'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

1006 stemmen
'Van kwaad naar erger: Anderlecht zet Raman buitenspel'

RSC Anderlecht moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van degradatiekandidaat KV Kortrijk: 2-2. En gezien het wedstrijdverloop mocht Paars-Wit daar nog tevreden mee zijn. Defensief volgde de ene fout de andere op, aanvallend werd dan weer veel te weinig gecreëerd.

Het werd voor Kasper Dolberg geen aangename namiddag in het Guldensporen-stadion. De Deense spits werd veel te weinig van aanvoer voorzien en stond doorgaans op een eiland te voetballen. Vanuit het middenveld werd hij amper in stelling gebracht. Ook Francis Amuzu en Alexis Flips konden de spits zelden van kansen voorzien.

Die laatste is na zijn veelbelovende debuut dan ook helemaal weggezakt, terwijl Amuzu te wisselvallig blijft presteren. Bovendien vertoonde RSCA over het algemeen veel te weinig diepgang. Thorgan Hazard werd weliswaar nog ingebracht, maar die komt ook liever zelf in de bal in plaats van ruimte te creëren.

LEES OOK: Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Gemiste transferdeal

Wat dat laatste betreft, had Anderlecht nochtans een geschikte pion in de vorm van Benito Raman. Diens efficiëntie was misschien ondermaats, de 28-jarige aanvaller werkte altijd hard en zorgde met zijn loopacties wél voor de nodige diepgang. Iets waar ook Dolberg van kon profiteren.

Maar tegen Kortrijk nam Raman wederom plaats in de tribune. Vlak voor het sluiten van de transferperiode kreeg hij immers te horen dat er niet langer op hem gerekend wordt en dat hij liefst naar een andere club moest vertrekken. Er heerste ook voldoende interesse, maar uiteindelijk bleef een transfer uit.

Daar dreigt Raman dus een zware tol voor te betalen. Gezien de grote concurrentie voorin en het relatief beperkte programma zonder Europees voetbal, is het onwaarschijnlijk dat de aanvaller snel zijn rentree zal maken in de wedstrijdkern. En Paars-Wit lijkt zelfs nog een stapje verder te gaan.

Slechts halfuur in oefenpot

Zo meldt La Dernière Heure dat Raman ook in de oefenmatchen amper nog gebruikt zal worden. Maandag houdt RSCA een oefenpot tegen SK Beveren om de reserven aan voldoende minuten te helpen. De sportieve staff zou echter aan Raman hebben laten weten dat hij op niet meer dan een halfuurtje speeltijd zal moeten rekenen. Volgens de Waalse krant is dat opnieuw een manier om te laten blijken dat er totaal niet meer op hem wordt gerekend, behoudens een 'bloedbad' binnen de huidige kern.

Anderlecht kan zijn contract beter ontbinden ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

16
16
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

26
26
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

176
176
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

110
110
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

205
205
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

261
261
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

115
115
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

551
551
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

473
473
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

141
141
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

709
709
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

231
231
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

739
739
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

520
520
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

370
370
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1243
1243
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

484
484
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

223
223
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws