Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

door
Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

Wat is er aan de hand met Anouar Ait El Hadj? Vorig seizoen slaagde hij er niet in om zich in de basis te spelen in de Cegeka Arena, en ook dit seizoen loopt het bijzonder stroef voor hem.

Dit seizoen moest hij top zijn, maar telt hij amper twee basisplaatsen en evenveel invalbeurten. In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler zelfs telkens de volledige wedstrijd op de bank.

LEES OOK: Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

De ‘bizarre’ transfer naar Genk

In januari van dit jaar verliet Anouar Ait El Hadj de club van zijn hart. Hoewel hij alle jeugdreeksen bij Anderlecht doorliep, kreeg hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd in het eerste elftal.

Ait El Hadj belandde zelfs in de B-kern omdat hij weigerde wedstrijden te spelen voor RSCA Futures in de Challenger Pro League, en het was duidelijk dat zijn toekomst niet langer bij Anderlecht lag.

Ait El Hadj trok in de vorige wintermercato de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano, maar hij koos uiteindelijk voor KRC Genk. Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om Ait El Hadj naar Genk te laten gaan.

Olivier Doll, een voormalige verdediger van Sporting, beschouwde het vertrek van het jeugdproduct zelfs als een mislukking. “Een heel slecht signaal voor de club. Hoe en waarom hebben ze iemand zoals hem laten gaan? Er lijkt niet over nagedacht te zijn”, merkte Doll op tegenover Sudinfo.

Aan de andere kant zag Jesper Fredberg er wel logica in. “De voorbije achttien maanden konden we hem niet genoeg speeltijd geven. Een team kan ook beter gemaakt worden door de juiste spelers te laten vertrekken, soms uit financiële overwegingen, soms uit sportieve.”

Vrancken en Kompany: dezelfde spelprincipes

In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Anouar Ait El Hadj. Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de 21-jarige speler hem al intrigeerde van bij de U21.

Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

Ait El Hadj had zich snel aangepast aan zijn nieuwe club. Met zijn positieve houding en betrokkenheid vond hij direct zijn plek binnen de groep. “Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe.

Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Ait El Hadj herkende snel en gemakkelijk de spelprincipes en wedstrijdsituaties bij Genk, omdat deze principes vergelijkbaar zijn met die van Vincent Kompany, de coach die Ait El Hadj in 2019 liet debuteren bij Anderlecht.

Ait El Hadj komt amper aan de bak

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk. Maar in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk.

Hij telt slechts 293 minuten in alle competities, met amper twee basisplaatsen en twee invalbeurten. Dit zijn zeer teleurstellende statistieken voor een speler waar zoveel van verwacht werd en nog steeds wordt verwacht.

Te nonchalant en niet beslissend

Anouar Ait El Hadj onderscheidt zich op het veld door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek.

“El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.” Ait El Hadj speelde sterk tegen de Brusselaars en bereikte een hoog niveau, maar toch ontbraken er dus nog steeds enkele cruciale elementen in zijn spel.

Al anderhalve maand geen minuten gemaakt in de JPL

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge kreeg Ait El Hadj voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats vanwege blessures bij Mike Trésor en Alieu Fadera, maar ook toen speelde hij weer te nonchalant.

Halverwege de tweede helft tegen Cercle werd Ait El Hadj vervangen door Christopher Bonsu Baah, die uiteindelijk de wedstrijd besliste in het voordeel van Genk (0-1 winst).

Sindsdien, de wedstrijd tegen Cercle vond plaats op 13 augustus, anderhalve maand geleden, heeft Ait El Hadj geen minuut meer gespeeld in de Belgische competitie.

In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler telkens de volledige wedstrijd op de bank. Alleen in de Europese wedstrijden tegen Adana Demirspor en Fiorentina kreeg hij nog speeltijd onder Wouter Vrancken.

Zal Ait El Hadj slagen bij Genk?

Meest recent

Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

7
7
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

19
19
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

43
43
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

123
123
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

105
105
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

515
515
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

71
71
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

261
261
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

67
67
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

86
86
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

448
448
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

430
430
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

358
358
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

382
382
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

93
93
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

23
23
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

361
361
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

228
228
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

57
57
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

661
661
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

564
564
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

167
167
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

313
313
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

460
460
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

103
103

Meer sportnieuws