Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

2160 stemmen
Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

Wat is er aan de hand met Anouar Ait El Hadj? Vorig seizoen slaagde hij er niet in om zich in de basis te spelen in de Cegeka Arena, en ook dit seizoen loopt het bijzonder stroef voor hem.

Dit seizoen moest hij top zijn, maar telt hij amper twee basisplaatsen en evenveel invalbeurten. In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler zelfs telkens de volledige wedstrijd op de bank.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

De ‘bizarre’ transfer naar Genk

In januari van dit jaar verliet Anouar Ait El Hadj de club van zijn hart. Hoewel hij alle jeugdreeksen bij Anderlecht doorliep, kreeg hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd in het eerste elftal.

Ait El Hadj belandde zelfs in de B-kern omdat hij weigerde wedstrijden te spelen voor RSCA Futures in de Challenger Pro League, en het was duidelijk dat zijn toekomst niet langer bij Anderlecht lag.

Ait El Hadj trok in de vorige wintermercato de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano, maar hij koos uiteindelijk voor KRC Genk. Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om Ait El Hadj naar Genk te laten gaan.

Olivier Doll, een voormalige verdediger van Sporting, beschouwde het vertrek van het jeugdproduct zelfs als een mislukking. “Een heel slecht signaal voor de club. Hoe en waarom hebben ze iemand zoals hem laten gaan? Er lijkt niet over nagedacht te zijn”, merkte Doll op tegenover Sudinfo.

Aan de andere kant zag Jesper Fredberg er wel logica in. “De voorbije achttien maanden konden we hem niet genoeg speeltijd geven. Een team kan ook beter gemaakt worden door de juiste spelers te laten vertrekken, soms uit financiële overwegingen, soms uit sportieve.”

Vrancken en Kompany: dezelfde spelprincipes

In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Anouar Ait El Hadj. Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de 21-jarige speler hem al intrigeerde van bij de U21.

Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

Ait El Hadj had zich snel aangepast aan zijn nieuwe club. Met zijn positieve houding en betrokkenheid vond hij direct zijn plek binnen de groep. “Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe.

Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Ait El Hadj herkende snel en gemakkelijk de spelprincipes en wedstrijdsituaties bij Genk, omdat deze principes vergelijkbaar zijn met die van Vincent Kompany, de coach die Ait El Hadj in 2019 liet debuteren bij Anderlecht.

Ait El Hadj komt amper aan de bak

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk. Maar in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk.

Hij telt slechts 293 minuten in alle competities, met amper twee basisplaatsen en twee invalbeurten. Dit zijn zeer teleurstellende statistieken voor een speler waar zoveel van verwacht werd en nog steeds wordt verwacht.

Te nonchalant en niet beslissend

Anouar Ait El Hadj onderscheidt zich op het veld door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek.

“El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.” Ait El Hadj speelde sterk tegen de Brusselaars en bereikte een hoog niveau, maar toch ontbraken er dus nog steeds enkele cruciale elementen in zijn spel.

Al anderhalve maand geen minuten gemaakt in de JPL

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge kreeg Ait El Hadj voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats vanwege blessures bij Mike Trésor en Alieu Fadera, maar ook toen speelde hij weer te nonchalant.

Halverwege de tweede helft tegen Cercle werd Ait El Hadj vervangen door Christopher Bonsu Baah, die uiteindelijk de wedstrijd besliste in het voordeel van Genk (0-1 winst).

Sindsdien, de wedstrijd tegen Cercle vond plaats op 13 augustus, anderhalve maand geleden, heeft Ait El Hadj geen minuut meer gespeeld in de Belgische competitie.

In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler telkens de volledige wedstrijd op de bank. Alleen in de Europese wedstrijden tegen Adana Demirspor en Fiorentina kreeg hij nog speeltijd onder Wouter Vrancken.

Zal Ait El Hadj slagen bij Genk?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

36
36
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

23
23
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

36
36
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

45
45
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

42
42
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

58
58
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

217
217
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

61
61
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

40
40
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

104
104
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

733
733
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

73
73
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

450
450
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

404
404
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

219
219
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

806
806
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

558
558
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

294
294
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

272
272

Meer sportnieuws