El Khannouss: "Dat was het kantelpunt in de wedstrijd"

136 stemmen
El Khannouss:

Van zijn laatste vijf competitiematchen speelde KRC Genk er maar liefst vier gelijk. Die opmerkelijke trend werd verdergezet in de topper op het veld van Club Brugge, waar de Limburgers vrede moesten nemen met een 1-1. Dat liet toch een zure nasmaak achter.

Genk kwam immers uitstekend voor de dag in de eerste helft in het Jan Breydelstadion. Ze waren beter dan Club en kwamen ook op voorsprong toen El Khannouss vlak voor rust een knappe aanval wist af te ronden. Maar dat momentum kon Genk niet vasthouden en na de pauze kwam Club langszij.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Beste helft van het seizoen

De tweede competitiegoal van El Khannouss had dus niet het verhoopte resultaat. De 19-jarige Marokkaan beseft dat het een gemiste kans is voor Genk. "We spelen hier misschien wel onze beste eerste helft van dit seizoen", stelt hij immers in Het Laatste Nieuws. "We hadden alleen efficiënter moeten zijn, één of twee goals meer had zeker gekund."

Het bleef echter bij één treffer en na rust had Genk het moeilijk met de hogere pressing van Club Brugge. Zeker toen ze rond het uur ook nog eens aanvoerder Bryan Heynen verloren met een enkelblessure kwam Genk amper nog onder de druk uit.

Uitvallen Heynen kantelpunt

"Bryans uitvallen was wel een kantelmoment", zegt El Khannouss daarover. "Hij is heel belangrijk voor het team, zowel in balbezit als balverlies. Na zijn wissel hadden we het moeilijker. Het zorgde ervoor dat je met een dubbel gevoel achterblijft."

Veel tijd om te treuren heeft Genk echter niet, want zondag moet het opnieuw aan de bak. Dan komt Westerlo op bezoek in de Cegeka Arena. Donderdag wacht hen ook al hun tweede opdracht in de Conference League, waarin ze naar Servië moeten om het op te nemen tegen Cukaricki.

🚀

Had Genk moeten winnen?

Meest recent

‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

33
33
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

118
118
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

20
20
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

89
89
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

307
307
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

475
475
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

44
44
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

77
77
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

93
93
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

240
240
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

47
47
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

119
119
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

569
569
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

478
478
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

177
177
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

97
97
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

215
215
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

76
76
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

134
134
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

445
445

Meer sportnieuws