Martinez maakt Portugezen wild: "Nog nooit gezien"

door
Martinez maakt Portugezen wild:

Hoewel de kwalificatiecampagne nog op volle toeren draait, lijkt een aantal landen nu al zeker van hun deelname aan het EK 2024. Daarbij ook het Portugal van oude bekende Roberto Martinez. De Portugezen zijn voorlopig niet af te stoppen in hun poule.

Na het dramatische wereldkampioenschap in Qatar, zette Martinez zelf een punt achter zijn avontuur als Belgisch bondscoach. Zes jaar lang stond hij aan het roer van de Rode Duivels. De derde plaats op het WK 2018 was het absolute hoogtepunt onder zijn bewind. Maar vervolgens ging het bergaf met de prestaties.

Op het EK 2020 sneuvelden de Belgen na een erg matig toernooi in de kwartfinales tegen de latere winnaar Italië. En op het WK 2022 vormde de groepsfase het eindstation. Bovendien was het spel van de Duivels erg voorspelbaar geworden en werd amper doorgeselecteerd binnen de spelersgroep.

Indrukwekkende start

Zowel Martinez als de Duivels hadden dan ook nood aan een nieuwe wind. En terwijl de Belgische bond in de vorm van Domenico Tedesco een geschikte opvolger vond, kreeg de Spaanse trainer al snel een mooie nieuwe uitdaging gepresenteerd. Zo werd hij aangesteld als bondscoach van het talentvolle Portugal.

Daar is Martinez uitstekend van start gegaan. Met 18 op 18 staan de Portugezen ruim op kop in hun poule, die weliswaar bestaat uit relatief beperkte tegenstand. Inmiddels scoorden ze al 24 keer en incasseerden ze nog geen tegentreffer. Maandagavond werd ook Luxemburg met zware 9-0-cijfers over de knie gelegd.

Historische avond

Na die monsterzege toonde Martinez zich dan ook extatisch. "Dit was perfect", glunderde hij voor de camera's van de Portugese televisie. "De spelers hebben dezelfde attitude vastgehouden als in het begin van de match, terwijl het moeilijk was om geconcentreerd te blijven."

En ook de lokale pers was lyrisch na de 9-0-overwinning. "Het resultaat weerspiegelde de superioriteit van Portugal, dat optimaal gebruik maakte van de kansen die het kreeg. Dat leidde tot een 9-0 overwinning, de grootste zege in de geschiedenis van het team", stelt Record. "Dit hebben we nog nooit gezien in de 102-jarige geschiedenis van het nationale team", aldus A Bola.

Wie schat u het hoogst in als bondscoach?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

95
95
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

52
52
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws