D-day voor De Condé: ontknoping Vertonghen-relletje nabij

door
D-day voor De Condé: ontknoping Vertonghen-relletje nabij

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de Europese clash van aanstaande donderdag tegen ACF Fiorentina. De focus van Dimitri De Condé zal dinsdag echter op andere zaken liggen. Zo moet de sportieve baas zich verantwoorden bij het Disciplinair Comité.

De Condé levert al jaren goed werk als 'Head of Football' bij Genk, maar vlak voor de interland-break verloor hij even de controle. Zo kreeg hij het aan de stok met Anderlecht-aanvoerder Jan Vertonghen. Na hun onderlinge competitiematch in de Cegeka Arena, gingen de poppetjes aan het dansen.

Vertonghen werd immers opgewacht door de De Condé. Die kwam verhaal halen omtrent het gedrag van de verdediger, waarna een hevig discussie ontstond tussen beide protagonisten. Omstaanders moesten de Kemphanen zelfs uit mekaar halen.

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Discussie met wedstrijdleiding

Het bondsparket kon op zijn echter niet lachen met de houding van het Genkse 'Head of Football'. Zo raakte bekend dat De Condé op het matje wordt geroepen en een flinke straf moet vrezen. Tijdens de match was hij immers ook hevig in discussie gegaan met de wedstrijdleiding.

Naar verluidt zou hij scheidsrechter Bram Van Driessche een 'f*cking loser' hebben genoemd en nog meer van soortgelijk taalgebruik hebben gehanteerd. De tirade van De Condé werd echter opgenomen in het officiële scheidsrechtersverslag. Op basis daarvan werd ook een sanctie gevraagd.

Zitting voor Disciplinair Comité

Bovendien benadrukte het bondsparket dat De Condé al vaker veroordeeld werd voor dergelijke uitspattingen en dat er dus een bepaalde vorm van recidivisme is. En dus moet de oud-voetballer een pittige sanctie vrezen. Dinsdag moet hij zich alvast verantwoorden voor het Disciplinair Comité. Tijdens die zitting zullen wellicht ook de verklaringen van de andere protagonisten aan bod komen om een eventuele strafmaat te bepalen. Bij HBvL weet men alvast dat de zitting normaal gezien om 14u van start gaat.

De Condé verdient een sanctie ...

Meest recent

‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

6
6
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

25
25
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

43
43
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

113
113
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

166
166
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

66
66
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

215
215
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

205
205
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

30
30
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

117
117
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

193
193
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

285
285
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

183
183
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

241
241
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

346
346
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

485
485
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

305
305
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

106
106
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

63
63
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

83
83
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

232
232

Meer sportnieuws