Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"

165 stemmen
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent:

Antwerp FC is er voor de derde wedstrijd op rij niet in geslaagd om een doelpunt te maken. Woensdagavond eindigde ook de inhaaltopper tegen AA Gent op een scoreloos gelijkspel. Al had dat voor een groot deel met de instelling van de bezoekers te maken.

De titelverdediger was behoorlijk gemotiveerd voor de komst van de huidige competitieleider. Antwerp had zich na de pandoering op FC Barcelona immers onvoldoende kunnen herpakken en bleef afgelopen weekend op 0-0 steken tegen promovendus RWDM. Het was dan ook de thuisploeg die het meest dominant aan de match begon.

Gent daarentegen gooide het voor de gelegenheid over een andere boeg. Zo liet coach Hein Vanhaezebrouck zijn ploeg opvallend defensief voor de dag komen. De Buffalo's speelden met een goede organisatie vanuit de omschakeling en lieten het balbezit schijnbaar met plezier aan de thuisploeg. Dat kwam de spektakelwaarde echter niet ten goede.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Van Bommel tevreden

Antwerp had het immers lastig om gaatjes te vinden in de Gentse defensie. De bezoekers konden hun omschakelingsmomenten dan weer onvoldoende uitbuiten. Hierdoor viel er amper doelgevaar te noteren en werd uiteindelijk ook helemaal niet gescoord. Vooral RAFC kon moeilijk tevreden zijn met deze puntendeling.

Desondanks toonde coach Mark van Bommel zich achteraf behoorlijk positief. "We kregen bijna niks tegen. Ik vond dit helemaal niet slecht van mijn ploeg. Kom er maar eens doorheen", klonk het bij Sporza. "Ik vind dat we beter voetballen en meer kansen hebben om te winnen dan vorig jaar, alleen geven de resultaten mij geen gelijk."

Nieuwe status Antwerp

Dat Gent zo defensief voor de dag kwam, wil volgens Van Bommel dan weer veel zeggen over de kwaliteit van zijn ploeg. "Dat de koploper hier zo komt voetballen, is een groot compliment aan ons. Wij hebben nu een andere status en daar moeten we mee omgaan. Door een muur voetballen hebben we onder de knie, maar de uitvoering moet consequenter. Je scoort niet, dus het moet natuurlijk beter."

🚀

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

28
28
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

113
113
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

34
34
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

38
38
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

171
171
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

65
65
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

253
253
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

187
187
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

59
59
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

449
449
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

58
58
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

161
161
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

270
270
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

60
60
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

155
155
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

272
272
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

64
64
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

75
75
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

109
109
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

39
39
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

239
239
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws