Tijd voor Duivels? "Hij is de meest onderschatte speler in JPL"

door
Tijd voor Duivels?

Donderdagavond trekt ook de groepsfase van de Conference League op gang, met daarbij drie Belgische clubs die in actie komen. Vicekampioen KRC Genk bijvoorbeeld, staat voor een zware opdracht tegen ACF Fiorentina. Om de Italianen in bedwang te houden rekenen ze onder meer op Bryan Heynen.

Racing slaagde er niet in om door te stoten in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de poules van de UECL. Daarin wacht donderdag meteen een lastige test. Fiorentina was vorig seizoen immers nog verliezend finalist in de derde Europese clubcompetitie.

Genk-aanvoerder Heynen, zelf een liefhebber van het Italiaanse voetbal, is dan ook op zijn hoede. "Van Italiaanse ploegen wordt vaak gezegd dat ze Catenaccio spelen. Dat is bij Fiorentina niet het geval. Ze brengen mooi en energiek voetbal en proberen vanuit hun technische vaardigheden kansen te creëren", klonk het op zijn persbabbel.

LEES OOK: JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

In de kijker spelen

Om de huidige nummer 8 van de Serie A te kloppen, zal Genk zijn kapitein alvast broodnodig hebben. Hij zal voorop moeten gaan in de strijd tegen het middenveld van La Viola met daarop doorwinterde krachten als Rolando Mandragora, Arthur Melo, Alfred Duncan en Antonin Barak.

Maar ook voor Heynen zelf wordt het een belangrijke wedstrijd. Zo'n Europese duel is immers een ideale gelegenheid om zichzelf in de kijker te plaatsen van geïnteresseerde ploegen uit het buitenland. Of in de kijker van bondscoach Domenico Tedesco.

Premier League-niveau

Want dat Heynen een niveautje hoger aankan, staat volgens zijn vriend Andreas Pereira buiten kijf. Tegenover Het Nieuwsblad zwaaide de spelmaker van Fulham FC met lof naar zijn maatje. "Of hij de meest onderschatte speler is van België? 100 procent, dat denk ik wel ja. Die zou gemakkelijk in Premier League meekunnen", klinkt het duidelijk.

Heynen verdient een plaats in de Duivels-selectie ...

Meest recent

België met twijfels: twee ‘verrassingen’ in WK-defensie?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

5
5
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

16
16
Vannieuwkerke grijpt naar keel met hartverscheurend nieuws

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

15
15
Eindelijk doorbraak van Rode Duivel? "Hoop op grotere rol"

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

30
30
'Mokio doet Ajax daveren: knaltransfer op komst'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

23
23
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

10
10
Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

62
62
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

146
146
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

88
88
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

244
244
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

31
31
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

151
151
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

54
54
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

231
231
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

67
67
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

196
196
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

434
434
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

263
263
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

68
68
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

120
120
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

223
223
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

147
147
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

116
116
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

105
105

Meer sportnieuws