Thorgan Hazard ruilde Borussia Dortmund in voor RSC Anderlecht. Paars-Wit betaalde iets meer dan 3 miljoen euro en de speler verdient er jaarlijks 1,8 miljoen euro bruto. De aanvallende middenvelder speelde vorig jaar een half seizoen op huurbasis bij PSV. Waarom bleef hij daar niet? De speler gaf tekst en uitleg.
LEES OOK: El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV
Geen gesprekken met PSVPSV huurde Hazard in januari van Dortmund. De Belg deed het goed eens hij op het veld stond, hij was bepalend in de gewonnen bekerfinale, maar Hazard speelde vooral door kleine blessures te weinig. Een verlengd verblijf was daarom nooit een optie.
"We hebben nooit gepraat met PSV om er langer te blijven. Zo gaat dat. Ik was daar soms wat geblesseerd. Simons speelde er toen geweldig en maakte het verschil", aldus Hazard op zijn persvoorstelling.
Contact met Tedesco
Bij Dortmund ging het al een tijdje minder goed. "Het begin was goed bij Dortmund. Nadien kwam er een andere sportief directeur en coach en dan weet je dat het snel kan gaan in het voetbal. Daarom ben ik ook naar PSV vertrokken om er te gaan spelen."
Hazard is een aanwinst voor de Jupiler Pro League. Als hij daar kan spelen en schitteren, komt de nationale ploeg mogelijk weer in beeld. Vorig seizoen sprak hij nog met bondscoach Domenico Tedesco.
“Ik denk eerst aan Anderlecht en dan aan Rode Duivels. Als ik goed speel en de resultaten zijn goed, dan is het aan de coach om te beslissen. Ik denk voorlopig niet echt aan de nationale ploeg. Toen ik bij PSV zat had ik contact met Tedesco. Bij Martinez was ik er altijd bij, dat klopt. Er zijn nu andere jongens die wel speelden, dus had ik er geen probleem mee dat ik niet werd opgeroepen", aldus Hazard.
Claudio Reulens