Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

door
Faes benoemt hét verschil tussen Martinez en Tedesco

De Rode Duivels kruisen dinsdagavond de degens met Estland in hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024. De Belgen hopen dan om opnieuw hun spelniveau op te krikken. In de meest recente interlands was er immers veel te weinig sprake van progressie.

Tijdens tweeluik in juni tegen Oostenrijk en op bezoek bij Estland maakten de Duivels al niet zo'n overtuigende indruk. En ook vorig weekend in Azerbeidzjan was de prestatie allesbehalve indrukwekkend. Nochtans had de nationale ploeg een uiterst veelbelovende start gemaakt onder het bewind van nieuwe bondscoach Domenico Tedesco.

LEES OOK: Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Noodzakelijke nieuwe wind

De Duitser met Italiaanse roots werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Diens visie en speelwijze waren na zes jaar dienst te voorspelbaar geworden. En dus werd Tedesco aangeworven om voor een nieuwe wind te zorgen. Zowel wat betreft de samenstelling van de selectie als binnen de speelwijze.

Daar leek Tedesco in zijn eerste interland-periode ook in te slagen. Tijdens de wedstrijden op Zweden en Duitsland kwamen de vernieuwde Duivels dominant voor de dag met fris voetbal aan een hoog tempo. Het blijft dan ook de bedoeling van Tedesco om die lijn door te trekken richting het EK 2024.

Flexibele Tedesco

Volgens Wout Faes is de nieuwe bondscoach dan ook een pak flexibeler dan zijn voorganger. "Tedesco reikt ons tools aan, maar op het veld laat hij ons vrij. Die flexibiliteit was er bij Martínez niet. Hij hield vast aan duidelijk ingetrainde patronen die we inoefenden met shadow games, zonder tegenstander", klinkt het bij HUMO.

Hoewel Martinez momenteel furore maakt als bondscoach van Portugal, lijkt Tedesco dus beter beschikt voor het moderne voetbal. "Tedesco bekijkt voor elke match, in functie van de tegenstander, waar volgens hem de ruimtes zullen liggen. Ik voel me in alle opzichten comfortabeler onder deze bondscoach."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

15
15
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

146
146
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

195
195
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

170
170
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

63
63
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

341
341
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

412
412
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

89
89
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

382
382
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

274
274
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

485
485
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

187
187
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

126
126
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

512
512
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

92
92
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

273
273
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

569
569
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

857
857
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

979
979
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

368
368
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

323
323
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

734
734
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

371
371
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

392
392

Meer sportnieuws