Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

door
Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

Wat is er aan de hand met Anouar Ait El Hadj? Vorig seizoen slaagde hij er niet in om zich in de basis te spelen in de Cegeka Arena, en ook dit seizoen loopt het bijzonder stroef voor hem.

Dit seizoen moest hij top zijn, maar telt hij amper twee basisplaatsen en evenveel invalbeurten. In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler zelfs telkens de volledige wedstrijd op de bank.

LEES OOK: Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

De ‘bizarre’ transfer naar Genk

In januari van dit jaar verliet Anouar Ait El Hadj de club van zijn hart. Hoewel hij alle jeugdreeksen bij Anderlecht doorliep, kreeg hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd in het eerste elftal.

Ait El Hadj belandde zelfs in de B-kern omdat hij weigerde wedstrijden te spelen voor RSCA Futures in de Challenger Pro League, en het was duidelijk dat zijn toekomst niet langer bij Anderlecht lag.

Ait El Hadj trok in de vorige wintermercato de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano, maar hij koos uiteindelijk voor KRC Genk. Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om Ait El Hadj naar Genk te laten gaan.

Olivier Doll, een voormalige verdediger van Sporting, beschouwde het vertrek van het jeugdproduct zelfs als een mislukking. “Een heel slecht signaal voor de club. Hoe en waarom hebben ze iemand zoals hem laten gaan? Er lijkt niet over nagedacht te zijn”, merkte Doll op tegenover Sudinfo.

Aan de andere kant zag Jesper Fredberg er wel logica in. “De voorbije achttien maanden konden we hem niet genoeg speeltijd geven. Een team kan ook beter gemaakt worden door de juiste spelers te laten vertrekken, soms uit financiële overwegingen, soms uit sportieve.”

Vrancken en Kompany: dezelfde spelprincipes

In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Anouar Ait El Hadj. Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de 21-jarige speler hem al intrigeerde van bij de U21.

Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

Ait El Hadj had zich snel aangepast aan zijn nieuwe club. Met zijn positieve houding en betrokkenheid vond hij direct zijn plek binnen de groep. “Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe.

Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Ait El Hadj herkende snel en gemakkelijk de spelprincipes en wedstrijdsituaties bij Genk, omdat deze principes vergelijkbaar zijn met die van Vincent Kompany, de coach die Ait El Hadj in 2019 liet debuteren bij Anderlecht.

Ait El Hadj komt amper aan de bak

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk. Maar in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk.

Hij telt slechts 293 minuten in alle competities, met amper twee basisplaatsen en twee invalbeurten. Dit zijn zeer teleurstellende statistieken voor een speler waar zoveel van verwacht werd en nog steeds wordt verwacht.

Te nonchalant en niet beslissend

Anouar Ait El Hadj onderscheidt zich op het veld door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek.

“El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.” Ait El Hadj speelde sterk tegen de Brusselaars en bereikte een hoog niveau, maar toch ontbraken er dus nog steeds enkele cruciale elementen in zijn spel.

Al anderhalve maand geen minuten gemaakt in de JPL

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge kreeg Ait El Hadj voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats vanwege blessures bij Mike Trésor en Alieu Fadera, maar ook toen speelde hij weer te nonchalant.

Halverwege de tweede helft tegen Cercle werd Ait El Hadj vervangen door Christopher Bonsu Baah, die uiteindelijk de wedstrijd besliste in het voordeel van Genk (0-1 winst).

Sindsdien, de wedstrijd tegen Cercle vond plaats op 13 augustus, anderhalve maand geleden, heeft Ait El Hadj geen minuut meer gespeeld in de Belgische competitie.

In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler telkens de volledige wedstrijd op de bank. Alleen in de Europese wedstrijden tegen Adana Demirspor en Fiorentina kreeg hij nog speeltijd onder Wouter Vrancken.

Zal Ait El Hadj slagen bij Genk?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

56
56
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

16
16
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

62
62
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

51
51
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

76
76
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

44
44
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

93
93
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

34
34
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

86
86
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

191
191
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

405
405
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

57
57
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

228
228
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

105
105
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

102
102
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

650
650
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

274
274
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

188
188
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

166
166
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

337
337
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

49
49

Meer sportnieuws