Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

door
Great Old baalt na tactisch steekspel met sluw AA Gent

Na een tactisch steekspel hebben Antwerp en AA Gent de punten onder mekaar verdeeld op de Bosuil. The Great Old nam veruit het meeste intiatief in deze topper maar toonde iets te weinig creativiteit in de zone van de waarheid.

Leuke wedstrijden midweeks in de Jupiler Pro League. De teams die Europees spelen sloegen een paar weken geleden immers een speeldag over (om de laatste voorronde zo fit mogelijk af te werken) en kwamen nu in actie. Vanavond stonden zo topploegen Antwerp en AA Gent tegenover mekaar op de Bosuil. Bij de Buffalo's stond Fofana in de basis, Van Bommel koos voor onder meer Wijndal, Muja en Kerk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Bosuil ziet topper die lijdt aan bloedarmoede

Antwerp begon voor eigen publiek met veel drang naar voor maar buiten veel balbezit leverde dat aanvankelijk weinig kansen op. Iets voor het kwartier was het zelfs AA Gent dat als eerste tot een mogelijkheid kwam: op links stoomde Brown prima door, zijn voorzet op Cuypers was ook goed, de aanvaller van de Buffalo's besloot nog ruim naast. De bezoekers speelden met een laag blok waarop Rood-Wit voorlopig geen antwoord had.

In het eerste halfuur creëerde The Great Old opnieuw (net als tegen RWDM) zo goed als niets. Enkel een flauwe kopbal van Alderweireld (niet gekadreerd) konden we als een halve kans bestempelen. Aan de overzijde pakte Fofana op tien minuten van de rust uit met een prima dribbel, Butez schudde een eerste redding uit de mouwen. Op het einde van de eerste periode werd nog een doelpunt van Kandouss terecht afgekeurd vanwege buitenspel, halfweg stond het na een flauwe bedoening nog 0-0.

Invallers geven Antwerp extra energie

Na de pauze kregen we van hetzelfde laken een broek: Antwerp had bijna voortdurend balbezit maar koppelde daar andermaal geen kansen aan. De Buffalo's loerden nog steeds op de counter, voor het uur bleef het tactisch steekspel verdoken van doelrijpe mogelijkheden. Pas na twintig minuten spelen moest Nardi een eerste keer ingrijpen bij een te slap schot van Valencia en even later koos Bataille voor een voorzet in plaats van zelf te besluiten.

Antwerp kwam plots toch tot kansen, op twintig minuten van het einde ging een harde knal van Ekkelenkamp in het zijnet. Kort nadien moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een stevige knal van invaller Keita. De manschappen van Hein Vanhaezebrouck kwamen er steeds minder uit maar hielden finaal het punt wel vast. Zo blijft de kloof tussen beide ploegen vijf punten, AA Gent staat ook sowieso nog alleen aan kop na deze midweekspeeldag.

Was de behoudende tactiek van AA Gent begrijpelijk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

40
40
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

104
104
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

61
61
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

66
66
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

114
114
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

168
168
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

72
72
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

583
583
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

59
59
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

71
71
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

358
358
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

361
361
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

594
594
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

262
262
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

337
337
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

236
236
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

98
98
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

186
186

Meer sportnieuws