Tijd voor Duivels? "Hij is de meest onderschatte speler in JPL"

door
Tijd voor Duivels?

Donderdagavond trekt ook de groepsfase van de Conference League op gang, met daarbij drie Belgische clubs die in actie komen. Vicekampioen KRC Genk bijvoorbeeld, staat voor een zware opdracht tegen ACF Fiorentina. Om de Italianen in bedwang te houden rekenen ze onder meer op Bryan Heynen.

Racing slaagde er niet in om door te stoten in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de poules van de UECL. Daarin wacht donderdag meteen een lastige test. Fiorentina was vorig seizoen immers nog verliezend finalist in de derde Europese clubcompetitie.

Genk-aanvoerder Heynen, zelf een liefhebber van het Italiaanse voetbal, is dan ook op zijn hoede. "Van Italiaanse ploegen wordt vaak gezegd dat ze Catenaccio spelen. Dat is bij Fiorentina niet het geval. Ze brengen mooi en energiek voetbal en proberen vanuit hun technische vaardigheden kansen te creëren", klonk het op zijn persbabbel.

LEES OOK: 'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

In de kijker spelen

Om de huidige nummer 8 van de Serie A te kloppen, zal Genk zijn kapitein alvast broodnodig hebben. Hij zal voorop moeten gaan in de strijd tegen het middenveld van La Viola met daarop doorwinterde krachten als Rolando Mandragora, Arthur Melo, Alfred Duncan en Antonin Barak.

Maar ook voor Heynen zelf wordt het een belangrijke wedstrijd. Zo'n Europese duel is immers een ideale gelegenheid om zichzelf in de kijker te plaatsen van geïnteresseerde ploegen uit het buitenland. Of in de kijker van bondscoach Domenico Tedesco.

Premier League-niveau

Want dat Heynen een niveautje hoger aankan, staat volgens zijn vriend Andreas Pereira buiten kijf. Tegenover Het Nieuwsblad zwaaide de spelmaker van Fulham FC met lof naar zijn maatje. "Of hij de meest onderschatte speler is van België? 100 procent, dat denk ik wel ja. Die zou gemakkelijk in Premier League meekunnen", klinkt het duidelijk.

Heynen verdient een plaats in de Duivels-selectie ...

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

19
19
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

76
76
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

195
195
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

339
339
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

547
547
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

274
274
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

91
91
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

101
101
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

385
385
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

104
104
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

263
263
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

457
457
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

564
564
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

111
111
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

313
313
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

167
167

Meer sportnieuws