D-day voor De Condé: ontknoping Vertonghen-relletje nabij

335 stemmen
D-day voor De Condé: ontknoping Vertonghen-relletje nabij

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de Europese clash van aanstaande donderdag tegen ACF Fiorentina. De focus van Dimitri De Condé zal dinsdag echter op andere zaken liggen. Zo moet de sportieve baas zich verantwoorden bij het Disciplinair Comité.

De Condé levert al jaren goed werk als 'Head of Football' bij Genk, maar vlak voor de interland-break verloor hij even de controle. Zo kreeg hij het aan de stok met Anderlecht-aanvoerder Jan Vertonghen. Na hun onderlinge competitiematch in de Cegeka Arena, gingen de poppetjes aan het dansen.

Vertonghen werd immers opgewacht door de De Condé. Die kwam verhaal halen omtrent het gedrag van de verdediger, waarna een hevig discussie ontstond tussen beide protagonisten. Omstaanders moesten de Kemphanen zelfs uit mekaar halen.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Discussie met wedstrijdleiding

Het bondsparket kon op zijn echter niet lachen met de houding van het Genkse 'Head of Football'. Zo raakte bekend dat De Condé op het matje wordt geroepen en een flinke straf moet vrezen. Tijdens de match was hij immers ook hevig in discussie gegaan met de wedstrijdleiding.

Naar verluidt zou hij scheidsrechter Bram Van Driessche een 'f*cking loser' hebben genoemd en nog meer van soortgelijk taalgebruik hebben gehanteerd. De tirade van De Condé werd echter opgenomen in het officiële scheidsrechtersverslag. Op basis daarvan werd ook een sanctie gevraagd.

Zitting voor Disciplinair Comité

Bovendien benadrukte het bondsparket dat De Condé al vaker veroordeeld werd voor dergelijke uitspattingen en dat er dus een bepaalde vorm van recidivisme is. En dus moet de oud-voetballer een pittige sanctie vrezen. Dinsdag moet hij zich alvast verantwoorden voor het Disciplinair Comité. Tijdens die zitting zullen wellicht ook de verklaringen van de andere protagonisten aan bod komen om een eventuele strafmaat te bepalen. Bij HBvL weet men alvast dat de zitting normaal gezien om 14u van start gaat.

De Condé verdient een sanctie ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

13
13
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

45
45
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

99
99
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

17
17
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

32
32
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

46
46
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

86
86
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

72
72
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

161
161
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

202
202
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

442
442
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

201
201
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

309
309
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

32
32
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

43
43
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

175
175
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

205
205
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

505
505
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

189
189
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

133
133

Meer sportnieuws