Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

670
Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

Na de zwakke prestaties van afgelopen seizoen, pakte RSC Anderlecht afgelopen zomer uit met een enorm transferoffensief. Maar die koopwoede heeft voor bepaalde spelers ook een negatief gevolg. Zo dreigen enkele jongens volledig naast de boot te vallen.

Sportieve baas Jesper Fredberg liet er in de voorbije maanden geen gras over groeien. In totaal haalde Anderlecht immers een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. Daar tegenover moest natuurlijk ook plaats gemaakt worden in de selectie.

Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan. Ook jongeren die geen hoofdrol speelden op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen.

LEES OOK: Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Persona non grata

Maar ondanks die vertrekkers blijft RSCA door zijn vele versterkingen nog steeds met een behoorlijk ruime selectie zitten. Zeker voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. Volgens La Dernière Heure zijn er dan ook minstens vier spelers die zich grote zorgen moeten maken. Daarbij uiteraard Benito Raman. Na het mislopen van een lastminute transfer is de aanvaller persona non grata geworden. Zelfs in de oefenduels blijven zijn minuten beperkt.

Kristian Arnstad krijgt voorlopig wel nog speeltijd in de vriendschappelijke duels, maar ook hij zit met een probleem. De Noor begon nochtans als titularis aan het seizoen. Hij kon echter onvoldoende indruk maken en ondertussen werd op het middenveld een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Bijgevolg zal Arnstad in de komende weken en maanden al blij moeten zijn indien hij af en toe een invalbeurt kan maken of zelfs de wedstrijdkern kan halen.

Blessure en aflopend contract

De aangescherpte concurrentie op het middenveld moet ook Majeed Ashimeru zorgen baren. De Ghanees kon afgelopen zomer rekenen op interesse vanuit de Bundesliga, maar door een blessure zag hij een eventuele transfer in rook opgaan. Momenteel is Ashimeru nog steeds herstellende. Wanneer hij straks weer fit is, zal het echter een heuse klus worden om weer een plekje te veroveren. De basiself lijkt nu zelfs al te hoog gegrepen.

Tot slot laat de Waalse krant ook de naam van Mario Stroeykens vallen. Binnen de club twijfelt niemand aan zijn potentieel, maar tot dusver kwam het er te weinig uit bij de grote jongens. Bovendien zijn ook de plaatsjes in de aanvalslinie bijzonder duur geworden. Al kan zijn contractsituatie mogelijk wel een positieve invloed hebben op zijn speelkansen. Zo wordt momenteel onderhandeld over een verlenging van zijn aflopende overeenkomst en het bestuur wil ver gaan om te voorkomen dat hij in de zomer gratis vertrekt.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

10
10
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

13
13
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

68
68
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

60
60
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

91
91
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

60
60
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

64
64
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

166
166
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

212
212
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

256
256
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

78
78
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

416
416
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

483
483
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

127
127
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

203
203
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

196
196
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1730
1730
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

407
407
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

313
313

Meer sportnieuws