Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

door
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. The Great Old nam veruit het meeste intiatief in deze topper maar toonde iets te weinig creativiteit in de zone van de waarheid.

Leuke wedstrijden midweeks in de Jupiler Pro League. De teams die Europees spelen sloegen een paar weken geleden immers een speeldag over (om de laatste voorronde zo fit mogelijk af te werken) en kwamen nu in actie. Vanavond stonden zo topploegen Antwerp en AA Gent tegenover mekaar op de Bosuil. Bij de Buffalo's stond Fofana in de basis, Van Bommel koos voor onder meer Wijndal, Muja en Kerk.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Bosuil ziet topper die lijdt aan bloedarmoede

Antwerp begon voor eigen publiek met veel drang naar voor maar buiten veel balbezit leverde dat aanvankelijk weinig kansen op. Iets voor het kwartier was het zelfs AA Gent dat als eerste tot een mogelijkheid kwam: op links stoomde Brown prima door, zijn voorzet op Cuypers was ook goed, de aanvaller van de Buffalo's besloot nog ruim naast. De bezoekers speelden met een laag blok waarop Rood-Wit voorlopig geen antwoord had.

In het eerste halfuur creëerde The Great Old opnieuw (net als tegen RWDM) zo goed als niets. Enkel een flauwe kopbal van Alderweireld (niet gekadreerd) konden we als een halve kans bestempelen. Aan de overzijde pakte Fofana op tien minuten van de rust uit met een prima dribbel, Butez schudde een eerste redding uit de mouwen. Op het einde van de eerste periode werd nog een doelpunt van Kandouss terecht afgekeurd vanwege buitenspel, halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Invallers geven Antwerp extra energie

Na de pauze kregen we van hetzelfde laken een broek: Antwerp had bijna voortdurend balbezit maar koppelde daar andermaal geen kansen aan. De Buffalo's loerden nog steeds op de counter, voor het uur bleef het tactisch steekspel verdoken van doelrijpe mogelijkheden. Pas na twintig minuten spelen moest Nardi een eerste keer ingrijpen bij een te slap schot van Valencia en even later koos Bataille voor een voorzet in plaats van zelf te besluiten.

Antwerp kwam plots toch tot kansen, op twintig minuten van het einde ging een harde knal van Ekkelenkamp in het zijnet. Kort nadien moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een stevige knal van invaller Keita. De manschappen van Hein Vanhaezebrouck kwamen er steeds minder uit maar hielden finaal het punt wel vast. Zo blijft de kloof tussen beide ploegen vijf punten, AA Gent staat ook sowieso nog alleen aan kop na deze midweekspeeldag.

Was de behoudende tactiek van AA Gent begrijpelijk?

Meest recent

Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

27
27
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander podium

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

2
2
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

9
9
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

66
66
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

120
120
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

56
56
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

214
214
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

74
74
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

62
62
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

87
87
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

157
157
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

325
325
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

75
75
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

64
64
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

142
142
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

24
24
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

415
415
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

342
342
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

548
548
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

455
455
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

445
445

Meer sportnieuws