Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

114 stemmen
Stijnen gidst team naar plek twee, Beveren faalt ook in streekduel

Promovendus Patro blijft in positieve zin verrassen in de Challenger Pro League. Het team van Stijn Stijnen had vanavond ferm wat moeite met hekkensluiter SL16, in het slot pakte het echter andermaal de drie punten. SK Beveren creëerde op bezoek bij Deinze dan weer een pak kansen maar bleef andermaal met een kater achter.

Het goed gestarte Patro Eisden Maasmechelen (derde) ging op bezoek bij SL16, de youngsters van Standard. Dat was momenteel de hekkensluiter in de Challenger Pro League. Een eindje verderop namen Deinze en SK Beveren het tegen mekaar op in een Oost-Vlaams streekduel. De Waaslanders hadden dringend nood aan een zege, anders verloren ze nog meer voeling met de ploegen bovenin.

LEES OOK: 'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

Kansenfestival in Deinze, strijdvaardige hekkensluiter

De Dakota Arena was het toneel voor de derby in Oost-Vlaanderen. Binnen de minuut kreeg Deinze al een prima kans na een te korte terugspeelbal: Mertens onderschepte, omspeelde Reus maar vond nog Wuytens op zijn weg. Aan de overzijde reageerde SK Beveren met een paar gevaarlijke hoekschoppen, bij één daarvan besloot Koyalipou van dichtbij (via een verdediger) over. Nog voor het kwartier liet ook Salech een geweldige kans onbenut.

Beide ploegen staken nadien veelvuldig de neus aan het venster. Met een vrije trap testte Prychynenko de reflexen van Reus, Koyalipou zag zijn doelpunt dan weer afgekeurd worden vanwege buitenspel. Met ook nog een knal van Salech die de lat viseerde waren er mogelijkheden genoeg op een doelpunt, gescoord werd er voorlopig niet in Deinze.

In het stadion van Visé nam Patro dan weer de beste start, na goed vijf minuten spelen kreeg Peeters een uitstekende schietkans, doelman Poitoux ranselde de bal fraai uit zijn kooi. Aan de overzijde vond Noubi met een kopbal doelman Belin op zijn weg. De Limburgers domineerden ook nadien, al bleven kansen lange tijd uit. Op het halfuur knalde Dansoko vanop een meter of twintig hoog over. Halfweg hield de rode lantaarn stand tegen het team van Stijn Stijnen.

Waaslanders falen in afwerking, Patro doet het in 'Stijnen-Time'

Zowel Deinze als SK Beveren gingen ook na de pauze vol voor de drie punten. In de openingsminuut ging een voorzet van bezoeker Moistsrapishvili al tegen de paal. De thuisploeg kreeg vlak voor het uur nog eens een prima kans via Quintero die van dichtbij naast knikte. Aan de overzijde had Koyalipou de 0-1 aan de voet, alleen voor Miras stuitte hij echter op de thuisdoelman.

Efficiëntie was niet het codewoord bij de twee ploegen vandaag. Reus redde nog eens bij een vrije trap van Prychynenko, ook de rebound van Quintero leverde geen doelpunt op. Dit duel verdiende een winnaar maar kreeg die niet, dat mogen toch vooral de manschappen van Wim De Decker zich aanwrijven. Zo blijft SK Beveren achter de feiten aanhollen.

In Wezet slaagde Patro er na de rust opnieuw niet in om snel het verschil te maken. Iets voor het uur zorgden de youngsters van Standard nog eens voor dreiging met een kopbal van Dierckx die over vloog. De Limburgers joegen op de winning-goal en kregen op twintig minuten van het einde ook een cadeautje. De ver uitgekomen Poitoux stond in niemandsland, invaller Elisha Sam slaagde er niet in om de bal in een leeg doel binnen te schieten.

De overwinning zou uiteindelijk toch nog mee naar Limburg gaan: in het slot kwam een vrije trap van Stef Peeters aan de tweede paal bij Corstjens maar het was thuisspeler Dodeigne die zijn eigen doelman verschalkte: 0-1. Zo wint Patro andermaal in de laatste tien minuten en schuift het op naar een knappe tweede plek in de Challenger Pro League.

Deinze-SK Beveren: 0-0

Scoreverloop SL16 FC-Patro Eisden Maasmechelen:

0-1 (83') ed Dodeigne

Kan Patro dit seizoen al een promotieplaats afdwingen?

Meest recent

Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

15
15
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

34
34
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

42
42
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

130
130
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

205
205
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

221
221
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

152
152
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

279
279
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

115
115
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

543
543
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

77
77
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

57
57
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

329
329
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

56
56
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

132
132
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

93
93
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

123
123
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

174
174
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

215
215
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

549
549
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

263
263
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

991
991
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18

Meer sportnieuws