Xavi velt duidelijk verdict over 'Barça-target' Vermeeren

door
Xavi velt duidelijk verdict over 'Barça-target' Vermeeren

Op zijn achttiende debuteren in de Champions League tegen het grote FC Barcelona. Er zijn weinig spelers die het Arthur Vermeeren kunnen nadoen. Maar ook het goudhaantje kon dinsdagavond niet voorkomen dat zijn Antwerp FC met zware 5-0-cijfers onderuit ging.

Met zijn geweldig doorbraak van vorig seizoen, heeft Vermeeren zich in de kijker gespeeld van verschillende Europese clubs. Daarbij ook Barcelona. De Catalaanse grootmacht zou de middenvelder al meermaals zijn komen bekijken en doorgaans keerden de scouts met positieve terug.

Op voorhand waren de spotlights dan ook op de Belgische belofte-international gericht. Het Spaanse 'Marca' maakte van hem zelfs een mix tussen Andres Iniesta, Sergio Busquets én Xavi Hernandez. Dat is natuurlijk overdreven, toch speelde Vermeeren een sterke partij.

LEES OOK: TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

Antwerps lichtpunt

Volgens Het Laatste Nieuws was hij zelfs hét lichtpunt aan Antwerpse zijde. "Niet onder de indruk van de omstandigheden. Koos slim positie en verdeelde bij Antwerps balbezit. Tuurke z'n marktwaarde schiet weer wat de hoogte in", schrijft men bij de spelersbeoordelingen.

Die mening werd gedeeld bij Het Nieuwsblad. "Had de schijnwerpers op hem gericht en omarmde ze. De 18-jarige zat meteen in de partij, won de 50-50 duels waardoor Antwerp af en toe de rust kon bewaren", klinkt het. "Het is echt interessant om extra op Vermeeren te letten. Die is altijd in beweging, zowel in balbezit als in balverlies", voegt analist René Vandereycken er aan toe.

Xavi slaat en zalft

Na de match was het dan ook uitkijken naar wat Xavi over de jongeling had te zeggen. De trainer van Barça is naar verluidt een grote liefhebber van de jonge Belg. "Vermeeren was niet helemaal op zijn gemak vandaag. De eerste 20 minuten gingen wel, maar nadien werd het moeilijk. Maar hij blijft een geweldige speler en heeft een grote toekomst voor zich", verklaarde Xavi op zijn persbabbel achteraf.

Vermeeren was de beste man bij Antwerp ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

85
85
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

120
120
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

113
113
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

200
200
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

227
227
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

156
156
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

71
71
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

365
365
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

364
364
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

446
446
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

169
169
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

269
269
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

591
591

Meer sportnieuws