Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

door
Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

KRC Genk kende tot dusver geen makkelijk seizoen in Europa, maar donderdagavond zetten de Limburgers wel een knap resultaat neer. Met Fiorentina kregen ze in de Cegeka Arena de verliezende finalist van vorig seizoen in de Conference League op bezoek, maar ze wisten de Italianen met 2-2 in bedwang te houden.

De Italiaanse fans bleken echter een pak moeilijker te bedwingen. Voor de wedstrijd kwam het immers tot een massale knokpartij tussen de supporters van Fiorentina en die van Genk. Bijna zodra de Italianen van de bus gestapt waren, raakten de supportersclans slaags.

LEES OOK: 'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

140 Italianen opgepakt

De politie moest ingrijpen en heel wat Italianen werden opgepakt. Het Nieuwsblad weet dat uiteindelijk maar liefst 140 Fiorentina-fans bestuurlijk aangehouden werden. Zij werden terug op de bus gezet en naar het stadion gevoerd. Sommige supporters werden daar in een cel gestopt, anderen moesten tijdens de match op de bus blijven.

Genk liet ook snel weten dat ongeveer 100 supporters meteen een stadionverbod gekregen hadden, waardoor ze meteen de match ook moesten missen. Na de wedstrijd moest de politie ook met een speciaal plannetje komen om nieuwe confrontaties te vermijden.

Fans met mondjesmaat vrijgelaten

Daarom werden de fans van Fiorentina met mondjesmaat vrijgelaten om hun terugreis naar Italië aan te vangen. Mooie herinneringen zullen zij aan hun reisje naar België wellicht niet hebben.

Dat zal ook op sportief vlak niet het geval zijn voor Fiorentina, dat in de Cegeka Arena twee keer een voorsprong uit handen gaf. Ze ontsnapten in blessuretijd ook nog eens aan een nederlaag, want Tolu trof in de slotseconden nog de binnenkant van de paal.

Heeft de politie dat goed aangepakt?

Meest recent

Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

3
3
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

48
48
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

88
88
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

52
52
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

343
343
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

549
549
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

287
287
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

94
94
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

391
391
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

247
247
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

266
266
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

194
194
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

567
567
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

320
320

Meer sportnieuws