'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

1006 stemmen
'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

RSC Anderlecht moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk: 2-2. En gezien het wedstrijdverloop mocht Paars-Wit daar nog tevreden mee zijn. Defensief volgde de ene fout de andere op, aanvallend werd dan weer veel te weinig gecreëerd.

Het werd voor Kasper Dolberg geen aangename namiddag in het Guldensporen-stadion. De Deense spits werd veel te weinig van aanvoer voorzien en stond doorgaans op een eiland te voetballen. Vanuit het middenveld werd hij amper in stelling gebracht. Ook Francis Amuzu en Alexis Flips konden de spits zelden van kansen voorzien.

Die laatste is na zijn veelbelovende debuut dan ook helemaal weggezakt, terwijl Amuzu te wisselvallig blijft presteren. Bovendien vertoonde RSCA over het algemeen veel te weinig diepgang. Thorgan Hazard werd weliswaar nog ingebracht, maar die komt ook liever zelf in de bal in plaats van ruimte te creëren.

LEES OOK: ‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Gemiste transferdeal

Wat dat laatste betreft, had Anderlecht nochtans een geschikte pion in de vorm van Benito Raman. Diens efficiëntie was misschien ondermaats, de 28-jarige aanvaller werkte altijd hard en zorgde met zijn loopacties wél voor de nodige diepgang. Iets waar ook Dolberg van kon profiteren.

Maar tegen Kortrijk nam Raman wederom plaats in de tribune. Vlak voor het sluiten van de transferperiode kreeg hij immers te horen dat er niet langer op hem gerekend wordt en dat hij liefst naar een andere club moest vertrekken. Er heerste ook voldoende interesse, maar uiteindelijk bleef een transfer uit.

Daar dreigt Raman dus een zware tol voor te betalen. Gezien de grote concurrentie voorin en het relatief beperkte programma zonder Europees voetbal, is het onwaarschijnlijk dat de aanvaller snel zijn rentree zal maken in de wedstrijdkern. En Paars-Wit lijkt zelfs nog een stapje verder te gaan.

Slechts halfuur in oefenpot

Zo meldt La Dernière Heure dat Raman ook in de oefenmatchen amper nog gebruikt zal worden. Maandag houdt RSCA een oefenpot tegen SK Beveren om de reserven aan voldoende minuten te helpen. De sportieve staff zou echter aan Raman hebben laten weten dat hij op niet meer dan een halfuurtje speeltijd zal moeten rekenen. Volgens de Waalse krant is dat opnieuw een manier om te laten blijken dat er totaal niet meer op hem wordt gerekend, behoudens een 'bloedbad' binnen de huidige kern.

Anderlecht kan zijn contract beter ontbinden ...

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

63
63
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

41
41
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

137
137
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

292
292
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

320
320
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

32
32
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

475
475
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

330
330
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

50
50
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

450
450
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

411
411
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

287
287
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

143
143
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

360
360
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

363
363
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

508
508
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

389
389
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

379
379
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

313
313
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

109
109
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

248
248

Meer sportnieuws