Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

door
Vrancken verbant 'nonchalante' toptransfer uit basisploeg

Wat is er aan de hand met Anouar Ait El Hadj? Vorig seizoen slaagde hij er niet in om zich in de basis te spelen in de Cegeka Arena, en ook dit seizoen loopt het bijzonder stroef voor hem.

Dit seizoen moest hij top zijn, maar telt hij amper twee basisplaatsen en evenveel invalbeurten. In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler zelfs telkens de volledige wedstrijd op de bank.

LEES OOK: Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

De ‘bizarre’ transfer naar Genk

In januari van dit jaar verliet Anouar Ait El Hadj de club van zijn hart. Hoewel hij alle jeugdreeksen bij Anderlecht doorliep, kreeg hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd in het eerste elftal.

Ait El Hadj belandde zelfs in de B-kern omdat hij weigerde wedstrijden te spelen voor RSCA Futures in de Challenger Pro League, en het was duidelijk dat zijn toekomst niet langer bij Anderlecht lag.

Ait El Hadj trok in de vorige wintermercato de interesse van clubs zoals Burnley, Vitesse, Bordeaux en Rayo Vallecano, maar hij koos uiteindelijk voor KRC Genk. Voor velen was het een onbegrijpelijke beslissing van Anderlecht om Ait El Hadj naar Genk te laten gaan.

Olivier Doll, een voormalige verdediger van Sporting, beschouwde het vertrek van het jeugdproduct zelfs als een mislukking. “Een heel slecht signaal voor de club. Hoe en waarom hebben ze iemand zoals hem laten gaan? Er lijkt niet over nagedacht te zijn”, merkte Doll op tegenover Sudinfo.

Aan de andere kant zag Jesper Fredberg er wel logica in. “De voorbije achttien maanden konden we hem niet genoeg speeltijd geven. Een team kan ook beter gemaakt worden door de juiste spelers te laten vertrekken, soms uit financiële overwegingen, soms uit sportieve.”

Vrancken en Kompany: dezelfde spelprincipes

In Limburg waren ze alvast verheugd met zijn komst. “Hij verpersoonlijkt het attractieve voetbal dat we brengen”, zei Wouter Vrancken net na de komst van Anouar Ait El Hadj. Dimitri de Condé ging een stapje verder door te zeggen dat de 21-jarige speler hem al intrigeerde van bij de U21.

Ait El Hadj ondertekende een langdurig contract van 4,5 jaar bij KRC Genk, wat duidelijk aangeeft dat de club veel vertrouwen in hem heeft en grote plannen heeft voor zijn toekomst.

Ait El Hadj had zich snel aangepast aan zijn nieuwe club. Met zijn positieve houding en betrokkenheid vond hij direct zijn plek binnen de groep. “Een fijne jongen om mee samen te werken”, gaf Wouter Vrancken toen ook toe.

Op het sportief gebied had de coach grote plannen voor Ait El Hadj. Met zijn kwaliteiten kan hij spelen op de drie offensieve posities achter de diepe spits, en door zijn loopvermogen kan hij zelfs als nummer acht fungeren.

Ait El Hadj herkende snel en gemakkelijk de spelprincipes en wedstrijdsituaties bij Genk, omdat deze principes vergelijkbaar zijn met die van Vincent Kompany, de coach die Ait El Hadj in 2019 liet debuteren bij Anderlecht.

Ait El Hadj komt amper aan de bak

Desondanks kreeg Anouar Ait El Hadj vorig seizoen niet vaak de kans om in het eerste elftal te spelen onder Wouter Vrancken. In de terugronde van dat seizoen stond Ait El Hadj zelfs geen enkele keer in de basisopstelling van KRC Genk.

“Simpel. Dit is een overgangsseizoen”, zei de speler daar zelf over in een interview met Het Belang van Limburg. Hij begreep dat hij minuten moest maken en stappen moest zetten om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen.

Ait El Hadj besefte dat hij niet zomaar kon binnenkomen in een goed draaiend A-team. Volgens hem was Jong Genk een goede alternatieve optie, waar het aan hem was om zich te bewijzen. “Volgend seizoen moet ik top zijn. Sterker dan voorheen, is de bedoeling”, voorspelde Ait El Hadj vorig seizoen.

Intern werd hij zelfs beschouwd als een mogelijke vervanger voor Mike Trésor, en tijdens de voorbereiding maakte de technisch vaardige middenvelder een gretige indruk. Maar in het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League heeft de aanvallende middenvelder weer nauwelijks gespeeld voor KRC Genk.

Hij telt slechts 293 minuten in alle competities, met amper twee basisplaatsen en twee invalbeurten. Dit zijn zeer teleurstellende statistieken voor een speler waar zoveel van verwacht werd en nog steeds wordt verwacht.

Te nonchalant en niet beslissend

Anouar Ait El Hadj onderscheidt zich op het veld door zijn uithoudingsvermogen, diepgang en technisch vermogen, maar er sluipt ook nog steeds een zekere nonchalance in zijn spel.

Bovendien moet hij veel efficiënter worden, zoals Thomas Chatelle al aanhaalde aan het begin van het seizoen in Het Belang van Limburg, na de eerste competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek.

“El Hadj was sterk aan de bal, maar de laatste actie moet beter. Als hij een basisplaats wil claimen, moet hij beslissender worden.” Ait El Hadj speelde sterk tegen de Brusselaars en bereikte een hoog niveau, maar toch ontbraken er dus nog steeds enkele cruciale elementen in zijn spel.

Al anderhalve maand geen minuten gemaakt in de JPL

Tegen Servette Genève maakte hij ook een wisselvallige indruk, met een flagrant gebrek aan precisie in zijn passes en op de stilstaande fases. “El Hadj spande de kroon. Elke voorzet of corner was te laag, te kort, te hoog of te ver. Kan daar niet extra op getraind worden?” vroeg De Standaard zich af.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge kreeg Ait El Hadj voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats vanwege blessures bij Mike Trésor en Alieu Fadera, maar ook toen speelde hij weer te nonchalant.

Halverwege de tweede helft tegen Cercle werd Ait El Hadj vervangen door Christopher Bonsu Baah, die uiteindelijk de wedstrijd besliste in het voordeel van Genk (0-1 winst).

Sindsdien, de wedstrijd tegen Cercle vond plaats op 13 augustus, anderhalve maand geleden, heeft Ait El Hadj geen minuut meer gespeeld in de Belgische competitie.

In de afgelopen vier competitiewedstrijden zat de 21-jarige speler telkens de volledige wedstrijd op de bank. Alleen in de Europese wedstrijden tegen Adana Demirspor en Fiorentina kreeg hij nog speeltijd onder Wouter Vrancken.

Zal Ait El Hadj slagen bij Genk?

Meest recent

'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

15
15
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

54
54
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

45
45
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

14
14
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

257
257
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

152
152
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

89
89
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

223
223
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

467
467
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

71
71
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

313
313
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

200
200
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

150
150
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

164
164
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

241
241
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

676
676
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

395
395
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

452
452
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

326
326
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

265
265
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

131
131
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

152
152
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

336
336
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

434
434

Meer sportnieuws