Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

274
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. The Great Old nam veruit het meeste intiatief in deze topper maar toonde iets te weinig creativiteit in de zone van de waarheid.

Leuke wedstrijden midweeks in de Jupiler Pro League. De teams die Europees spelen sloegen een paar weken geleden immers een speeldag over (om de laatste voorronde zo fit mogelijk af te werken) en kwamen nu in actie. Vanavond stonden zo topploegen Antwerp en AA Gent tegenover mekaar op de Bosuil. Bij de Buffalo's stond Fofana in de basis, Van Bommel koos voor onder meer Wijndal, Muja en Kerk.

LEES OOK: De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

Bosuil ziet topper die lijdt aan bloedarmoede

Antwerp begon voor eigen publiek met veel drang naar voor maar buiten veel balbezit leverde dat aanvankelijk weinig kansen op. Iets voor het kwartier was het zelfs AA Gent dat als eerste tot een mogelijkheid kwam: op links stoomde Brown prima door, zijn voorzet op Cuypers was ook goed, de aanvaller van de Buffalo's besloot nog ruim naast. De bezoekers speelden met een laag blok waarop Rood-Wit voorlopig geen antwoord had.

In het eerste halfuur creëerde The Great Old opnieuw (net als tegen RWDM) zo goed als niets. Enkel een flauwe kopbal van Alderweireld (niet gekadreerd) konden we als een halve kans bestempelen. Aan de overzijde pakte Fofana op tien minuten van de rust uit met een prima dribbel, Butez schudde een eerste redding uit de mouwen. Op het einde van de eerste periode werd nog een doelpunt van Kandouss terecht afgekeurd vanwege buitenspel, halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Invallers geven Antwerp extra energie

Na de pauze kregen we van hetzelfde laken een broek: Antwerp had bijna voortdurend balbezit maar koppelde daar andermaal geen kansen aan. De Buffalo's loerden nog steeds op de counter, voor het uur bleef het tactisch steekspel verdoken van doelrijpe mogelijkheden. Pas na twintig minuten spelen moest Nardi een eerste keer ingrijpen bij een te slap schot van Valencia en even later koos Bataille voor een voorzet in plaats van zelf te besluiten.

Antwerp kwam plots toch tot kansen, op twintig minuten van het einde ging een harde knal van Ekkelenkamp in het zijnet. Kort nadien moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een stevige knal van invaller Keita. De manschappen van Hein Vanhaezebrouck kwamen er steeds minder uit maar hielden finaal het punt wel vast. Zo blijft de kloof tussen beide ploegen vijf punten, AA Gent staat ook sowieso nog alleen aan kop na deze midweekspeeldag.

Was de behoudende tactiek van AA Gent begrijpelijk?

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

6
6
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

32
32
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

16
16
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

101
101
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

385
385
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

45
45
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

103
103
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

667
667
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

265
265
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

81
81
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

323
323
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

241
241
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1621
1621
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

260
260
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

378
378
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

204
204
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

665
665
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

709
709
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

307
307
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

373
373
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1837
1837
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

645
645
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

502
502
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

208
208
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

108
108

Meer sportnieuws