Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege

391
Verbazende leider in La Liga, CDK helpt Atalanta aan zege

Na zeven speeldagen heeft de Spaanse Primera Division een verrassende leider. Niet Real Madrid of FC Barcelona, maar wel Girona FC voert momenteel alleen het klassement aan in La Liga. In de Italiaanse Serie A hielp invaller Charles De Ketelaere zijn Atalanta dan weer aan een nipte zege.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

La Liga

In Spanje werd de koppositie dinsdag al te grabbel gegooid door FC Barcelona. De titelverdediger bleef immers op 2-2 steken tegen RCD Mallorca. Aartsrivaal Real Madrid wist daar optimaal van te profiteren. Via goals van Diaz en Joselu pakten de Madrilenen immers de volle buit tegen Las Palmas. Dat bleek echter niet voldoende om de leidersplaats weer over te nemen.

Na 7 speeldagen is het immers Girona FC dat alleen bovenaan het klassement staat te pronken. De nummer 10 van vorig seizoen versterkte zich afgelopen zomer met enkele gerichte aanwinsten zoals Blind, Dovbyk en Eric Garcia. Dat inkoopbeleid loonde. Woensdag werd immers ook op het veld van Villarreal gewonnen, waardoor Girona aan de leiding staat met een straffe reeks van 19 op 21.

Serie A 

Afgelopen weekend was De Ketelaere nog belangrijk met een knappe assist, desondanks begon hij woensdag op de bank bij Atalanta tegen Hellas Verona. Aan de rust mocht de Belg echter toch invallen. Toen stond het 0-1 voor de club uit Bergamo na een vroeg doelpunt van Koopmeiners. Met CDK tussen de lijnen wisten de bezoekers die nipte voorsprong ook over de streep te trekken, al liet de Belg wel een grote kopkans liggen.

Atalanta rukt door deze zege op naar een voorlopige vierde plaats met 12 op 18. AC Milan blijft dan weer in de nek van leider Internazionale hijgen. Ondanks een vroege tegentreffer wonnen de Rossoneri met 1-3 op het veld van Torino. Milan telt nu net als Inter 15 punten, maar de leider speelt later op de avond nog thuis tegen Sasuolo.

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

6
6
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

1
1
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

18
18
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

15
15
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

125
125
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

130
130
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

53
53
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

47
47
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

102
102
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

114
114
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

266
266
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

178
178
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

123
123
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

441
441
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

292
292
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

441
441
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

368
368

Meer sportnieuws