Kompany en Burnley ook tegen Man Utd strijdend ten onder

door
Kompany en Burnley ook tegen Man Utd strijdend ten onder

Ook zijn vijfde wedstrijd in de Premier League heeft Vincent Kompany niet kunnen winnen. Zijn Burnley kreeg daarin wel een zware dobber gepresenteerd met Manchester United en dat bleek een te moeilijke horde om te nemen. De Clarets knokten voor wat ze waard waren, maar gingen uiteindelijk met 0-1 ten onder.

Met Ameen Al-Dakhil bracht Kompany slechts één Belg aan de aftrap tegen United, al maakte ook Mike Trésor snel zijn opwachting. De Profvoetballer van het Jaar mocht al na 20 minuten invallen door een blessure bij Gudmundsson. Burnley was dan al de betere ploeg in het veldspel en was al zeer dicht bij een doelpunt gekomen.

LEES OOK: 'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Paal houdt Burnley van een goal

Enkele minuten voor de invalbeurt van Trésor was Amdouni alleen voor doel gekomen, maar de paal hield de Zwitserse spits van de openingstreffer. Enkele minuten later viel er aan de overkant wel een goal toen Evans de bal binnenkopte. De VAR keurde de goal echter af omdat een speler in buitenspelpositie doelman Trafford gehinderd had.

Het was echter slechts uitstel, want vlak voor rust viel de onverdiende goal alsnog. Evans dropte de bal heerlijk in de rug van de Burnley-defensie en daar volleerde Bruno Fernandes zo mogelijk nog mooier de 0-1 tegen de netten.

United wint na 3 nederlagen op rij

Dat was toch een klap voor Burnley, dat er na rust niet meer echt in slaagde om United nog te bedreigen. Balbezit hadden ze wel nog meer dan voldoende, maar de kansen bleven uit. De 0-1 bleef daardoor tot het laatste fluitsignaal staan.

Daardoor blijft Burnley achter met een één op vijftien en blijft het onderin het klassement bengelen. Voor Manchester United zal de overwinning dan weer zeer veel deugd doen, want zij maken een einde aan hun reeks van drie nederlagen op een rij in hun laatste matchen.

Zal Kompany snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

174
174
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

73
73
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

48
48
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

167
167
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

468
468
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

189
189
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

524
524
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

338
338
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

235
235
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

22
22
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

68
68
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

351
351
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

88
88
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

33
33
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1674
1674
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

336
336
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

260
260
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

150
150
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

230
230
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

93
93
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

154
154
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

503
503
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

300
300
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws