Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

door
Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

KRC Genk kende tot dusver geen makkelijk seizoen in Europa, maar donderdagavond zetten de Limburgers wel een knap resultaat neer. Met Fiorentina kregen ze in de Cegeka Arena de verliezende finalist van vorig seizoen in de Conference League op bezoek, maar ze wisten de Italianen met 2-2 in bedwang te houden.

De Italiaanse fans bleken echter een pak moeilijker te bedwingen. Voor de wedstrijd kwam het immers tot een massale knokpartij tussen de supporters van Fiorentina en die van Genk. Bijna zodra de Italianen van de bus gestapt waren, raakten de supportersclans slaags.

LEES OOK: 'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

140 Italianen opgepakt

De politie moest ingrijpen en heel wat Italianen werden opgepakt. Het Nieuwsblad weet dat uiteindelijk maar liefst 140 Fiorentina-fans bestuurlijk aangehouden werden. Zij werden terug op de bus gezet en naar het stadion gevoerd. Sommige supporters werden daar in een cel gestopt, anderen moesten tijdens de match op de bus blijven.

Genk liet ook snel weten dat ongeveer 100 supporters meteen een stadionverbod gekregen hadden, waardoor ze meteen de match ook moesten missen. Na de wedstrijd moest de politie ook met een speciaal plannetje komen om nieuwe confrontaties te vermijden.

Fans met mondjesmaat vrijgelaten

Daarom werden de fans van Fiorentina met mondjesmaat vrijgelaten om hun terugreis naar Italië aan te vangen. Mooie herinneringen zullen zij aan hun reisje naar België wellicht niet hebben.

Dat zal ook op sportief vlak niet het geval zijn voor Fiorentina, dat in de Cegeka Arena twee keer een voorsprong uit handen gaf. Ze ontsnapten in blessuretijd ook nog eens aan een nederlaag, want Tolu trof in de slotseconden nog de binnenkant van de paal.

Heeft de politie dat goed aangepakt?

Meest recent

'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

1
1
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

34
34
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

21
21
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

22
22
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

33
33
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

25
25
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

383
383
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

313
313
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

33
33
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

298
298
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

197
197
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

164
164
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

298
298
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

190
190
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

464
464
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

140
140
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

45
45
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

248
248
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

453
453
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

49
49
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

133
133
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

538
538
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

292
292

Meer sportnieuws