Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

door
Hallucinante balans na rellen in Genk bekend

KRC Genk kende tot dusver geen makkelijk seizoen in Europa, maar donderdagavond zetten de Limburgers wel een knap resultaat neer. Met Fiorentina kregen ze in de Cegeka Arena de verliezende finalist van vorig seizoen in de Conference League op bezoek, maar ze wisten de Italianen met 2-2 in bedwang te houden.

De Italiaanse fans bleken echter een pak moeilijker te bedwingen. Voor de wedstrijd kwam het immers tot een massale knokpartij tussen de supporters van Fiorentina en die van Genk. Bijna zodra de Italianen van de bus gestapt waren, raakten de supportersclans slaags.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

140 Italianen opgepakt

De politie moest ingrijpen en heel wat Italianen werden opgepakt. Het Nieuwsblad weet dat uiteindelijk maar liefst 140 Fiorentina-fans bestuurlijk aangehouden werden. Zij werden terug op de bus gezet en naar het stadion gevoerd. Sommige supporters werden daar in een cel gestopt, anderen moesten tijdens de match op de bus blijven.

Genk liet ook snel weten dat ongeveer 100 supporters meteen een stadionverbod gekregen hadden, waardoor ze meteen de match ook moesten missen. Na de wedstrijd moest de politie ook met een speciaal plannetje komen om nieuwe confrontaties te vermijden.

Fans met mondjesmaat vrijgelaten

Daarom werden de fans van Fiorentina met mondjesmaat vrijgelaten om hun terugreis naar Italië aan te vangen. Mooie herinneringen zullen zij aan hun reisje naar België wellicht niet hebben.

Dat zal ook op sportief vlak niet het geval zijn voor Fiorentina, dat in de Cegeka Arena twee keer een voorsprong uit handen gaf. Ze ontsnapten in blessuretijd ook nog eens aan een nederlaag, want Tolu trof in de slotseconden nog de binnenkant van de paal.

Heeft de politie dat goed aangepakt?

Meest recent

‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

152
152
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

67
67
Titelfavorieten op de weegschaal: "Momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

54
54
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

175
175
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

71
71
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

340
340
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

167
167
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

457
457
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

285
285
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

113
113
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

470
470
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

53
53
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

155
155
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

677
677
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

49
49
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

112
112
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

172
172
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

249
249
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

217
217
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

125
125
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

199
199
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

148
148
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

172
172
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

79
79

Meer sportnieuws