Xavi velt duidelijk verdict over 'Barça-target' Vermeeren

door
Xavi velt duidelijk verdict over 'Barça-target' Vermeeren

Op zijn achttiende debuteren in de Champions League tegen het grote FC Barcelona. Er zijn weinig spelers die het Arthur Vermeeren kunnen nadoen. Maar ook het goudhaantje kon dinsdagavond niet voorkomen dat zijn Antwerp FC met zware 5-0-cijfers onderuit ging.

Met zijn geweldig doorbraak van vorig seizoen, heeft Vermeeren zich in de kijker gespeeld van verschillende Europese clubs. Daarbij ook Barcelona. De Catalaanse grootmacht zou de middenvelder al meermaals zijn komen bekijken en doorgaans keerden de scouts met positieve terug.

Op voorhand waren de spotlights dan ook op de Belgische belofte-international gericht. Het Spaanse 'Marca' maakte van hem zelfs een mix tussen Andres Iniesta, Sergio Busquets én Xavi Hernandez. Dat is natuurlijk overdreven, toch speelde Vermeeren een sterke partij.

LEES OOK: Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Antwerps lichtpunt

Volgens Het Laatste Nieuws was hij zelfs hét lichtpunt aan Antwerpse zijde. "Niet onder de indruk van de omstandigheden. Koos slim positie en verdeelde bij Antwerps balbezit. Tuurke z'n marktwaarde schiet weer wat de hoogte in", schrijft men bij de spelersbeoordelingen.

Die mening werd gedeeld bij Het Nieuwsblad. "Had de schijnwerpers op hem gericht en omarmde ze. De 18-jarige zat meteen in de partij, won de 50-50 duels waardoor Antwerp af en toe de rust kon bewaren", klinkt het. "Het is echt interessant om extra op Vermeeren te letten. Die is altijd in beweging, zowel in balbezit als in balverlies", voegt analist René Vandereycken er aan toe.

Xavi slaat en zalft

Na de match was het dan ook uitkijken naar wat Xavi over de jongeling had te zeggen. De trainer van Barça is naar verluidt een grote liefhebber van de jonge Belg. "Vermeeren was niet helemaal op zijn gemak vandaag. De eerste 20 minuten gingen wel, maar nadien werd het moeilijk. Maar hij blijft een geweldige speler en heeft een grote toekomst voor zich", verklaarde Xavi op zijn persbabbel achteraf.

Vermeeren was de beste man bij Antwerp ...

Meest recent

Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

1
1
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

102
102
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

22
22
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

89
89
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

124
124
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

41
41
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

17
17
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

42
42
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

153
153
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

74
74
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

55
55
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

82
82
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

334
334
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

154
154
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

41
41
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

44
44
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

133
133
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

261
261
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

321
321
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

218
218
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

128
128
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

245
245

Meer sportnieuws