Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

door
Geweldige Vossen bevrijdt Essevee, Stijnen en Simons verbroederen

De Challenger Pro League heeft vanavond weer twee heerlijke duels opgeleverd. Zulte Waregem leek lange tijd op weg naar een zure nederlaag maar een geweldige Jelle Vossen was de aanstoker van een fraaie comeback in een geanimeerd burenduel. Ex-ploegmaten Stijn Stijnen en Timmy Simons deelden in hun eerste onderling duel als coach dan weer de punten.

In onze tweede voetbalafdeling stonden vanond met Patro Eiden tegen Dender en het burenduel tussen Zulte Waregem en Deinze twee aantrekkelijke affiches op het programma. Ex-Club spelers Stijn Stijnen en Timmy Simons namen het als coach tegen mekaar op, Essevee kon in de andere confrontatie dan weer voor de eerste keer dit seizoen aan kop komen van de Challenger Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Patro doet het vanaf elf meter, zwalpend Essevee

In een regenachtig Limburg was het Patro dat de beste start nam, na een paar minuten spelen schoot Gueroui een halve meter over de kooi van Gies, even later vergat Nsimba aan de overzijde om de trekker over te halen. Het team van Stijnen bleef ook nadien de dominante ploeg, al was het lang wachten op echt grote kansen. Iets voorbij het halfuur ging de bal echter op de stip na een fout van Pupe. Vanaf elf meter maakte Kis de verdiende 1-0. Dender probeerde het op slag van rust nog met een fraaie lob van Nsimba die net niet gekadreerd was, halfweg nam Patro andermaal de leiding in eigen huis.

In de Elindus Arena was Deinze in de openingsfase de gevaarlijkse ploeg met onder meer een vrije trap van Prychynenko die nipt over ging. Zulte Waregem gaf niet voor het eerst dit seizoen een slappe indruk: op het middenveld was Deinze veruit de betere ploeg en de bezoekers namen ook verdiend de voorsprong op het halfuur: op rechts kreeg Staelens enorm veel tijd en ruimte, centraal vond hij Mertens en die maakte zijn eerste van het seizoen, de Tigers kwamen 0-1 voor in dit burenduel. Mertens vergat even later (bal op de lat) om Essevee een dubbele optater te geven. Bij de rust trok het team van Euvrard onder luid boegeroep richting de kleedkamer.

Kanonstart Dender, Vossen als sluipschutter

Dender nam na de pauze een kanonstart in het Patrostadion. Binnen de eerste vijf minuen kopte Cools raak en de gelijkmaker was meteen een feit. Ook de reactie van Patro nadien mocht er wezen, Gueroui kreeg andermaal de eerste kans en plaatste de bal binnenkant voet net naast de verkeerde kant van de paal. Het werd een heerlijk kijkstuk na de rust, vlak voor het uur tikte Myny de bal tegen de paal en Rajsel vond nog een thuisverdediger op zijn weg. Dender had na de pauze het betere van het spel maar finaal konden beide coaches vrede nemen met een billijk gelijkspel.

Na de pauze nam Essevee in West-Vlaanderen het meeste initiatief. Na tien minuten spelen vloog een uithaal van Traoré in de handen van Miras. Iets voor het uur kwam Vossen heel dicht bij de gelijkmaker, zijn vluchtschot ging naar de winkelhaak maar daar pakte de bezoekende doelman uit met een fenomenale redding. Uiteindelijk kreeg de voormalig Rode Duivel toch loon naar werken, op twintig minuten van het einde kapte Vossen zich prima vrij en met een laag schot in de verste hoek zorgde hij voor de 1-1. De aanvaller van Zulte Waregem werd de echte matchwinnaar, een paar minuten later kwam de bal aan de tweede paal voor de voet van Vossen en met een knappe volley vloog de 2-1 in doel. In het absolute slot had Braken nog de gelijkmaker aan de voet maar Bostyn bracht knap redding. Zo recht Essevee de rug na een moeilijke start.

Scoreverloop Zulte Waregem-Deinze:

0-1 (30') Mertens, 1-1 (70') Vossen, 2-1 (76') Vossen

Scoreverloop Patro-Dender:

1-0 (34') Kis (p), 1-1 (49') Cools

Denkt u dat Zulte Waregem kampioen gaat worden in de CPL?

Meest recent

Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

0
0
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

73
73
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

43
43
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

66
66
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

274
274
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

143
143
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

76
76
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

94
94
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

177
177
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

43
43
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

455
455
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

170
170
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

221
221
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

201
201
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

611
611
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

279
279
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

183
183
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

95
95
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

171
171
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

240
240
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

488
488
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

346
346
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

135
135

Meer sportnieuws