Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"

door
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent:

Antwerp FC is er voor de derde wedstrijd op rij niet in geslaagd om een doelpunt te maken. Woensdagavond eindigde ook de inhaaltopper tegen AA Gent op een scoreloos gelijkspel. Al had dat voor een groot deel met de instelling van de bezoekers te maken.

De titelverdediger was behoorlijk gemotiveerd voor de komst van de huidige competitieleider. Antwerp had zich na de pandoering op FC Barcelona immers onvoldoende kunnen herpakken en bleef afgelopen weekend op 0-0 steken tegen promovendus RWDM. Het was dan ook de thuisploeg die het meest dominant aan de match begon.

Gent daarentegen gooide het voor de gelegenheid over een andere boeg. Zo liet coach Hein Vanhaezebrouck zijn ploeg opvallend defensief voor de dag komen. De Buffalo's speelden met een goede organisatie vanuit de omschakeling en lieten het balbezit schijnbaar met plezier aan de thuisploeg. Dat kwam de spektakelwaarde echter niet ten goede.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Van Bommel tevreden

Antwerp had het immers lastig om gaatjes te vinden in de Gentse defensie. De bezoekers konden hun omschakelingsmomenten dan weer onvoldoende uitbuiten. Hierdoor viel er amper doelgevaar te noteren en werd uiteindelijk ook helemaal niet gescoord. Vooral RAFC kon moeilijk tevreden zijn met deze puntendeling.

Desondanks toonde coach Mark van Bommel zich achteraf behoorlijk positief. "We kregen bijna niks tegen. Ik vond dit helemaal niet slecht van mijn ploeg. Kom er maar eens doorheen", klonk het bij Sporza. "Ik vind dat we beter voetballen en meer kansen hebben om te winnen dan vorig jaar, alleen geven de resultaten mij geen gelijk."

Nieuwe status Antwerp

Dat Gent zo defensief voor de dag kwam, wil volgens Van Bommel dan weer veel zeggen over de kwaliteit van zijn ploeg. "Dat de koploper hier zo komt voetballen, is een groot compliment aan ons. Wij hebben nu een andere status en daar moeten we mee omgaan. Door een muur voetballen hebben we onder de knie, maar de uitvoering moet consequenter. Je scoort niet, dus het moet natuurlijk beter."

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

86
86
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

13
13
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

58
58
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

28
28
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

176
176
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

243
243
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

92
92
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

116
116
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

45
45
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

63
63
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

110
110
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

63
63
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

216
216
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

199
199
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

135
135
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

83
83
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

119
119
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

86
86
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

351
351
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

416
416
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

396
396

Meer sportnieuws