Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij KRC Genk

Tikkende tijdbom zorgt voor grote onrust bij KRC Genk

Tolu Arokodare houdt KRC Genk in de ban. Ondanks zijn doelpunten vinden veel analisten en media dat de Nigeriaan simpelweg niet de juiste kwaliteiten bezit om de vaste nummer 9 van Genk te zijn.

Sterke start maar twijfels blijven hangen

In de eerste wedstrijd van het seizoen liet Tolu Arokodare zien dat hij veel vertrouwen aan het opbouwen was bij KRC Genk. De spits scoorde een doelpunt tegen Servette Genève en bovendien leek het erop dat hij op het fysiek vlak stappen zette.

Hij begon zich meer op zijn gemak te voelen in zijn rol als aanspeelpunt, en de druk van het vorige seizoen leek van zijn brede schouders te vallen. “Ik ben hier nu zes maanden en ik ben in die tijd een veel betere voetballer geworden”, verklaarde hij aan het begin van het seizoen.

“Vooral op fysiek vlak. De manier waarop de coach wil spelen, met die hoge pressing, was nooit echt mijn stijl. Ik had niet gedacht dat ik het zou kunnen, maar kijk: ik doe het nu.”

Niettemin was technisch directeur Dimitri de Condé tijdens de zomermaanden actief op zoek naar zware versterking voor op de spitspositie. “Ik vind hem niet goed genoeg om de aanval te dragen”, zei Johan Boskamp bijvoorbeeld in Het Belang van Limburg.

Thomas Chatelle opperde toen ook snel dat Genk nog een echte doelpuntenmaker nodig had, iemand die niet goed hoeft te kunnen voetballen, maar wel makkelijk een goaltje meepikt.

Stef Wijnants benadrukte dat Genk nog een sterke negen nodig had voor het systeem dat de ploeg wil spelen. “Dan is een doublure, of minstens een evenwaardig alternatief voor Tolu geen overbodige luxe.”

Fysieke paraatheid blijft een groot probleem

Dimitri de Condé ondernam afgelopen zomer meerdere pogingen om Paul Onuachu terug te halen naar de Cegeka Arena, wat zou hebben betekend dat Tolu Arokodare niet langer de eerste keuze zou zijn als centrumspits bij Genk.

Deze geruchten hingen als een schaduw boven Arokodare, die moeite had om zijn sterke start van het nieuwe seizoen te bevestigen.

Franky Van der Elst merkte op in Het Nieuwsblad dat het spook van Onuachu nog steeds rondwaarde bij Genk, en dat de vermeende fysieke vooruitgang van Arokodare mogelijk niet zo spectaculair was als gedacht. “Als ik Tolu moeite zag hebben om die match tegen Servette uit te spelen… Amai”, verbaasde de analist zich stevig.

In de wedstrijd tegen KAS Eupen constateerde Het Belang van Limburg ook dat Arokodare's fysieke paraatheid een probleem blijft. Hij kon bijvoorbeeld niet aan de wedstrijd beginnen tegen de Panda's nadat hij de woensdag ervoor al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève.

“Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los.”

Niet de juiste kwaliteiten voor Genk

Na het tweeluik tegen Olympiakos concludeerde Het Laatste Nieuws dat het niet meer dan normaal is dat Dimitri de Condé nog op zoek is naar een extra spits.

De krant stelde dat Tolu Arokodare simpelweg niet de juiste kwaliteiten bezit om de vaste nummer 9 van Genk te zijn. Hij wordt bekritiseerd omdat hij niet zorgvuldig genoeg kaatst en over de grond gewoon te weinig is.

Daarnaast lijkt hij vaak zijn defensieve taken te vergeten, met name het zetten van druk bij balverlies. “Veel meer is Tolu dan ook een man om het laatste kwartier/halfuur in te brengen, in de hoop dat ie een hoge bal in doel knikt”, aldus Het Laatste Nieuws.

Het feit dat Arokodare ook dit seizoen voornamelijk als invaller fungeert bij KRC Genk - hij heeft vier keer in de basis gestaan en negen keer als invaller meegespeeld - is dan ook begrijpelijk. Diezelfde krant benadrukte dat hij met al zijn gebreken hooguit een invaller is op het Europese niveau.

Zijn nonchalante en lakse houding tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi speelde ook niet in zijn voordeel, en hij werd zelfs uitgefloten door de eigen fans, die zelfs juichten toen hij werd gewisseld. “Een béétje rebellie in de Cegeka Arena — het mag best, het heeft véél te lang geduurd.”

Het lachen vergaat Tolu

Tolu Arokodare heeft het vaak laten afweten dit seizoen, ondanks dat hij nog steeds relatief veel doelpunten heeft gemaakt (5 tot nu toe). Maar er wordt echter veel meer van de spits verwacht.

Na zijn doelpunt tegen Adana Demirspor vierde de doorgaans goedlachse en zelfverzekerde Nigeriaan opmerkelijk ingetogen. “Als prof moet je altijd top zijn, maar ik ben ook maar een mens. Ik heb lastige dagen gekend en ik hoop dat ik op de juiste manier geantwoord heb.”

Achteraf bleek dat de mogelijke terugkeer van Paul Onuachu zwaar woog op Arokodare. Arokodare wist dat Onuachu de belangrijkste transferprioriteit was voor Dimitri de Condé in de zomer en dat de komst van zijn landgenoot veel minder speeltijd voor hem zou betekenen.

Opvallend genoeg toonde Arokodare zich na de wedstrijd tegen Demirspor kwetsbaar, wat ongebruikelijk is voor iemand die op het eerste gezicht veel zelfvertrouwen uitstraalt.

“Ik ben niet zo emotioneel of toon mijn emoties toch niet zo graag, omdat je zo zwakte laat zien. En als mensen weten wat je zwaktes zijn, kunnen ze die tegen je gebruiken. Daarom lach ik met alles”, zei hij nochtans begin dit seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws.

Eindelijk vertrokken?

Paul Onuachu keerde uiteindelijk niet terug naar KRC Genk, maar de club verwelkomde wel Andi Zeqiri als nieuwe spits. Op dit moment krijgt de 24-jarige Zwitser de voorkeur boven Tolu Arokodare, maar de Nigeriaan laat duidelijk de schouders niet hangen.

In het afgelopen weekend speelde hij een cruciale rol als invaller met een belangrijk doelpunt dat leidde tot de indrukwekkende 3-3 comeback in de derby tegen Sint-Truiden. Arokodare zette veel druk en woog op de verdediging van Sint-Truiden, zowel hijzelf als de club hopen dat dit het nieuwe niveau is dat hij consistent op het veld kan brengen.

POLL: Zal Tolu dé spits worden van Genk?

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

<strong>LIVE Loting EK 2024: Wie treffen de Rode Duivels?</strong>
LIVE Loting EK 2024: Wie treffen de Rode Duivels?

Om 18u vindt de loting voor het Europees Kampioenschap 2024 plaats in Hamburg. Het is vooral ...

62
62
'Schmeichel onder vuur: Dupé stoot hem uit de ploeg'
'Schmeichel onder vuur: Dupé stoot hem uit de ploeg'

Kasper Schmeichel is een grote naam in de voetbalwereld, maar hij heeft nog niet echt kunnen ...

253
253
Crisis op komst bij KRC Genk: Vrancken onder druk
Crisis op komst bij KRC Genk: Vrancken onder druk

Het lot van KRC Genk in de Conference League hangt aan een zijden draadje na de nederlaag tegen ...

153
153
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck
Gift Orban rekent genadeloos af met Vanhaezebrouck

Vorig weekend ging Hein Vanhaezebrouck flink te keer over Gift Orban tijdens de persconferentie na ...

168
168
Transfer op komst: “Anderlecht zal hem niet tegenhouden”
Transfer op komst: “Anderlecht zal hem niet tegenhouden”

Benito Raman zei eerder deze week dat hij een terugkeer naar Duitsland genegen is, en volgens Het ...

166
166
<strong>‘Krachttoer Club Brugge: comeback 'JPL-topper?'’</strong>
‘Krachttoer Club Brugge: comeback 'JPL-topper?'’

Club Brugge zoekt momenteel naar een nieuwe sportief directeur en is reeds bezig met de markt te ...

230
230
<strong>Transferdrama: Overmars aan de ketting bij Antwerp FC</strong>
Transferdrama: Overmars aan de ketting bij Antwerp FC

De Champions League-campagne van Antwerp FC verloopt erg teleurstellend met 0 punten na vijf ...

285
285
'Théo Leoni verzeilt naar een plek in de tribune'
'Théo Leoni verzeilt naar een plek in de tribune'

RSC Anderlecht won met 1-3 van KVC Westerlo. De Brusselaars konden ook hun bank goed gebruiken en ...

193
193
Antwerp en Dortmund onthullen opmerkelijke deal
Antwerp en Dortmund onthullen opmerkelijke deal

Royal Antwerp FC huurde afgelopen zomer Soumaila Coulibaly van Borussia Dortmund. De centrale ...

288
288
Riemer hint op verrassing tegen Standard Luik
Riemer hint op verrassing tegen Standard Luik

RSC Anderlecht won met sprekend gemak met 1-3 van KVC Westerlo. De score had zelfs nog een stuk ...

438
438
Red Flames likken hun wonden: "Ik zei het nog!"
Red Flames likken hun wonden: "Ik zei het nog!"

De Red Flames speelden 1-1 tegen Schotland en daardoor deden ze geen goede zaak. Engeland won met ...

75
75
Brys stelt zich vragen over OHL: "Kan mijn 5-jarig zoontje ook"
Brys stelt zich vragen over OHL: "Kan mijn 5-jarig zoontje ook"

Oud-Heverlee Leuven stopte enkele weken geleden de samenwerking met Marc Brys. Daar viel weinig ...

166
166
Rode Duivels Europees kampioen? Lahm velt zijn oordeel
Rode Duivels Europees kampioen? Lahm velt zijn oordeel

Vandaag wordt er geloot voor de groepsfases voor het EK. De loting is zeer belangrijk voor de Rode ...

230
230
Hoefkens waarschuwt: "Dat zal Club zeker niet doen"
Hoefkens waarschuwt: "Dat zal Club zeker niet doen"

Carl Hoefkens werd ontslagen bij Club Brugge en nadien ging hij aan de slag bij rivaal Standard. In ...

353
353
'Ajax en Antwerp beslissen over transfer van Wijndal'
'Ajax en Antwerp beslissen over transfer van Wijndal'

Royal Antwerp FC deed in de zomer een aantal transfers en die waren tot op heden een wisselend ...

310
310