Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

670 stemmen
Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

Na de zwakke prestaties van afgelopen seizoen, pakte RSC Anderlecht afgelopen zomer uit met een enorm transferoffensief. Maar die koopwoede heeft voor bepaalde spelers ook een negatief gevolg. Zo dreigen enkele jongens volledig naast de boot te vallen.

Sportieve baas Jesper Fredberg liet er in de voorbije maanden geen gras over groeien. In totaal haalde Anderlecht immers een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. Daar tegenover moest natuurlijk ook plaats gemaakt worden in de selectie.

Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan. Ook jongeren die geen hoofdrol speelden op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Persona non grata

Maar ondanks die vertrekkers blijft RSCA door zijn vele versterkingen nog steeds met een behoorlijk ruime selectie zitten. Zeker voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. Volgens La Dernière Heure zijn er dan ook minstens vier spelers die zich grote zorgen moeten maken. Daarbij uiteraard Benito Raman. Na het mislopen van een lastminute transfer is de aanvaller persona non grata geworden. Zelfs in de oefenduels blijven zijn minuten beperkt.

Kristian Arnstad krijgt voorlopig wel nog speeltijd in de vriendschappelijke duels, maar ook hij zit met een probleem. De Noor begon nochtans als titularis aan het seizoen. Hij kon echter onvoldoende indruk maken en ondertussen werd op het middenveld een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Bijgevolg zal Arnstad in de komende weken en maanden al blij moeten zijn indien hij af en toe een invalbeurt kan maken of zelfs de wedstrijdkern kan halen.

Blessure en aflopend contract

De aangescherpte concurrentie op het middenveld moet ook Majeed Ashimeru zorgen baren. De Ghanees kon afgelopen zomer rekenen op interesse vanuit de Bundesliga, maar door een blessure zag hij een eventuele transfer in rook opgaan. Momenteel is Ashimeru nog steeds herstellende. Wanneer hij straks weer fit is, zal het echter een heuse klus worden om weer een plekje te veroveren. De basiself lijkt nu zelfs al te hoog gegrepen.

Tot slot laat de Waalse krant ook de naam van Mario Stroeykens vallen. Binnen de club twijfelt niemand aan zijn potentieel, maar tot dusver kwam het er te weinig uit bij de grote jongens. Bovendien zijn ook de plaatsjes in de aanvalslinie bijzonder duur geworden. Al kan zijn contractsituatie mogelijk wel een positieve invloed hebben op zijn speelkansen. Zo wordt momenteel onderhandeld over een verlenging van zijn aflopende overeenkomst en het bestuur wil ver gaan om te voorkomen dat hij in de zomer gratis vertrekt.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

47
47
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

93
93
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

22
22
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

146
146
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

139
139
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

123
123
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

210
210
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

187
187
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

270
270
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

588
588
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

231
231
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

314
314
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

590
590
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

175
175

Meer sportnieuws