Tijd voor Duivels? "Hij is de meest onderschatte speler in JPL"

258 stemmen
Tijd voor Duivels?

Donderdagavond trekt ook de groepsfase van de Conference League op gang, met daarbij drie Belgische clubs die in actie komen. Vicekampioen KRC Genk bijvoorbeeld, staat voor een zware opdracht tegen ACF Fiorentina. Om de Italianen in bedwang te houden rekenen ze onder meer op Bryan Heynen.

Racing slaagde er niet in om door te stoten in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de poules van de UECL. Daarin wacht donderdag meteen een lastige test. Fiorentina was vorig seizoen immers nog verliezend finalist in de derde Europese clubcompetitie.

Genk-aanvoerder Heynen, zelf een liefhebber van het Italiaanse voetbal, is dan ook op zijn hoede. "Van Italiaanse ploegen wordt vaak gezegd dat ze Catenaccio spelen. Dat is bij Fiorentina niet het geval. Ze brengen mooi en energiek voetbal en proberen vanuit hun technische vaardigheden kansen te creëren", klonk het op zijn persbabbel.

LEES OOK: Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

In de kijker spelen

Om de huidige nummer 8 van de Serie A te kloppen, zal Genk zijn kapitein alvast broodnodig hebben. Hij zal voorop moeten gaan in de strijd tegen het middenveld van La Viola met daarop doorwinterde krachten als Rolando Mandragora, Arthur Melo, Alfred Duncan en Antonin Barak.

Maar ook voor Heynen zelf wordt het een belangrijke wedstrijd. Zo'n Europese duel is immers een ideale gelegenheid om zichzelf in de kijker te plaatsen van geïnteresseerde ploegen uit het buitenland. Of in de kijker van bondscoach Domenico Tedesco.

Premier League-niveau

Want dat Heynen een niveautje hoger aankan, staat volgens zijn vriend Andreas Pereira buiten kijf. Tegenover Het Nieuwsblad zwaaide de spelmaker van Fulham FC met lof naar zijn maatje. "Of hij de meest onderschatte speler is van België? 100 procent, dat denk ik wel ja. Die zou gemakkelijk in Premier League meekunnen", klinkt het duidelijk.

Heynen verdient een plaats in de Duivels-selectie ...

Meest recent

Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

8
8
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

3
3
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

35
35
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

179
179
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

175
175
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

60
60
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

376
376
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

183
183
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

88
88
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

440
440
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

193
193
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

175
175
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

60
60
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

764
764
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

480
480
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

229
229
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

275
275
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

86
86
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

92
92
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

138
138
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

509
509
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

416
416

Meer sportnieuws