Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"

door
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent:

Antwerp FC is er voor de derde wedstrijd op rij niet in geslaagd om een doelpunt te maken. Woensdagavond eindigde ook de inhaaltopper tegen AA Gent op een scoreloos gelijkspel. Al had dat voor een groot deel met de instelling van de bezoekers te maken.

De titelverdediger was behoorlijk gemotiveerd voor de komst van de huidige competitieleider. Antwerp had zich na de pandoering op FC Barcelona immers onvoldoende kunnen herpakken en bleef afgelopen weekend op 0-0 steken tegen promovendus RWDM. Het was dan ook de thuisploeg die het meest dominant aan de match begon.

Gent daarentegen gooide het voor de gelegenheid over een andere boeg. Zo liet coach Hein Vanhaezebrouck zijn ploeg opvallend defensief voor de dag komen. De Buffalo's speelden met een goede organisatie vanuit de omschakeling en lieten het balbezit schijnbaar met plezier aan de thuisploeg. Dat kwam de spektakelwaarde echter niet ten goede.

LEES OOK: 'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

Van Bommel tevreden

Antwerp had het immers lastig om gaatjes te vinden in de Gentse defensie. De bezoekers konden hun omschakelingsmomenten dan weer onvoldoende uitbuiten. Hierdoor viel er amper doelgevaar te noteren en werd uiteindelijk ook helemaal niet gescoord. Vooral RAFC kon moeilijk tevreden zijn met deze puntendeling.

Desondanks toonde coach Mark van Bommel zich achteraf behoorlijk positief. "We kregen bijna niks tegen. Ik vond dit helemaal niet slecht van mijn ploeg. Kom er maar eens doorheen", klonk het bij Sporza. "Ik vind dat we beter voetballen en meer kansen hebben om te winnen dan vorig jaar, alleen geven de resultaten mij geen gelijk."

Nieuwe status Antwerp

Dat Gent zo defensief voor de dag kwam, wil volgens Van Bommel dan weer veel zeggen over de kwaliteit van zijn ploeg. "Dat de koploper hier zo komt voetballen, is een groot compliment aan ons. Wij hebben nu een andere status en daar moeten we mee omgaan. Door een muur voetballen hebben we onder de knie, maar de uitvoering moet consequenter. Je scoort niet, dus het moet natuurlijk beter."

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

172
172
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

236
236
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

113
113
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

282
282
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

67
67
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

491
491
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

152
152
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

518
518
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

190
190
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

426
426
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

773
773
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

620
620
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws