El Khannouss: "Dat was het kantelpunt in de wedstrijd"

door
El Khannouss:

Van zijn laatste vijf competitiematchen speelde KRC Genk er maar liefst vier gelijk. Die opmerkelijke trend werd verdergezet in de topper op het veld van Club Brugge, waar de Limburgers vrede moesten nemen met een 1-1. Dat liet toch een zure nasmaak achter.

Genk kwam immers uitstekend voor de dag in de eerste helft in het Jan Breydelstadion. Ze waren beter dan Club en kwamen ook op voorsprong toen El Khannouss vlak voor rust een knappe aanval wist af te ronden. Maar dat momentum kon Genk niet vasthouden en na de pauze kwam Club langszij.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Beste helft van het seizoen

De tweede competitiegoal van El Khannouss had dus niet het verhoopte resultaat. De 19-jarige Marokkaan beseft dat het een gemiste kans is voor Genk. "We spelen hier misschien wel onze beste eerste helft van dit seizoen", stelt hij immers in Het Laatste Nieuws. "We hadden alleen efficiënter moeten zijn, één of twee goals meer had zeker gekund."

Het bleef echter bij één treffer en na rust had Genk het moeilijk met de hogere pressing van Club Brugge. Zeker toen ze rond het uur ook nog eens aanvoerder Bryan Heynen verloren met een enkelblessure kwam Genk amper nog onder de druk uit.

Uitvallen Heynen kantelpunt

"Bryans uitvallen was wel een kantelmoment", zegt El Khannouss daarover. "Hij is heel belangrijk voor het team, zowel in balbezit als balverlies. Na zijn wissel hadden we het moeilijker. Het zorgde ervoor dat je met een dubbel gevoel achterblijft."

Veel tijd om te treuren heeft Genk echter niet, want zondag moet het opnieuw aan de bak. Dan komt Westerlo op bezoek in de Cegeka Arena. Donderdag wacht hen ook al hun tweede opdracht in de Conference League, waarin ze naar Servië moeten om het op te nemen tegen Cukaricki.

Had Genk moeten winnen?

Meest recent

Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

11
11
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

40
40
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

27
27
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

95
95
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

41
41
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

468
468
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

127
127
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

201
201
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

247
247
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

223
223
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

164
164
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

91
91
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

64
64
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

103
103
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

438
438
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

228
228
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

336
336
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

165
165
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

234
234
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

283
283
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

679
679
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

253
253
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

292
292

Meer sportnieuws