Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

door
Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

Wat is er aan de hand met Anouar Ait El Hadj? Vorig seizoen slaagde hij er niet in om zich in de basis te spelen in de Cegeka Arena, en ook dit seizoen loopt het bijzonder stroef voor hem.

Dit seizoen moest hij top zijn, maar telt hij amper twee basisplaatsen en evenveel invalbeurten. In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler zelfs telkens de volledige wedstrijd op de bank.

LEES OOK: Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

De ‘bizarre’ transfer naar Genk

In januari van dit jaar verliet Anouar Ait El Hadj de club van zijn hart. Hoewel hij alle jeugdreeksen bij Anderlecht doorliep, kreeg hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd in het eerste elftal.

Ait El Hadj belandde zelfs in de B-kern omdat hij weigerde wedstrijden te spelen voor RSCA Futures in de Challenger Pro League, en het was duidelijk dat zijn toekomst niet langer bij Anderlecht lag.

Ait El Hadj trok in de vorige wintermercato de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano, maar hij koos uiteindelijk voor KRC Genk. Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om Ait El Hadj naar Genk te laten gaan.

Olivier Doll, een voormalige verdediger van Sporting, beschouwde het vertrek van het jeugdproduct zelfs als een mislukking. “Een heel slecht signaal voor de club. Hoe en waarom hebben ze iemand zoals hem laten gaan? Er lijkt niet over nagedacht te zijn”, merkte Doll op tegenover Sudinfo.

Aan de andere kant zag Jesper Fredberg er wel logica in. “De voorbije achttien maanden konden we hem niet genoeg speeltijd geven. Een team kan ook beter gemaakt worden door de juiste spelers te laten vertrekken, soms uit financiële overwegingen, soms uit sportieve.”

Vrancken en Kompany: dezelfde spelprincipes

In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Anouar Ait El Hadj. Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de 21-jarige speler hem al intrigeerde van bij de U21.

Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

Ait El Hadj had zich snel aangepast aan zijn nieuwe club. Met zijn positieve houding en betrokkenheid vond hij direct zijn plek binnen de groep. “Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe.

Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Ait El Hadj herkende snel en gemakkelijk de spelprincipes en wedstrijdsituaties bij Genk, omdat deze principes vergelijkbaar zijn met die van Vincent Kompany, de coach die Ait El Hadj in 2019 liet debuteren bij Anderlecht.

Ait El Hadj komt amper aan de bak

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk. Maar in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk.

Hij telt slechts 293 minuten in alle competities, met amper twee basisplaatsen en twee invalbeurten. Dit zijn zeer teleurstellende statistieken voor een speler waar zoveel van verwacht werd en nog steeds wordt verwacht.

Te nonchalant en niet beslissend

Anouar Ait El Hadj onderscheidt zich op het veld door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek.

“El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.” Ait El Hadj speelde sterk tegen de Brusselaars en bereikte een hoog niveau, maar toch ontbraken er dus nog steeds enkele cruciale elementen in zijn spel.

Al anderhalve maand geen minuten gemaakt in de JPL

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge kreeg Ait El Hadj voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats vanwege blessures bij Mike Trésor en Alieu Fadera, maar ook toen speelde hij weer te nonchalant.

Halverwege de tweede helft tegen Cercle werd Ait El Hadj vervangen door Christopher Bonsu Baah, die uiteindelijk de wedstrijd besliste in het voordeel van Genk (0-1 winst).

Sindsdien, de wedstrijd tegen Cercle vond plaats op 13 augustus, anderhalve maand geleden, heeft Ait El Hadj geen minuut meer gespeeld in de Belgische competitie.

In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler telkens de volledige wedstrijd op de bank. Alleen in de Europese wedstrijden tegen Adana Demirspor en Fiorentina kreeg hij nog speeltijd onder Wouter Vrancken.

Zal Ait El Hadj slagen bij Genk?

Meest recent

'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

11
11
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

93
93
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

22
22
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

159
159
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

92
92
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

359
359
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

116
116
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

210
210
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

154
154
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

190
190
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

386
386
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

258
258
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

127
127
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

279
279
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

69
69
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

163
163
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

146
146
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

78
78
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

275
275
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

275
275
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

429
429
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

65
65
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

209
209
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

101
101
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91

Meer sportnieuws