'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'

359 stemmen
'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'

Manchester United staat momenteel slechts negende in Premier League en heeft dus nood aan een inhaalbeweging. Daarvoor zal men evenwel niet op Jadon Sancho kunnen rekenen. De Engelse flankaanvaller blijft tot nader orde disciplinair geschorst.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Borussia Dortmund, betaalde Manchester United in de zomer van 2021 ruim 80 miljoen euro om de Engelse sterspeler naar Old Trafford te halen. Daar zou hij één van de absolute smaakmakers moeten worden. Maar coach Erik ten Hag besliste daar anders over.

Zo ontstond er de voorbije maanden ruis op de relatie tussen de trainer en Sancho, die steeds minder minuten mocht maken. Vlak voor de interland-break bereikte de vete zijn kookpunt. Zo zat de aanvaller niet in de selectie voor de clash met Arsenal. Volgens Ten Hag omdat hij te weinig inzet vertoonde op training.

LEES OOK: 'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Ploegmaats moeien zich

Daarop reageerde Sancho met een bericht op zijn sociale media-kanalen waarin hij de uitspraken van zijn trainer als nonsens afdeed. "Ik zal niet toestaan ​​dat mensen volkomen onware dingen zeggen, ik heb me deze week heel goed gedragen op de training. Ik denk dat er nog andere redenen zijn waar ik niet op wil ingaan. Ik ben lange tijd een zondebok geweest en dat is niet eerlijk", klonk het onder meer.

Om te voorkomen dat de situatie nog verder escaleerde, besloot de club hem vervolgens op non-actief te zetten. Sancho zou pas terug bij de A-kern mogen aansluiten indien hij zijn excuses aan Ten Hag en co aanbiedt. Dat weigert de Engelsman vooralsnog. Een deel van zijn ploegmaats lijkt evenwel de kant van de coach te kiezen. Onder meer Marcus Rashford, Luke Shaw en Harry Maguire zouden Sancho nogmaals hebben aangemaand om zich te excuseren, aldus The Daily Mirror.

Niet welkom om barbecue

Eerder raakte al bekend dat ook de spelersvakbond PFA wil optreden als bemiddelaar in deze zaak. Maar voorlopig hebben al die interventies dus weinig succes. Ondertussen wordt de situatie steeds schrijnender voor Sancho. Zo bleek hij vorige weekend niet uitgenodigd toen Ten Hag een 'healthy barbecue' organiseerde voor de hele selectie. De rebel werd immers ook verbannen van de eetzalen op het oefencentrum.

Vindt u dat een speler gedwongen kan worden zijn excuses aan te bieden?

Meest recent

'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

61
61
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

40
40
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

27
27
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

73
73
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

38
38
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

80
80
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

195
195
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

201
201
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

127
127
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

299
299
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

447
447
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

303
303
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

136
136
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

74
74
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

348
348
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

407
407
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

280
280
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

216
216
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

392
392
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

348
348
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

95
95
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

326
326
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

342
342
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

568
568
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

414
414

Meer sportnieuws