Martinez maakt Portugezen wild: "Nog nooit gezien"

door
Martinez maakt Portugezen wild:

Hoewel de kwalificatiecampagne nog op volle toeren draait, lijkt een aantal landen nu al zeker van hun deelname aan het EK 2024. Daarbij ook het Portugal van oude bekende Roberto Martinez. De Portugezen zijn voorlopig niet af te stoppen in hun poule.

Na het dramatische wereldkampioenschap in Qatar, zette Martinez zelf een punt achter zijn avontuur als Belgisch bondscoach. Zes jaar lang stond hij aan het roer van de Rode Duivels. De derde plaats op het WK 2018 was het absolute hoogtepunt onder zijn bewind. Maar vervolgens ging het bergaf met de prestaties.

Op het EK 2020 sneuvelden de Belgen na een erg matig toernooi in de kwartfinales tegen de latere winnaar Italië. En op het WK 2022 vormde de groepsfase het eindstation. Bovendien was het spel van de Duivels erg voorspelbaar geworden en werd amper doorgeselecteerd binnen de spelersgroep.

Indrukwekkende start

Zowel Martinez als de Duivels hadden dan ook nood aan een nieuwe wind. En terwijl de Belgische bond in de vorm van Domenico Tedesco een geschikte opvolger vond, kreeg de Spaanse trainer al snel een mooie nieuwe uitdaging gepresenteerd. Zo werd hij aangesteld als bondscoach van het talentvolle Portugal.

Daar is Martinez uitstekend van start gegaan. Met 18 op 18 staan de Portugezen ruim op kop in hun poule, die weliswaar bestaat uit relatief beperkte tegenstand. Inmiddels scoorden ze al 24 keer en incasseerden ze nog geen tegentreffer. Maandagavond werd ook Luxemburg met zware 9-0-cijfers over de knie gelegd.

Historische avond

Na die monsterzege toonde Martinez zich dan ook extatisch. "Dit was perfect", glunderde hij voor de camera's van de Portugese televisie. "De spelers hebben dezelfde attitude vastgehouden als in het begin van de match, terwijl het moeilijk was om geconcentreerd te blijven."

En ook de lokale pers was lyrisch na de 9-0-overwinning. "Het resultaat weerspiegelde de superioriteit van Portugal, dat optimaal gebruik maakte van de kansen die het kreeg. Dat leidde tot een 9-0 overwinning, de grootste zege in de geschiedenis van het team", stelt Record. "Dit hebben we nog nooit gezien in de 102-jarige geschiedenis van het nationale team", aldus A Bola.

Wie schat u het hoogst in als bondscoach?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

198
198
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

2
2
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

4
4
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

97
97
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

86
86
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

76
76
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

36
36
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

146
146
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

30
30
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

116
116
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

498
498
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

279
279
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

276
276
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

245
245
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

47
47
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

244
244
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

444
444
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

273
273
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

106
106
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

97
97
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

424
424
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws