Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

door
Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Estland in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024. De Belgen hopen dan om opnieuw hun spelniveau op te krikken. In de meest recente interlands was er immers veel te weinig sprake van progressie.

Tijdens tweeluik in juni tegen Oostenrijk en op bezoek bij Estland maakten de Duivels al niet zo'n overtuigende indruk. En ook vorig weekend in Azerbeidzjan was de prestatie allesbehalve indrukwekkend. Nochtans had de nationale ploeg een uiterst veelbelovende start gemaakt onder het bewind van nieuwe bondscoach Domenico Tedesco.

LEES OOK: 'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

Noodzakelijke nieuwe wind

De Duitser met Italiaanse roots werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd Tedesco aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen. Zowel wat betreft de samenstelling van de selectie als binnen de speelwijze.

Daar leek Tedesco in zijn eerste interland-periode ook in te slagen. Tijdens de wedstrijden op Zweden en Duitsland kwamen de vernieuwde Duivels dominant voor de dag met fris voetbal aan een hoog tempo. Het blijft dan ook de bedoeling van Tedesco om die lijn door te trekken richting het EK 2024.

Flexibele Tedesco

Volgens Wout Faes is de nieuwe bondscoach dan ook een pak flexibeler dan zijn voorganger. "Tedesco reikt ons tools aan, maar op het veld laat hij ons vrij. Die flexibiliteit was er bij Martínez niet. Hij hield vast aan duidelijk ingetrainde patronen die we inoefenden met shadow games, zonder tegenstander", klinkt het bij HUMO.

Hoewel Martinez momenteel furore maakt als bondscoach van Portugal, lijkt Tedesco dus beter beschikt voor het moderne voetbal. "Tedesco bekijkt voor elke match, in functie van de tegenstander, waar volgens hem de ruimtes zullen liggen. Ik voel me in alle opzichten comfortabeler onder deze bondscoach."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

241
241
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

11
11
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

8
8
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

106
106
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

98
98
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

84
84
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

38
38
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

157
157
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

31
31
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

117
117
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

513
513
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

291
291
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

279
279
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

247
247
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

48
48
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

246
246
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

454
454
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

279
279
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

107
107
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

99
99
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

138
138
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

427
427
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws