Tijd voor Duivels? "Hij is de meest onderschatte speler in JPL"

door
Tijd voor Duivels?

Donderdagavond trekt ook de groepsfase van de Conference League op gang, met daarbij drie Belgische clubs die in actie komen. Vicekampioen KRC Genk bijvoorbeeld, staat voor een zware opdracht tegen ACF Fiorentina. Om de Italianen in bedwang te houden rekenen ze onder meer op Bryan Heynen.

Racing slaagde er niet in om door te stoten in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de poules van de UECL. Daarin wacht donderdag meteen een lastige test. Fiorentina was vorig seizoen immers nog verliezend finalist in de derde Europese clubcompetitie.

Genk-aanvoerder Heynen, zelf een liefhebber van het Italiaanse voetbal, is dan ook op zijn hoede. "Van Italiaanse ploegen wordt vaak gezegd dat ze Catenaccio spelen. Dat is bij Fiorentina niet het geval. Ze brengen mooi en energiek voetbal en proberen vanuit hun technische vaardigheden kansen te creëren", klonk het op zijn persbabbel.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

In de kijker spelen

Om de huidige nummer 8 van de Serie A te kloppen, zal Genk zijn kapitein alvast broodnodig hebben. Hij zal voorop moeten gaan in de strijd tegen het middenveld van La Viola met daarop doorwinterde krachten als Rolando Mandragora, Arthur Melo, Alfred Duncan en Antonin Barak.

Maar ook voor Heynen zelf wordt het een belangrijke wedstrijd. Zo'n Europese duel is immers een ideale gelegenheid om zichzelf in de kijker te plaatsen van geïnteresseerde ploegen uit het buitenland. Of in de kijker van bondscoach Domenico Tedesco.

Premier League-niveau

Want dat Heynen een niveautje hoger aankan, staat volgens zijn vriend Andreas Pereira buiten kijf. Tegenover Het Nieuwsblad zwaaide de spelmaker van Fulham FC met lof naar zijn maatje. "Of hij de meest onderschatte speler is van België? 100 procent, dat denk ik wel ja. Die zou gemakkelijk in Premier League meekunnen", klinkt het duidelijk.

Heynen verdient een plaats in de Duivels-selectie ...

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

12
12
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

28
28
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

211
211
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

152
152
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

130
130
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

94
94
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

251
251
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

38
38
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

208
208
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

31
31
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

77
77
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

129
129
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

196
196
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

62
62
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

113
113
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

377
377
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

226
226
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

230
230
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78

Meer sportnieuws