Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

door
Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

Na de zwakke prestaties van afgelopen seizoen, pakte RSC Anderlecht afgelopen zomer uit met een enorm transferoffensief. Maar die koopwoede heeft voor bepaalde spelers ook een negatief gevolg. Zo dreigen enkele jongens volledig naast de boot te vallen.

Sportieve baas Jesper Fredberg liet er in de voorbije maanden geen gras over groeien. In totaal haalde Anderlecht immers een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. Daar tegenover moest natuurlijk ook plaats gemaakt worden in de selectie.

Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan. Ook jongeren die geen hoofdrol speelden op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen.

LEES OOK: Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Persona non grata

Maar ondanks die vertrekkers blijft RSCA door zijn vele versterkingen nog steeds met een behoorlijk ruime selectie zitten. Zeker voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. Volgens La Dernière Heure zijn er dan ook minstens vier spelers die zich grote zorgen moeten maken. Daarbij uiteraard Benito Raman. Na het mislopen van een lastminute transfer is de aanvaller persona non grata geworden. Zelfs in de oefenduels blijven zijn minuten beperkt.

Kristian Arnstad krijgt voorlopig wel nog speeltijd in de vriendschappelijke duels, maar ook hij zit met een probleem. De Noor begon nochtans als titularis aan het seizoen. Hij kon echter onvoldoende indruk maken en ondertussen werd op het middenveld een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Bijgevolg zal Arnstad in de komende weken en maanden al blij moeten zijn indien hij af en toe een invalbeurt kan maken of zelfs de wedstrijdkern kan halen.

Blessure en aflopend contract

De aangescherpte concurrentie op het middenveld moet ook Majeed Ashimeru zorgen baren. De Ghanees kon afgelopen zomer rekenen op interesse vanuit de Bundesliga, maar door een blessure zag hij een eventuele transfer in rook opgaan. Momenteel is Ashimeru nog steeds herstellende. Wanneer hij straks weer fit is, zal het echter een heuse klus worden om weer een plekje te veroveren. De basiself lijkt nu zelfs al te hoog gegrepen.

Tot slot laat de Waalse krant ook de naam van Mario Stroeykens vallen. Binnen de club twijfelt niemand aan zijn potentieel, maar tot dusver kwam het er te weinig uit bij de grote jongens. Bovendien zijn ook de plaatsjes in de aanvalslinie bijzonder duur geworden. Al kan zijn contractsituatie mogelijk wel een positieve invloed hebben op zijn speelkansen. Zo wordt momenteel onderhandeld over een verlenging van zijn aflopende overeenkomst en het bestuur wil ver gaan om te voorkomen dat hij in de zomer gratis vertrekt.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

4
4
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

36
36
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

143
143
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

120
120
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

34
34
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

214
214
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

324
324
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

318
318
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

210
210
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

126
126
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

324
324
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

106
106
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

92
92
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

402
402
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

364
364
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

197
197
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

284
284
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

468
468
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

368
368
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

34
34

Meer sportnieuws