KRC Genk pleziert fans met opvallende nieuwe shirts

259 stemmen
KRC Genk pleziert fans met opvallende nieuwe shirts

KRC Genk tankte zaterdag vertrouwen voor de Europese kraker tegen ACF Fiorentina. De Limburgers speelden geen grootse match, maar pakten wel de volle buit op het veld van Union SG. En daags na die 0-2-zege werden de supporters nog wat meer in de watten gelegd.

De vicekampioen beleefde een wisselvallige start van het seizoen. De Limburgers sneuvelden in de voorrondes van de Champions en Europa League, in de competitie werden dan weer heel wat punten te grabbel gegooid. Maar zaterdag volgde dus een gepaste reactie.

De ploeg van coach Wouter Vrancken had het wel lastig in het Dudenpark en ontsnapte meermaals aan een tegendoelpunt. Maar Racing was dit keer wel efficiënt. Via goals van Andi Zeqiri en Matias Galarza werd het uiteindelijk 0-2, waarmee een inhaalbeweging werd ingezet.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Zwart met grijze afwerking

De zege tegen Union kwam alvast op een perfect moment. Aanstaande donderdag wacht immers de Europese clash met Fiorentina. En zondag stond dan weer de jaarlijkse fandag op het programma bij de Limburgers. In de marge daarvan maakte Genk overigens zijn nieuwste shirt bekend.

Zo zal Racing dit seizoen een deel van zijn wedstrijden afwerken in zwarte tenues, met asgrijze afwerking. Dat heeft niets met de clubkleuren blauw en wit te maken, maar is wel een bewuste keuze. Met dit derde shirt wil men het 'mijnverleden' van de club immers in de verf zetten.

Roots van de club

Op de clubwebstek kwam Sem Franssen (directeur business development) alvast met een woordje uitleg bij deze nieuwe truitjes. "Voor het design van dit shirt zijn we de mosterd letterlijk gaan halen onder de grond, waar de roots van onze club lopen. Het labyrint van mijngangen en -schachten waar ‘de vieze mannen’ vroeger in ploeterden, vinden de supporters vandaag ook terug op dit unieke shirt", klonk het.

Geslaagd model?

Meest recent

'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

25
25
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

343
343
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

121
121
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

51
51
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

346
346
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

128
128
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

350
350
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

192
192
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

234
234
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

885
885
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

509
509
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

300
300
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

270
270
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

128
128
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

151
151
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

614
614
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

308
308
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

94
94
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

237
237
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

123
123
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

98
98
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

653
653

Meer sportnieuws