Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

door
Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

KRC Genk kende tot dusver geen makkelijk seizoen in Europa, maar donderdagavond zetten de Limburgers wel een knap resultaat neer. Met Fiorentina kregen ze in de Cegeka Arena de verliezende finalist van vorig seizoen in de Conference League op bezoek, maar ze wisten de Italianen met 2-2 in bedwang te houden.

De Italiaanse fans bleken echter een pak moeilijker te bedwingen. Voor de wedstrijd kwam het immers tot een massale knokpartij tussen de supporters van Fiorentina en die van Genk. Bijna zodra de Italianen van de bus gestapt waren, raakten de supportersclans slaags.

LEES OOK: Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

140 Italianen opgepakt

De politie moest ingrijpen en heel wat Italianen werden opgepakt. Het Nieuwsblad weet dat uiteindelijk maar liefst 140 Fiorentina-fans bestuurlijk aangehouden werden. Zij werden terug op de bus gezet en naar het stadion gevoerd. Sommige supporters werden daar in een cel gestopt, anderen moesten tijdens de match op de bus blijven.

Genk liet ook snel weten dat ongeveer 100 supporters meteen een stadionverbod gekregen hadden, waardoor ze meteen de match ook moesten missen. Na de wedstrijd moest de politie ook met een speciaal plannetje komen om nieuwe confrontaties te vermijden.

Fans met mondjesmaat vrijgelaten

Daarom werden de fans van Fiorentina met mondjesmaat vrijgelaten om hun terugreis naar Italië aan te vangen. Mooie herinneringen zullen zij aan hun reisje naar België wellicht niet hebben.

Dat zal ook op sportief vlak niet het geval zijn voor Fiorentina, dat in de Cegeka Arena twee keer een voorsprong uit handen gaf. Ze ontsnapten in blessuretijd ook nog eens aan een nederlaag, want Tolu trof in de slotseconden nog de binnenkant van de paal.

Heeft de politie dat goed aangepakt?

Meest recent

Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

10
10
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

119
119
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

38
38
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

75
75
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

190
190
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

98
98
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

39
39
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

113
113
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

127
127
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

244
244
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

113
113
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

897
897
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

125
125
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

176
176
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

17
17
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

671
671
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

331
331
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

236
236
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

155
155
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

42
42
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

400
400
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

310
310
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

164
164
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

230
230
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

116
116

Meer sportnieuws