Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

door
Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

KRC Genk kende tot dusver geen makkelijk seizoen in Europa, maar donderdagavond zetten de Limburgers wel een knap resultaat neer. Met Fiorentina kregen ze in de Cegeka Arena de verliezende finalist van vorig seizoen in de Conference League op bezoek, maar ze wisten de Italianen met 2-2 in bedwang te houden.

De Italiaanse fans bleken echter een pak moeilijker te bedwingen. Voor de wedstrijd kwam het immers tot een massale knokpartij tussen de supporters van Fiorentina en die van Genk. Bijna zodra de Italianen van de bus gestapt waren, raakten de supportersclans slaags.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

140 Italianen opgepakt

De politie moest ingrijpen en heel wat Italianen werden opgepakt. Het Nieuwsblad weet dat uiteindelijk maar liefst 140 Fiorentina-fans bestuurlijk aangehouden werden. Zij werden terug op de bus gezet en naar het stadion gevoerd. Sommige supporters werden daar in een cel gestopt, anderen moesten tijdens de match op de bus blijven.

Genk liet ook snel weten dat ongeveer 100 supporters meteen een stadionverbod gekregen hadden, waardoor ze meteen de match ook moesten missen. Na de wedstrijd moest de politie ook met een speciaal plannetje komen om nieuwe confrontaties te vermijden.

Fans met mondjesmaat vrijgelaten

Daarom werden de fans van Fiorentina met mondjesmaat vrijgelaten om hun terugreis naar Italië aan te vangen. Mooie herinneringen zullen zij aan hun reisje naar België wellicht niet hebben.

Dat zal ook op sportief vlak niet het geval zijn voor Fiorentina, dat in de Cegeka Arena twee keer een voorsprong uit handen gaf. Ze ontsnapten in blessuretijd ook nog eens aan een nederlaag, want Tolu trof in de slotseconden nog de binnenkant van de paal.

Heeft de politie dat goed aangepakt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

4
4
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

22
22
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

178
178
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

42
42
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

76
76
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

203
203
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

215
215
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

42
42
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

106
106
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

190
190
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

59
59
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

185
185
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

103
103
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

88
88
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

87
87
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

93
93
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

219
219
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

253
253
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

162
162
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

86
86
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

250
250
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

522
522
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

73
73

Meer sportnieuws