Martinez maakt Portugezen wild: "Nog nooit gezien"

door
Martinez maakt Portugezen wild:

Hoewel de kwalificatiecampagne nog op volle toeren draait, lijkt een aantal landen nu al zeker van hun deelname aan het EK 2024. Daarbij ook het Portugal van oude bekende Roberto Martinez. De Portugezen zijn voorlopig niet af te stoppen in hun poule.

Na het dramatische wereldkampioenschap in Qatar, zette Martinez zelf een punt achter zijn avontuur als Belgisch bondscoach. Zes jaar lang stond hij aan het roer van de Rode Duivels. De derde plaats op het WK 2018 was het absolute hoogtepunt onder zijn bewind. Maar vervolgens ging het bergaf met de prestaties.

Op het EK 2020 sneuvelden de Belgen na een erg matig toernooi in de kwartfinales tegen de latere winnaar Italië. En op het WK 2022 vormde de groepsfase het eindstation. Bovendien was het spel van de Duivels erg voorspelbaar geworden en werd amper doorgeselecteerd binnen de spelersgroep.

Indrukwekkende start

Zowel Martinez als de Duivels hadden dan ook nood aan een nieuwe wind. En terwijl de Belgische bond in de vorm van Domenico Tedesco een geschikte opvolger vond, kreeg de Spaanse trainer al snel een mooie nieuwe uitdaging gepresenteerd. Zo werd hij aangesteld als bondscoach van het talentvolle Portugal.

Daar is Martinez uitstekend van start gegaan. Met 18 op 18 staan de Portugezen ruim op kop in hun poule, die weliswaar bestaat uit relatief beperkte tegenstand. Inmiddels scoorden ze al 24 keer en incasseerden ze nog geen tegentreffer. Maandagavond werd ook Luxemburg met zware 9-0-cijfers over de knie gelegd.

Historische avond

Na die monsterzege toonde Martinez zich dan ook extatisch. "Dit was perfect", glunderde hij voor de camera's van de Portugese televisie. "De spelers hebben dezelfde attitude vastgehouden als in het begin van de match, terwijl het moeilijk was om geconcentreerd te blijven."

En ook de lokale pers was lyrisch na de 9-0-overwinning. "Het resultaat weerspiegelde de superioriteit van Portugal, dat optimaal gebruik maakte van de kansen die het kreeg. Dat leidde tot een 9-0 overwinning, de grootste zege in de geschiedenis van het team", stelt Record. "Dit hebben we nog nooit gezien in de 102-jarige geschiedenis van het nationale team", aldus A Bola.

Wie schat u het hoogst in als bondscoach?

Meest recent

'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

30
30
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

84
84
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

22
22
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

137
137
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

37
37
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

55
55
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

173
173
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

109
109
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

157
157
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

471
471
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

91
91
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

426
426
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

136
136
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

193
193
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

142
142
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

130
130
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

364
364
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

141
141
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

601
601
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

201
201
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

249
249
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

250
250
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

142
142
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

382
382

Meer sportnieuws