Tijd voor Duivels? "Hij is de meest onderschatte speler in JPL"

door
Tijd voor Duivels?

Donderdagavond trekt ook de groepsfase van de Conference League op gang, met daarbij drie Belgische clubs die in actie komen. Vicekampioen KRC Genk bijvoorbeeld, staat voor een zware opdracht tegen ACF Fiorentina. Om de Italianen in bedwang te houden rekenen ze onder meer op Bryan Heynen.

Racing slaagde er niet in om door te stoten in de voorrondes van de Champions en Europa League, maar plaatste zich uiteindelijk toch voor de poules van de UECL. Daarin wacht donderdag meteen een lastige test. Fiorentina was vorig seizoen immers nog verliezend finalist in de derde Europese clubcompetitie.

Genk-aanvoerder Heynen, zelf een liefhebber van het Italiaanse voetbal, is dan ook op zijn hoede. "Van Italiaanse ploegen wordt vaak gezegd dat ze Catenaccio spelen. Dat is bij Fiorentina niet het geval. Ze brengen mooi en energiek voetbal en proberen vanuit hun technische vaardigheden kansen te creëren", klonk het op zijn persbabbel.

LEES OOK: Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

In de kijker spelen

Om de huidige nummer 8 van de Serie A te kloppen, zal Genk zijn kapitein alvast broodnodig hebben. Hij zal voorop moeten gaan in de strijd tegen het middenveld van La Viola met daarop doorwinterde krachten als Rolando Mandragora, Arthur Melo, Alfred Duncan en Antonin Barak.

Maar ook voor Heynen zelf wordt het een belangrijke wedstrijd. Zo'n Europese duel is immers een ideale gelegenheid om zichzelf in de kijker te plaatsen van geïnteresseerde ploegen uit het buitenland. Of in de kijker van bondscoach Domenico Tedesco.

Premier League-niveau

Want dat Heynen een niveautje hoger aankan, staat volgens zijn vriend Andreas Pereira buiten kijf. Tegenover Het Nieuwsblad zwaaide de spelmaker van Fulham FC met lof naar zijn maatje. "Of hij de meest onderschatte speler is van België? 100 procent, dat denk ik wel ja. Die zou gemakkelijk in Premier League meekunnen", klinkt het duidelijk.

Heynen verdient een plaats in de Duivels-selectie ...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

52
52
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

20
20
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

144
144
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

117
117
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

179
179
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

207
207
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

298
298
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

509
509
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

236
236
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws