Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

670 stemmen
Moordende concurrentie: Anderlecht-viertal in de nesten

Na de zwakke prestaties van afgelopen seizoen, pakte RSC Anderlecht afgelopen zomer uit met een enorm transferoffensief. Maar die koopwoede heeft voor bepaalde spelers ook een negatief gevolg. Zo dreigen enkele jongens volledig naast de boot te vallen.

Sportieve baas Jesper Fredberg liet er in de voorbije maanden geen gras over groeien. In totaal haalde Anderlecht immers een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. Daar tegenover moest natuurlijk ook plaats gemaakt worden in de selectie.

Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan. Ook jongeren die geen hoofdrol speelden op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Persona non grata

Maar ondanks die vertrekkers blijft RSCA door zijn vele versterkingen nog steeds met een behoorlijk ruime selectie zitten. Zeker voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. Volgens La Dernière Heure zijn er dan ook minstens vier spelers die zich grote zorgen moeten maken. Daarbij uiteraard Benito Raman. Na het mislopen van een lastminute transfer is de aanvaller persona non grata geworden. Zelfs in de oefenduels blijven zijn minuten beperkt.

Kristian Arnstad krijgt voorlopig wel nog speeltijd in de vriendschappelijke duels, maar ook hij zit met een probleem. De Noor begon nochtans als titularis aan het seizoen. Hij kon echter onvoldoende indruk maken en ondertussen werd op het middenveld een flinke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Bijgevolg zal Arnstad in de komende weken en maanden al blij moeten zijn indien hij af en toe een invalbeurt kan maken of zelfs de wedstrijdkern kan halen.

Blessure en aflopend contract

De aangescherpte concurrentie op het middenveld moet ook Majeed Ashimeru zorgen baren. De Ghanees kon afgelopen zomer rekenen op interesse vanuit de Bundesliga, maar door een blessure zag hij een eventuele transfer in rook opgaan. Momenteel is Ashimeru nog steeds herstellende. Wanneer hij straks weer fit is, zal het echter een heuse klus worden om weer een plekje te veroveren. De basiself lijkt nu zelfs al te hoog gegrepen.

Tot slot laat de Waalse krant ook de naam van Mario Stroeykens vallen. Binnen de club twijfelt niemand aan zijn potentieel, maar tot dusver kwam het er te weinig uit bij de grote jongens. Bovendien zijn ook de plaatsjes in de aanvalslinie bijzonder duur geworden. Al kan zijn contractsituatie mogelijk wel een positieve invloed hebben op zijn speelkansen. Zo wordt momenteel onderhandeld over een verlenging van zijn aflopende overeenkomst en het bestuur wil ver gaan om te voorkomen dat hij in de zomer gratis vertrekt.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

6
6
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

56
56
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

413
413
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

256
256
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

309
309
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

194
194
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

527
527
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

470
470
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

352
352
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

406
406
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

146
146
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

696
696
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

289
289
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws