Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

door
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. The Great Old nam veruit het meeste intiatief in deze topper maar toonde iets te weinig creativiteit in de zone van de waarheid.

Leuke wedstrijden midweeks in de Jupiler Pro League. De teams die Europees spelen sloegen een paar weken geleden immers een speeldag over (om de laatste voorronde zo fit mogelijk af te werken) en kwamen nu in actie. Vanavond stonden zo topploegen Antwerp en AA Gent tegenover mekaar op de Bosuil. Bij de Buffalo's stond Fofana in de basis, Van Bommel koos voor onder meer Wijndal, Muja en Kerk.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Bosuil ziet topper die lijdt aan bloedarmoede

Antwerp begon voor eigen publiek met veel drang naar voor maar buiten veel balbezit leverde dat aanvankelijk weinig kansen op. Iets voor het kwartier was het zelfs AA Gent dat als eerste tot een mogelijkheid kwam: op links stoomde Brown prima door, zijn voorzet op Cuypers was ook goed, de aanvaller van de Buffalo's besloot nog ruim naast. De bezoekers speelden met een laag blok waarop Rood-Wit voorlopig geen antwoord had.

In het eerste halfuur creëerde The Great Old opnieuw (net als tegen RWDM) zo goed als niets. Enkel een flauwe kopbal van Alderweireld (niet gekadreerd) konden we als een halve kans bestempelen. Aan de overzijde pakte Fofana op tien minuten van de rust uit met een prima dribbel, Butez schudde een eerste redding uit de mouwen. Op het einde van de eerste periode werd nog een doelpunt van Kandouss terecht afgekeurd vanwege buitenspel, halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Invallers geven Antwerp extra energie

Na de pauze kregen we van hetzelfde laken een broek: Antwerp had bijna voortdurend balbezit maar koppelde daar andermaal geen kansen aan. De Buffalo's loerden nog steeds op de counter, voor het uur bleef het tactisch steekspel verdoken van doelrijpe mogelijkheden. Pas na twintig minuten spelen moest Nardi een eerste keer ingrijpen bij een te slap schot van Valencia en even later koos Bataille voor een voorzet in plaats van zelf te besluiten.

Antwerp kwam plots toch tot kansen, op twintig minuten van het einde ging een harde knal van Ekkelenkamp in het zijnet. Kort nadien moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een stevige knal van invaller Keita. De manschappen van Hein Vanhaezebrouck kwamen er steeds minder uit maar hielden finaal het punt wel vast. Zo blijft de kloof tussen beide ploegen vijf punten, AA Gent staat ook sowieso nog alleen aan kop na deze midweekspeeldag.

Was de behoudende tactiek van AA Gent begrijpelijk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

13
13
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

51
51
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

126
126
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

139
139
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

32
32
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

87
87
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

190
190
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

158
158
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

125
125
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

168
168
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

326
326
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

493
493
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

772
772
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

166
166
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

27
27
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

123
123
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

106
106
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

129
129
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

518
518
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

318
318
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

151
151
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

126
126
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

481
481

Meer sportnieuws