'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

door
'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

RSC Anderlecht moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk: 2-2. En gezien het wedstrijdverloop mocht Paars-Wit daar nog tevreden mee zijn. Defensief volgde de ene fout de andere op, aanvallend werd dan weer veel te weinig gecreëerd.

Het werd voor Kasper Dolberg geen aangename namiddag in het Guldensporen-stadion. De Deense spits werd veel te weinig van aanvoer voorzien en stond doorgaans op een eiland te voetballen. Vanuit het middenveld werd hij amper in stelling gebracht. Ook Francis Amuzu en Alexis Flips konden de spits zelden van kansen voorzien.

Die laatste is na zijn veelbelovende debuut dan ook helemaal weggezakt, terwijl Amuzu te wisselvallig blijft presteren. Bovendien vertoonde RSCA over het algemeen veel te weinig diepgang. Thorgan Hazard werd weliswaar nog ingebracht, maar die komt ook liever zelf in de bal in plaats van ruimte te creëren.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Gemiste transferdeal

Wat dat laatste betreft, had Anderlecht nochtans een geschikte pion in de vorm van Benito Raman. Diens efficiëntie was misschien ondermaats, de 28-jarige aanvaller werkte altijd hard en zorgde met zijn loopacties wél voor de nodige diepgang. Iets waar ook Dolberg van kon profiteren.

Maar tegen Kortrijk nam Raman wederom plaats in de tribune. Vlak voor het sluiten van de transferperiode kreeg hij immers te horen dat er niet langer op hem gerekend wordt en dat hij liefst naar een andere club moest vertrekken. Er heerste ook voldoende interesse, maar uiteindelijk bleef een transfer uit.

Daar dreigt Raman dus een zware tol voor te betalen. Gezien de grote concurrentie voorin en het relatief beperkte programma zonder Europees voetbal, is het onwaarschijnlijk dat de aanvaller snel zijn rentree zal maken in de wedstrijdkern. En Paars-Wit lijkt zelfs nog een stapje verder te gaan.

Slechts halfuur in oefenpot

Zo meldt La Dernière Heure dat Raman ook in de oefenmatchen amper nog gebruikt zal worden. Maandag houdt RSCA een oefenpot tegen SK Beveren om de reserven aan voldoende minuten te helpen. De sportieve staff zou echter aan Raman hebben laten weten dat hij op niet meer dan een halfuurtje speeltijd zal moeten rekenen. Volgens de Waalse krant is dat opnieuw een manier om te laten blijken dat er totaal niet meer op hem wordt gerekend, behoudens een 'bloedbad' binnen de huidige kern.

Anderlecht kan zijn contract beter ontbinden ...

Meest recent

Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

9
9
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

8
8
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

10
10
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

76
76
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

135
135
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

48
48
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

170
170
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

184
184
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

122
122
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

60
60
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

40
40
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

159
159
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

71
71
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

224
224
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

180
180
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

275
275
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

155
155
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

257
257
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

172
172
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

528
528
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

409
409
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

25
25
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

923
923

Meer sportnieuws