Van der Elst fluit woedende Hans Vanaken terug

door
Van der Elst fluit woedende Hans Vanaken terug

Club Brugge is er niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de poules van de Conference League, want het moest donderdagavond in zijn openingswedstrijd vrede nemen met een gelijkspel tegen Besiktas na een wedstrijd die het altijd had moeten winnen.

Blauw-Zwart miste echter talloze kansen en gaf in de slotfase ook nog eens de zege uit handen. De late openingsgoal van Vanaken werd twee minuten voor tijd immers nog uitgewist door Tosun, die plots alleen voor Mignolet opdook en kon afwerken. Bij Club waren ze niet te spreken over die goal.

LEES OOK: Club Brugge beeft: Hayen reageert op vertrekgeruchten

Zwaar protest bij Vanaken

Het protest achteraf was zeer groot, omdat Vanaken in de fase voorafgaand aan het doelpunt een arm in het gezicht gekregen had. De Brugse aanvoerder hield daar ook een bebloede bovenlip aan over. Daarmee ging hij ook verhaal halen bij de ref, maar die hield voet bij stuk en keurde de goal goed.

Dat was uiteraard niet naar de zin van Vanaken, die na de match bij Sporza ook zijn gal spuwde. "Dit bloed komt er niet zomaar, hé. Volgens mij had de goal afgekeurd kunnen worden. Als dat gebeurt, win je die match gewoon", vertelde hij onder meer.

Van der Elst is het niet eens

Maar Franky Van der Elst fluit Vanaken terug. "Ik vond het zeker geen echte elleboog. Hij zwaaide wel een beetje met zijn rechterarm, maar om nu te zeggen dat het een echte slag was... De goal afkeuren zou heel erg streng geweest zijn", oordeelde hij in de studio van Sporza. "Eventueel had de vierde ref kunnen aangeven dat het een fout was."

Lang kunnen ze bij Club echter niet blijven hangen in hun ontgoocheling, want de volgende opdracht komt er alweer snel aan. In de komende week wachten hen immers twee toppers in de Jupiler Pro League. Zondag moeten ze naar Anderlecht, terwijl volgende donderdag KRC Genk op bezoek komt.

Had de goal van Besiktas afgekeurd moeten worden?

Meest recent

Club Brugge beeft: Hayen reageert op vertrekgeruchten

Club Brugge heeft zonder problemen gewonnen in de 1/16e finales Croky Cup. Eendracht Aalst Lede werd ...

15
15
Ulderink verrast met opvallende carrièreswitch na Antwerp

Andries Ulderink werd bij Royal Antwerp FC genadeloos aan de kant geschoven, maar de Nederlander ...

4
4
Doku schittert, blamage Liverpool, Kompany schrijft historie

Naast de Croky Cup werden er ook bekermatchen in het buitenland afgewerkt. In Engeland werd er om de ...

40
40
Croky Cup: Club haalt uit, Antwerp en Union zonder problemen

De 1/16e finales van de Croky Cup werden afgewerkt. Gisteren werd er een deel van de wedstrijden ...

45
45
Hazard emotioneel door Mourinho: “Wil je dat ik huil?”

Eden Hazard werd opgenomen in de Premier League Hall of Fame. De voormalige Rode Duivel wordt na ...

35
35
'Gemiste kans Anderlecht: Kompany vol voor oud target'

Bij Anderlecht zitten ze dit seizoen met een spitsenprobleem. Ze zagen op het einde van de ...

38
38
'Westerlo drijft Engelse grootmacht tot wanhoop'

Bij Westerlo is er in de zomer behoorlijk wat veranderd. Met Issame Charaï kwam er een nieuwe ...

34
34
Nachtmerrie voor Duivel in Ligue 1: "Wat een debiel!"

Woensdagavond wordt er ook gevoetbald in de Ligue 1, waarbij heel wat Belgen in actie komen. De ...

24
24
'KV Mechelen slikt flinke domper na bekerzege'

Voorlopig hebben alle eersteklassers hun job gedaan in de Croky Cup, ook KV Mechelen. Zij hadden het ...

59
59
Openda en co maken einde aan pijnlijke reeks

Het is al een bewogen week geweest voor Juventus, want enkele dagen geleden nam het nog afscheid van ...

32
32
Hayen geeft verklaring voor opmerkelijke basiself Club

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn bekeravontuur met een op papier zeer haalbare affiche. Ze ...

139
139
'Over en out: Renard moet in januari weer transfermarkt op'

Het zijn niet bepaald vrolijke tijden bij Anderlecht. Het spel blijft dit seizoen pover en ook de ...

263
263
Debutanten bij Club, ook Union, Genk en Antwerp in actie

Er staat woensdagavond opnieuw heel wat bekervoetbal op het programma. Daarbij komen ook de nodige ...

57
57
Vannieuwkerke ontroert BV: "Zij was eerste slachtoffer"

Karl Vannieuwkerke kennen we uiteraard al jaren als één van de meest invloedrijke ...

22
22
Bijzondere clausule: jackpot op komst voor Kompany?

Er staat dit seizoen voorlopig geen maat op Bayern München. Het heeft nog altijd geen enkele ...

73
73
Mercato Anderlecht gefileerd: "Zullen al blij mogen zijn..."

Anderlecht staat komend weekend alweer voor een match van de waarheid. Tegen KV Mechelen zal het ...

151
151
Tom Waes betrokken in emotionele rollercoaster vol geheimen

Hij heeft het hart van een voetbalfan, het gezicht van een avonturier en de wilskracht van een ...

8
8
'Plotse interesse topclub: Hayen neemt standpunt in'

Bij Club Brugge hopen ze zich in alle rust voor te bereiden op de komende wedstrijden. Het speelt in ...

207
207
'Fofana helpt Lyon aan absolute knaltransfer'

Bij Olympique Lyon zullen ze het de komende maanden wellicht zonder Malick Fofana moeten stellen, ...

28
28
‘Duitsland kookt: Club Brugge kaapt ‘Der geilste Dribbler’’

Een 20-jarige linksbenige snelheidsduivel uit de 3. Liga steelt de show met een onstuitbare ...

469
469
'Meevaller voor Club: Barça zonder ster naar Jan Breydel'

Het belooft nog een helse klus te worden voor Club Brugge om zijn prestaties van vorig seizoen in de ...

109
109
Pittige confrontatie in beker: Cercle neemt geen risico

Deze week staat in het teken van de zestiende finales van de Croky Cup, waarbij donderdag de laatste ...

62
62
'Inter zet zinnen op nieuw goudhaantje uit JPL'

Vorig seizoen bleef Inter uiteindelijk met lege handen achter, nadat het in de Serie A de titel aan ...

73
73
Vini Jr bijt ferm door het stof bij Real Madrid

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico in Spanje, maar toch zat het er even tegen bij De ...

78
78
“Het is moeilijk”: Metejoor en Celine verrassen iedereen

In de liefde valt soms alles op z’n plaats — ook buiten het veld. Terwijl Antwerp dit ...

34
34

Meer sportnieuws