Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege

391 stemmen
Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege

Na zeven speeldagen heeft de Spaanse Primera Division een verrassende leider. Niet Real Madrid of FC Barcelona, maar wel Girona FC voert momenteel alleen het klassement aan in La Liga. In de Italiaanse Serie A hielp invaller Charles De Ketelaere zijn Atalanta dan weer aan een nipte zege.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

La Liga

In Spanje werd de koppositie dinsdag al te grabbel gegooid door FC Barcelona. De titelverdediger bleef immers op 2-2 steken tegen RCD Mallorca. Aartsrivaal Real Madrid wist daar optimaal van te profiteren. Via goals van Diaz en Joselu pakten de Madrilenen immers de volle buit tegen Las Palmas. Dat bleek echter niet voldoende om de leidersplaats weer over te nemen.

Na 7 speeldagen is het immers Girona FC dat alleen bovenaan het klassement staat te pronken. De nummer 10 van vorig seizoen versterkte zich afgelopen zomer met enkele gerichte aanwinsten zoals Blind, Dovbyk en Eric Garcia. Dat inkoopbeleid loonde. Woensdag werd immers ook op het veld van Villarreal gewonnen, waardoor Girona aan de leiding staat met een straffe reeks van 19 op 21.

Serie A 

Afgelopen weekend was De Ketelaere nog belangrijk met een knappe assist, desondanks begon hij woensdag op de bank bij Atalanta tegen Hellas Verona. Aan de rust mocht de Belg echter toch invallen. Toen stond het 0-1 voor de club uit Bergamo na een vroeg doelpunt van Koopmeiners. Met CDK tussen de lijnen wisten de bezoekers die nipte voorsprong ook over de streep te trekken, al liet de Belg wel een grote kopkans liggen.

Atalanta rukt door deze zege op naar een voorlopige vierde plaats met 12 op 18. AC Milan blijft dan weer in de nek van leider Internazionale hijgen. Ondanks een vroege tegentreffer wonnen de Rossoneri met 1-3 op het veld van Torino. Milan telt nu net als Inter 15 punten, maar de leider speelt later op de avond nog thuis tegen Sasuolo.

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

39
39
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

147
147
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

58
58
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

291
291
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

243
243
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

157
157
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

47
47
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

24
24
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

32
32
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

517
517
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

191
191
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

80
80
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

145
145
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

40
40
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

713
713
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

136
136
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

100
100
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

519
519
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

421
421
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

450
450
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

266
266
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

381
381
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

772
772

Meer sportnieuws