Genk krijgt dubbele opsteker voor kraker in Brugge

817 stemmen
Genk krijgt dubbele opsteker voor kraker in Brugge

KRC Genk is behoorlijk goed aan het tweede seizoensluik begonnen. Na de overwinning op Union, volgden gelijke spelen tegen Fiorentina en STVV. Tijd om daarvan te bekomen is er evenwel niet: donderdag wacht alweer een clash op het veld van Club Brugge.

Normaal gezien stond deze topper eind augustus op het progamma. Maar omdat beide clubs toen volop verwikkeld waren in de laatste Europese voorrondes, werd het duel enkele weken uitgesteld. Ondertussen hadden Genk en Club wel nog de kans om hun selectie verder te versterken.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Aanwinsten speelgerechtigd

Dat deden de Limburgers uiteindelijk ook. Vlak voor het sluiten van de zomerse transferperiode werd immers nog een nieuwe spits gevonden, zo kwam Andi Zeqiri over van Brighton. Daarnaast werd met Zakaria El Ouahbi een extra vleugelback overgenomen van promovendus RWDM.

Beide aanwinsten werden wel pas vastgelegd na de oorspronkelijke datum van Club-Genk. Desondanks zal coach Wouter Vrancken toch op hun diensten kunnen rekenen. Zo weet HBvL dat een uitzondering werd opgenomen in de regels rond het uitstellen van wedstrijden wegens de Europese play-offs, waardoor eventuele aanwinsten toch inzetbaar zijn als ze geregistreerd werden voor het inhaalmoment.

McKenzie weer fit

Behoudens een lastminute tegenvaller zal Genk dus op volle kracht naar het Jan Breydelstadion kunnen afzakken. Zo is ook Mark McKenzie weer speelklaar. De Amerikaanse verdediger moest de derby tegen STVV aan zich voorbij laten gaan met een lichte blessure aan de teen. Maar inmiddels kon hij weer met de groep trainen en lijkt hij dus klaar om donderdag weer minuten te maken.

Indien iedereen fit, staat McKenzie dan in uw ideale basiself bij Genk?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

25
25
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

39
39
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

332
332
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

413
413
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

54
54
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

551
551
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

216
216
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

91
91
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

744
744
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

735
735
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

140
140
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

288
288
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

131
131
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

563
563
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

194
194
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

139
139
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

841
841
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

359
359
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

747
747
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

608
608
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

896
896
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

243
243
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

174
174
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

772
772

Meer sportnieuws