Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

door
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. The Great Old nam veruit het meeste intiatief in deze topper maar toonde iets te weinig creativiteit in de zone van de waarheid.

Leuke wedstrijden midweeks in de Jupiler Pro League. De teams die Europees spelen sloegen een paar weken geleden immers een speeldag over (om de laatste voorronde zo fit mogelijk af te werken) en kwamen nu in actie. Vanavond stonden zo topploegen Antwerp en AA Gent tegenover mekaar op de Bosuil. Bij de Buffalo's stond Fofana in de basis, Van Bommel koos voor onder meer Wijndal, Muja en Kerk.

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Bosuil ziet topper die lijdt aan bloedarmoede

Antwerp begon voor eigen publiek met veel drang naar voor maar buiten veel balbezit leverde dat aanvankelijk weinig kansen op. Iets voor het kwartier was het zelfs AA Gent dat als eerste tot een mogelijkheid kwam: op links stoomde Brown prima door, zijn voorzet op Cuypers was ook goed, de aanvaller van de Buffalo's besloot nog ruim naast. De bezoekers speelden met een laag blok waarop Rood-Wit voorlopig geen antwoord had.

In het eerste halfuur creëerde The Great Old opnieuw (net als tegen RWDM) zo goed als niets. Enkel een flauwe kopbal van Alderweireld (niet gekadreerd) konden we als een halve kans bestempelen. Aan de overzijde pakte Fofana op tien minuten van de rust uit met een prima dribbel, Butez schudde een eerste redding uit de mouwen. Op het einde van de eerste periode werd nog een doelpunt van Kandouss terecht afgekeurd vanwege buitenspel, halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Invallers geven Antwerp extra energie

Na de pauze kregen we van hetzelfde laken een broek: Antwerp had bijna voortdurend balbezit maar koppelde daar andermaal geen kansen aan. De Buffalo's loerden nog steeds op de counter, voor het uur bleef het tactisch steekspel verdoken van doelrijpe mogelijkheden. Pas na twintig minuten spelen moest Nardi een eerste keer ingrijpen bij een te slap schot van Valencia en even later koos Bataille voor een voorzet in plaats van zelf te besluiten.

Antwerp kwam plots toch tot kansen, op twintig minuten van het einde ging een harde knal van Ekkelenkamp in het zijnet. Kort nadien moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een stevige knal van invaller Keita. De manschappen van Hein Vanhaezebrouck kwamen er steeds minder uit maar hielden finaal het punt wel vast. Zo blijft de kloof tussen beide ploegen vijf punten, AA Gent staat ook sowieso nog alleen aan kop na deze midweekspeeldag.

Was de behoudende tactiek van AA Gent begrijpelijk?

Meest recent

DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

139
139
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

60
60
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

101
101
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

144
144
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

237
237
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

246
246
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

62
62
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

27
27
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

622
622
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

316
316
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

458
458
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

126
126
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

524
524
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1091
1091
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

315
315
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

675
675
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

332
332
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

234
234
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

148
148
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

65
65
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

254
254

Meer sportnieuws