Van der Elst haalt uit naar Duivel: "Ik vind dat pijnlijk"

door
Van der Elst haalt uit naar Duivel:

Vlak voor hij naar de nationale ploeg afzakte, rondde Yannick Carrasco zijn transfer naar het Saudische Al-Shabab af. Op een speciale persconferentie gaf de Rode Duivel donderdag tekst en uitleg bij die opvallende zet.

Carrasco zou er jaarlijks 13 miljoen euro per jaar verdienen, maar zijn keuze doet hier en daar de wenkbrauwen fronsen. Ondanks de komst van heel wat voetbalsterren blijft Saudi-Arabië een bedenkelijke reputatie hebben over het schenden van de 'Internationale Mensenrechten'.

Op zijn speciale persconferentie van donderdagmiddag kreeg Carrasco daar dan ook enkele vragen over, maar de flankaanvaller tilt er blijkbaar niet zo zwaar aan. "Ik sta niet achter die kritiek.

Ronaldo heeft daar toch ook een gewoon leven met zijn vrouw? Ik ben er zelf geweest en zag hoe mensen daar rondliepen. Het is een mooi land, eerlijk gezegd.”

LEES OOK: Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Niet de slimste zet

Die uitspraken van Carrasco werden op de nodige kritiek onthaald. Zo haalde analist Geert De Vlieger bijvoorbeeld stevig uit naar de Rode Duivel. "Wereldrecord domme praat in één persconferentie", klonk het scherp bij de voormalige doelman. Ook Franky Van der Elst heeft zijn vragen over de verklaringen van Carrasco.

“Dat was niet het slimste, hé”, zegt Van der Elst bij Het Nieuwsblad. “Zeggen dat er in Saudi-Arabië toch vrouwen op straat lopen, dus wat is dan het probleem? Ik vind dat pijnlijk. Het deed me denken aan het liedje Politiek van Bram Vermeulen: Als ik niet kijk… ( denkt na) Hoe ging dat nu weer?”

Heeft Van der Elst gelijk?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

19
19
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

67
67
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

48
48
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

68
68
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

19
19
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

94
94
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

43
43
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

179
179
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

74
74
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

169
169
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

76
76
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

80
80
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

340
340
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

394
394
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

360
360
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

257
257

Meer sportnieuws