Martinez maakt Portugezen wild: "Nog nooit gezien"

door
Martinez maakt Portugezen wild:

Hoewel de kwalificatiecampagne nog op volle toeren draait, lijkt een aantal landen nu al zeker van hun deelname aan het EK 2024. Daarbij ook het Portugal van oude bekende Roberto Martinez. De Portugezen zijn voorlopig niet af te stoppen in hun poule.

Na het dramatische wereldkampioenschap in Qatar, zette Martinez zelf een punt achter zijn avontuur als Belgisch bondscoach. Zes jaar lang stond hij aan het roer van de Rode Duivels. De derde plaats op het WK 2018 was het absolute hoogtepunt onder zijn bewind. Maar vervolgens ging het bergaf met de prestaties.

Op het EK 2020 sneuvelden de Belgen na een erg matig toernooi in de kwartfinales tegen de latere winnaar Italië. En op het WK 2022 vormde de groepsfase het eindstation. Bovendien was het spel van de Duivels erg voorspelbaar geworden en werd amper doorgeselecteerd binnen de spelersgroep.

Indrukwekkende start

Zowel Martinez als de Duivels hadden dan ook nood aan een nieuwe wind. En terwijl de Belgische bond in de vorm van Domenico Tedesco een geschikte opvolger vond, kreeg de Spaanse trainer al snel een mooie nieuwe uitdaging gepresenteerd. Zo werd hij aangesteld als bondscoach van het talentvolle Portugal.

Daar is Martinez uitstekend van start gegaan. Met 18 op 18 staan de Portugezen ruim op kop in hun poule, die weliswaar bestaat uit relatief beperkte tegenstand. Inmiddels scoorden ze al 24 keer en incasseerden ze nog geen tegentreffer. Maandagavond werd ook Luxemburg met zware 9-0-cijfers over de knie gelegd.

Historische avond

Na die monsterzege toonde Martinez zich dan ook extatisch. "Dit was perfect", glunderde hij voor de camera's van de Portugese televisie. "De spelers hebben dezelfde attitude vastgehouden als in het begin van de match, terwijl het moeilijk was om geconcentreerd te blijven."

En ook de lokale pers was lyrisch na de 9-0-overwinning. "Het resultaat weerspiegelde de superioriteit van Portugal, dat optimaal gebruik maakte van de kansen die het kreeg. Dat leidde tot een 9-0 overwinning, de grootste zege in de geschiedenis van het team", stelt Record. "Dit hebben we nog nooit gezien in de 102-jarige geschiedenis van het nationale team", aldus A Bola.

Wie schat u het hoogst in als bondscoach?

Meest recent

‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

1
1
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

20
20
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

103
103
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

173
173
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

123
123
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

195
195
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

454
454
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

322
322
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

282
282
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

304
304
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

200
200
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

315
315
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

266
266
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

516
516
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

562
562
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

377
377
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

523
523
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

328
328
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

357
357
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

372
372
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

301
301
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

233
233
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

395
395
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150

Meer sportnieuws