Tedesco krijgt er zwaar van langs na bizarre beslissing

door
Tedesco krijgt er zwaar van langs na bizarre beslissing

Maarten Vandevoordt wordt op termijn aanzien als de opvolger van Thibaut Courtois, maar toch werd de jonge keeper van KRC Genk niet opgeroepen voor de interlands met Azerbeidzjan en Estland.

Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels zijn de vier keepers van Tedesco. Vandevoordt is nochtans een doelman die zeker niet minder is dan pakweg Kaminski en Bodart. Integendeel.

Het is dan ook opvallend dat de Genkie geen selectiebrief kreeg. Tedesco gaf daar meer uitleg over op de persconferentie eerder deze week. "Er is ook Vandevoordt natuurlijk die in aanmerking komt, maar voor hem vinden we het meer opportuun om nog ervaring op te doen bij de beloften.”

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Onbegrijpelijke keuze van Tedesco

Vandevoordt is 21 jaar en moet dus nog even in de wachtkamer zitten. Toch zou het geen slecht idee zijn als hij komende zomer mee zou gaan naar het EK. De jonge doelman, die volgend jaar voor RB Leipzig zal spelen, zal dan kunnen wennen aan de omstandigheden aan een toernooi.

Kristof Liberloo, chef sport bij Het Belang van Limburg, vindt die keuze van Tedesco onbegrijpelijk. Zeker omdat de Jonge Duivels tegen voetbaldwerg Kazachstan moeten spelen. “Wat heeft hij daar dan precies aan?”

Liberloo is van mening dat Vandevoordt nu beter had geproefd van de omgeving bij de Rode Duivels en hem wegwijs te maken binnen de groep. “Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart.”

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn”, aldus Liberloo, die ook meegaf dat de ontgoocheling heel groot was bij de familie van Vandevoordt, toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt moet zijn kans krijgen bij de Duivels

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

16
16
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

66
66
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

48
48
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

67
67
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

19
19
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

94
94
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

43
43
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

177
177
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

74
74
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

168
168
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

76
76
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

80
80
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

340
340
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

393
393
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

359
359
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

256
256

Meer sportnieuws