'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'

door
'United-rel escaleert verder: ploegmaats kiezen kant'

Manchester United staat momenteel slechts negende in Premier League en heeft dus nood aan een inhaalbeweging. Daarvoor zal men evenwel niet op Jadon Sancho kunnen rekenen. De Engelse flankaanvaller blijft tot nader orde disciplinair geschorst.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Borussia Dortmund, betaalde Manchester United in de zomer van 2021 ruim 80 miljoen euro om de Engelse sterspeler naar Old Trafford te halen. Daar zou hij één van de absolute smaakmakers moeten worden. Maar coach Erik ten Hag besliste daar anders over.

Zo ontstond er de voorbije maanden ruis op de relatie tussen de trainer en Sancho, die steeds minder minuten mocht maken. Vlak voor de interland-break bereikte de vete zijn kookpunt. Zo zat de aanvaller niet in de selectie voor de clash met Arsenal. Volgens Ten Hag omdat hij te weinig inzet vertoonde op training.

LEES OOK: Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Ploegmaats moeien zich

Daarop reageerde Sancho met een bericht op zijn sociale media-kanalen waarin hij de uitspraken van zijn trainer als nonsens afdeed. "Ik zal niet toestaan ​​dat mensen volkomen onware dingen zeggen, ik heb me deze week heel goed gedragen op de training. Ik denk dat er nog andere redenen zijn waar ik niet op wil ingaan. Ik ben lange tijd een zondebok geweest en dat is niet eerlijk", klonk het onder meer.

Om te voorkomen dat de situatie nog verder escaleerde, besloot de club hem vervolgens op non-actief te zetten. Sancho zou pas terug bij de A-kern mogen aansluiten indien hij zijn excuses aan Ten Hag en co aanbiedt. Dat weigert de Engelsman vooralsnog. Een deel van zijn ploegmaats lijkt evenwel de kant van de coach te kiezen. Onder meer Marcus Rashford, Luke Shaw en Harry Maguire zouden Sancho nogmaals hebben aangemaand om zich te excuseren, aldus The Daily Mirror.

Niet welkom om barbecue

Eerder raakte al bekend dat ook de spelersvakbond PFA wil optreden als bemiddelaar in deze zaak. Maar voorlopig hebben al die interventies dus weinig succes. Ondertussen wordt de situatie steeds schrijnender voor Sancho. Zo bleek hij vorige weekend niet uitgenodigd toen Ten Hag een 'healthy barbecue' organiseerde voor de hele selectie. De rebel werd immers ook verbannen van de eetzalen op het oefencentrum.

Vindt u dat een speler gedwongen kan worden zijn excuses aan te bieden?

Meest recent

Coosemans speelt open kaart over toekomst bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

1
1
Opvallende carrièreswitch: ex-topman voetbalbond verrast

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

0
0
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

81
81
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

308
308
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

29
29
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

127
127
Union-fans mogen dromen: indruk tegen Roma en Nice

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

24
24
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

251
251
Waarom KRC Genk al 25 jaar iedereen voorblijft

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

42
42
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

279
279
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

51
51
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

161
161
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

149
149
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

78
78
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

286
286
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

122
122
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

643
643
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

418
418
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

483
483
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

646
646
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

232
232
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

281
281
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

371
371
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145

Meer sportnieuws