Van Bommel ziet 'compliment' van Gent: "Andere status Antwerp"

165
Van Bommel ziet 'compliment' van Gent:

Antwerp FC is er voor de derde wedstrijd op rij niet in geslaagd om een doelpunt te maken. Woensdagavond eindigde ook de inhaaltopper tegen AA Gent op een scoreloos gelijkspel. Al had dat voor een groot deel met de instelling van de bezoekers te maken.

De titelverdediger was behoorlijk gemotiveerd voor de komst van de huidige competitieleider. Antwerp had zich na de pandoering op FC Barcelona immers onvoldoende kunnen herpakken en bleef afgelopen weekend op 0-0 steken tegen promovendus RWDM. Het was dan ook de thuisploeg die het meest dominant aan de match begon.

Gent daarentegen gooide het voor de gelegenheid over een andere boeg. Zo liet coach Hein Vanhaezebrouck zijn ploeg opvallend defensief voor de dag komen. De Buffalo's speelden met een goede organisatie vanuit de omschakeling en lieten het balbezit schijnbaar met plezier aan de thuisploeg. Dat kwam de spektakelwaarde echter niet ten goede.

LEES OOK: Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Van Bommel tevreden

Antwerp had het immers lastig om gaatjes te vinden in de Gentse defensie. De bezoekers konden hun omschakelingsmomenten dan weer onvoldoende uitbuiten. Hierdoor viel er amper doelgevaar te noteren en werd uiteindelijk ook helemaal niet gescoord. Vooral RAFC kon moeilijk tevreden zijn met deze puntendeling.

Desondanks toonde coach Mark van Bommel zich achteraf behoorlijk positief. "We kregen bijna niks tegen. Ik vond dit helemaal niet slecht van mijn ploeg. Kom er maar eens doorheen", klonk het bij Sporza. "Ik vind dat we beter voetballen en meer kansen hebben om te winnen dan vorig jaar, alleen geven de resultaten mij geen gelijk."

Nieuwe status Antwerp

Dat Gent zo defensief voor de dag kwam, wil volgens Van Bommel dan weer veel zeggen over de kwaliteit van zijn ploeg. "Dat de koploper hier zo komt voetballen, is een groot compliment aan ons. Wij hebben nu een andere status en daar moeten we mee omgaan. Door een muur voetballen hebben we onder de knie, maar de uitvoering moet consequenter. Je scoort niet, dus het moet natuurlijk beter."

Welke club heeft momenteel de sterkste kern in de breedte?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

1
1
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

52
52
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

63
63
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

647
647
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

179
179
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

183
183
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

61
61
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

161
161
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

182
182
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

107
107
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

277
277
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

184
184
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

254
254
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

293
293
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

336
336
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

252
252

Meer sportnieuws