Genk ontdekt nieuwe sensatie: "Maar zijn weg is nog lang"

door
Genk ontdekt nieuwe sensatie:

Het was de voorbije jaren het lot van KRC Genk om zijn smaakmakers te zien vertrekken. In januari gebeurde dat met Paul Onuachu, deze zomer met Mike Trésor en na het seizoen volgt Maarten Vandevoordt, die naar RB Leipzig trekt. Maar telkens vinden ze in Genk wel nieuw talent, vaak ook in de eigen opleiding.

Vorig seizoen brak bijvoorbeeld Bilal El Khannouss helemaal door en ook de Marokkaanse spelmaker lijkt voorbestemd om een toptransfer te maken. Mogelijk staat zijn opvolger echter al klaar in de wandelgangen. In de eerste weken van het nieuwe seizoen maakt Konstantinos Karetsas immers indruk.

LEES OOK: Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Op termijn naar de A-kern

Genk haalde het goudhaantje in januari terug van Anderlecht en op amper 15-jarige indruk maakt Karetsas nu al grote sier in de Challenger Pro League. Hij was in zes wedstrijden al goed voor twee doelpunten en een assist, die bovendien allemaal zijn enorme talent verraden. Zijn eerste goal tegen RSCA Futures maakte van hem ook de jongste doelpuntenmaker ooit in het Belgische profvoetbal.

In Genk hebben ze een duidelijk plan met Karetsas. "Het ultieme doel is dat zulke gasten bij de eerste ploeg geraken", legt Stijn Haeldermans, technisch coördinator van Jong Genk, uit in Het Laatste Nieuws. "De weg is nog lang, maar Kos is iemand die nu al een heel constant niveau haalt in 1B."

Niet verbranden

Alleen is Haeldermans beducht om het talent te verbranden. "Het valt af te wachten of dat zo blijft eenmaal de velden zwaarder worden en naarmate zijn schoolprogramma drukker wordt. Zoiets calculeren we in, net zoals we zijn fysieke parameters nauwkeurig opvolgen. Hij is ook gewoon nog heel erg jong", merkt hij op.

We zullen Karetsas dus wellicht nog niet meteen in de Genkse A-kern zien. Hij zal de komende maanden nog mogen rijpen in de Challenger Pro League. Als hij zijn ontwikkeling op deze manier blijft voortzetten, dan lijkt een debuut bij de grote jongens er echter eerder vroeg dan laat te komen.

Moet hij nog dit seizoen zijn kans krijgen in de A-ploeg?

Meest recent

Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

6
6
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

1
1
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

88
88
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

99
99
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

267
267
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

61
61
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

591
591
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1021
1021
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

293
293
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

267
267
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

249
249
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

436
436
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

461
461
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

217
217
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

334
334
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

98
98
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

219
219
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

965
965
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

221
221
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

54
54
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

352
352
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

315
315
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

181
181
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

413
413

Meer sportnieuws