynenko de reflexen van Reus, Koyalipou zag zijn doelpunt dan weer afgekeurd worden vanwege buitenspel. Met ook nog een knal van Salech die de lat viseerde waren er mogelijkheden genoeg op een doelpunt, gescoord werd er voorlopig niet in Deinze.

In het stadion van Visé nam Patro dan weer de beste start, na goed vijf minuten spelen kreeg Peeters een uitstekende schietkans, doelman Poitoux ranselde de bal fraai uit zijn kooi. Aan de overzijde vond Noubi met een kopbal doelman Belin op zijn weg. De Limburgers domineerden ook nadien, al bleven kansen lange tijd uit. Op het halfuur knalde Dansoko vanop een meter of twintig hoog over. Halfweg hield de rode lantaarn stand tegen het team van Stijn Stijnen.

Waaslanders falen in afwerking, Patro doet het in 'Stijnen-Time'

Zowel Deinze als SK Beveren gingen ook na de pauze vol voor de drie punten. In de openingsminuut ging een voorzet van bezoeker Moistsrapishvili al tegen de paal. De thuisploeg kreeg vlak voor het uur nog eens een prima kans via Quintero die van dichtbij naast knikte. Aan de overzijde had Koyalipou de 0-1 aan de voet, alleen voor Miras stuitte hij echter op de thuisdoelman.

Efficiëntie was niet het codewoord bij de twee ploegen vandaag. Reus redde nog eens bij een vrije trap van Prychynenko, ook de rebound van Quintero leverde geen doelpunt op. Dit duel verdiende een winnaar maar kreeg die niet, dat mogen toch vooral de manschappen van Wim De Decker zich aanwrijven. Zo blijft SK Beveren achter de feiten aanhollen.

In Wezet slaagde Patro er na de rust opnieuw niet in om snel het verschil te maken. Iets voor het uur zorgden de youngsters van Standard nog eens voor dreiging met een kopbal van Dierckx die over vloog. De Limburgers joegen op de winning-goal en kregen op twintig minuten van het einde ook een cadeautje. De ver uitgekomen Poitoux stond in niemandsland, invaller Elisha Sam slaagde er niet in om de bal in een leeg doel binnen te schieten.

De overwinning zou uiteindelijk toch nog mee naar Limburg gaan: in het slot kwam een vrije trap van Stef Peeters aan de tweede paal bij Corstjens maar het was thuisspeler Dodeigne die zijn eigen doelman verschalkte: 0-1. Zo wint Patro andermaal in de laatste tien minuten en schuift het op naar een knappe tweede plek in de Challenger Pro League.

Deinze-SK Beveren: 0-0

Scoreverloop SL16 FC-Patro Eisden Maasmechelen:

0-1 (83') ed Dodeigne

Kan Patro dit seizoen al een promotieplaats afdwingen?

Meest recent

'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

17
17
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

20
20
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

140
140
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

84
84
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

157
157
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

372
372
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

226
226
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

96
96
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

402
402
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

203
203
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

314
314
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

333
333
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

260
260
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

420
420
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

100
100
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

798
798
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

817
817
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

429
429
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

497
497
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

83
83
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

245
245
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

84
84
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

138
138
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

600
600
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

761
761

Meer sportnieuws