El Khannouss: "Dat was het kantelpunt in de wedstrijd"

136 stemmen
El Khannouss:

Van zijn laatste vijf competitiematchen speelde KRC Genk er maar liefst vier gelijk. Die opmerkelijke trend werd verdergezet in de topper op het veld van Club Brugge, waar de Limburgers vrede moesten nemen met een 1-1. Dat liet toch een zure nasmaak achter.

Genk kwam immers uitstekend voor de dag in de eerste helft in het Jan Breydelstadion. Ze waren beter dan Club en kwamen ook op voorsprong toen El Khannouss vlak voor rust een knappe aanval wist af te ronden. Maar dat momentum kon Genk niet vasthouden en na de pauze kwam Club langszij.

LEES OOK: ‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Beste helft van het seizoen

De tweede competitiegoal van El Khannouss had dus niet het verhoopte resultaat. De 19-jarige Marokkaan beseft dat het een gemiste kans is voor Genk. "We spelen hier misschien wel onze beste eerste helft van dit seizoen", stelt hij immers in Het Laatste Nieuws. "We hadden alleen efficiënter moeten zijn, één of twee goals meer had zeker gekund."

Het bleef echter bij één treffer en na rust had Genk het moeilijk met de hogere pressing van Club Brugge. Zeker toen ze rond het uur ook nog eens aanvoerder Bryan Heynen verloren met een enkelblessure kwam Genk amper nog onder de druk uit.

Uitvallen Heynen kantelpunt

"Bryans uitvallen was wel een kantelmoment", zegt El Khannouss daarover. "Hij is heel belangrijk voor het team, zowel in balbezit als balverlies. Na zijn wissel hadden we het moeilijker. Het zorgde ervoor dat je met een dubbel gevoel achterblijft."

Veel tijd om te treuren heeft Genk echter niet, want zondag moet het opnieuw aan de bak. Dan komt Westerlo op bezoek in de Cegeka Arena. Donderdag wacht hen ook al hun tweede opdracht in de Conference League, waarin ze naar Servië moeten om het op te nemen tegen Cukaricki.

Had Genk moeten winnen?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

57
57
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

127
127
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

316
316
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

42
42
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

150
150
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

44
44
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

87
87
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

388
388
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

596
596
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

196
196
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

135
135
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

178
178
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

150
150
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

430
430
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

91
91
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

118
118
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

173
173
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

581
581
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

533
533
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

337
337
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

128
128
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

219
219
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

700
700
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

198
198

Meer sportnieuws