Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

door
Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

Na de zwakke prestaties van afgelopen seizoen, pakte RSC Anderlecht afgelopen zomer uit met een enorm transferoffensief. Maar die koopwoede heeft voor bepaalde spelers ook een negatief gevolg. Zo dreigen enkele jongens volledig naast de boot te vallen.

Sportieve baas Jesper Fredberg liet er in de voorbije maanden geen gras over groeien. In totaal haalde Anderlecht immers een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. Daar tegenover moest natuurlijk ook plaats gemaakt worden in de selectie.

Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan. Ook jongeren die geen hoofdrol speelden op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Persona non grata

Maar ondanks die vertrekkers blijft RSCA door zijn vele versterkingen nog steeds met een behoorlijk ruime selectie zitten. Zeker voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. Volgens La Dernière Heure zijn er dan ook minstens vier spelers die zich grote zorgen moeten maken. Daarbij uiteraard Benito Raman. Na het mislopen van een lastminute transfer is de aanvaller persona non grata geworden. Zelfs in de oefenduels blijven zijn minuten beperkt.

Kristian Arnstad krijgt voorlopig wel nog speeltijd in de vriendschappelijke duels, maar ook hij zit met een probleem. De Noor begon nochtans als titularis aan het seizoen. Hij kon echter onvoldoende indruk maken en ondertussen werd op het middenveld een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Bijgevolg zal Arnstad in de komende weken en maanden al blij moeten zijn indien hij af en toe een invalbeurt kan maken of zelfs de wedstrijdkern kan halen.

Blessure en aflopend contract

De aangescherpte concurrentie op het middenveld moet ook Majeed Ashimeru zorgen baren. De Ghanees kon afgelopen zomer rekenen op interesse vanuit de Bundesliga, maar door een blessure zag hij een eventuele transfer in rook opgaan. Momenteel is Ashimeru nog steeds herstellende. Wanneer hij straks weer fit is, zal het echter een heuse klus worden om weer een plekje te veroveren. De basiself lijkt nu zelfs al te hoog gegrepen.

Tot slot laat de Waalse krant ook de naam van Mario Stroeykens vallen. Binnen de club twijfelt niemand aan zijn potentieel, maar tot dusver kwam het er te weinig uit bij de grote jongens. Bovendien zijn ook de plaatsjes in de aanvalslinie bijzonder duur geworden. Al kan zijn contractsituatie mogelijk wel een positieve invloed hebben op zijn speelkansen. Zo wordt momenteel onderhandeld over een verlenging van zijn aflopende overeenkomst en het bestuur wil ver gaan om te voorkomen dat hij in de zomer gratis vertrekt.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

11
11
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

19
19
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

24
24
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

45
45
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

41
41
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

184
184
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

206
206
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

90
90
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

63
63
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

326
326
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

136
136
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

363
363
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

469
469
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

318
318
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

311
311
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

136
136
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

899
899
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

470
470

Meer sportnieuws