Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

192 stemmen
Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Estland in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024. De Belgen hopen dan om opnieuw hun spelniveau op te krikken. In de meest recente interlands was er immers veel te weinig sprake van progressie.

Tijdens tweeluik in juni tegen Oostenrijk en op bezoek bij Estland maakten de Duivels al niet zo'n overtuigende indruk. En ook vorig weekend in Azerbeidzjan was de prestatie allesbehalve indrukwekkend. Nochtans had de nationale ploeg een uiterst veelbelovende start gemaakt onder het bewind van nieuwe bondscoach Domenico Tedesco.

LEES OOK: Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

Noodzakelijke nieuwe wind

De Duitser met Italiaanse roots werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd Tedesco aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen. Zowel wat betreft de samenstelling van de selectie als binnen de speelwijze.

Daar leek Tedesco in zijn eerste interland-periode ook in te slagen. Tijdens de wedstrijden op Zweden en Duitsland kwamen de vernieuwde Duivels dominant voor de dag met fris voetbal aan een hoog tempo. Het blijft dan ook de bedoeling van Tedesco om die lijn door te trekken richting het EK 2024.

Flexibele Tedesco

Volgens Wout Faes is de nieuwe bondscoach dan ook een pak flexibeler dan zijn voorganger. "Tedesco reikt ons tools aan, maar op het veld laat hij ons vrij. Die flexibiliteit was er bij Martínez niet. Hij hield vast aan duidelijk ingetrainde patronen die we inoefenden met shadow games, zonder tegenstander", klinkt het bij HUMO.

Hoewel Martinez momenteel furore maakt als bondscoach van Portugal, lijkt Tedesco dus beter beschikt voor het moderne voetbal. "Tedesco bekijkt voor elke match, in functie van de tegenstander, waar volgens hem de ruimtes zullen liggen. Ik voel me in alle opzichten comfortabeler onder deze bondscoach."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

5
5
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

5
5
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

51
51
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

95
95
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

55
55
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

20
20
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

192
192
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

116
116
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

51
51
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

20
20
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

36
36
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

34
34
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

74
74
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

274
274
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

223
223
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

107
107
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

690
690
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

332
332
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

699
699
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

409
409
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

178
178
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

111
111
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

638
638

Meer sportnieuws