Deila op de vingers getikt: "Zijn beste kwaliteit niet benut"

door
Deila op de vingers getikt:

Club Brugge leed vorig weekend wel een pijnlijke nederlaag in de Slag om Vlaanderen, maar al bij al kan het toch vrij tevreden zijn over de eerste weken van het nieuwe seizoen. Het houdt in de Jupiler Pro League de aansluiting met de top, terwijl het de poules van de Conference League haalde ondanks een vrij lastig parcours langs Aarhus AGF, KA Akureyri en vooral Osasuna.

LEES OOK: Golden Boy: heel wat Belgische kanshebbers op prijs

Solbakken niet helemaal tevreden over Vetlesen

Bovendien werd er bij momenten ook al zeer goed voetbal geleverd, waarbij de hand van Ronny Deila al zichtbaar was. Ook een aantal nieuwkomers konden zich snel manifesteren, zoals bijvoorbeeld Hugo Vetlesen. De Noorse middenvelder is nu al niet meer weg te denken uit de basiself, waardoor Casper Nielsen uit beeld verdween en Mats Rits zelfs voor een transfer naar Anderlecht koos.

Maar de Noorse bondscoach Stale Solbakken is niet helemaal tevreden met wat hij tot dusver van Vetlesen bij Club Brugge gezien heeft. "Hij speelt in een iets andere rol als één van de twee meer defensieve spelers. Dat heeft hij op sommige vlakken goed ingevuld, maar op andere vlakken was het iets minder goed", is Solbakken streng bij NRK.

Vetlesen cijfert zich weg

Dat Vetlesen iets minder uit de verf komt, ligt volgens hem echter vooral aan de instructies die hij van Deila krijgt. "Wat wij vooral als zijn grootste kracht zien, is zijn loop- en infiltratievermogen", aldus Solbakken. "Maar bij Club zit hij gebonden doordat er altijd nog vier spelers voor hem staan. Hij steekt waarschijnlijk veel energie in het vervullen van zijn defensieve taken. Maar hij speelt vaak bij een goede ploeg, heeft een goede trainer en hij heeft alles om zich verder te ontwikkelen."

Bij Club Brugge speelt Vetlesen vooral als nummer acht tussen Onyedika en Vanaken. Aangezien Club deze zomer ook nog Zinckernagel haalde, lijkt de kans eerder klein dat de speler met het rugnummer 10 snel in een hogere rol uitgespeeld zal worden.

Kan Vetlesen nog beter dan wat hij tot dusver liet zien?

Meest recent

Gent wint weer: dit stemt Leko het meest tevreden

AA Gent lijkt stilaan weer op het goede spoor te zitten. Het rukt voorlopig op naar de vijfde plaats ...

70
70
'Enorm struikelblok voor definitieve exit Vandenhaute'

De fans van Anderlecht kregen enkele weken geleden eindelijk hun zin, want na jarenlange protesten ...

91
91
Enorm verschil bij Gent: "Dat was de voorbije jaren anders"

AA Gent heeft vrijdagavond de achtste speeldag in de Jupiler Pro League weten af te trappen met een ...

77
77
Golden Boy: heel wat Belgische kanshebbers op prijs

Sinds 2003 reikt de Italiaanse krant Tuttosport elk jaar de Golden Boy Award uit aan de beste jonge ...

57
57
Buffalo’s ranselen zwak Dender af met vroege goals

Zonder enige moeite heeft AA Gent vanavond afstand genomen van een wel heel belabberd Dender. De ...

35
35
'Ondanks verzoening: knaltransfer Raskin op komst'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de situatie van Nicolas Raskin bij Rangers. De ...

55
55
Zorgwekkend beeld bij Dender: eerste update bekend

Voor Dender is het een moeilijk seizoen. Het zag plots trainer Vincent Euvrard vertrekken en staat ...

45
45
Lierse doet het Lisp daveren, Lommel krijgt tik van Genk

Op het Lisp heeft Lierse vanavond een verrassende, maar vooral deugddoende zege geboekt. De ...

22
22
Wils gaat door stof na bizarre persconferentie

Antwerp beleeft niet zijn beste periode, want het blikt terug op een nul op zes in de competitie. ...

56
56
Duitse ex-topverdediger kondigt afscheid aan

De transferzomer is voorbij, maar er zijn heel wat spelers die nog geen onderdak gevonden hebben. ...

24
24
Rode Duivels en transfer: De Cat spreekt heldere taal

Het is voor Anderlecht een vervelend seizoensbegin geweest. Het werd snel Europees uitgeschakeld, ...

191
191
Genk bezorgt fans geweldig nieuws voor Europese matchen

Terwijl Union en Club Brugge deze week Europese triomfen beleefden, leed Genk woensdag een pijnlijke ...

92
92
Opmerkelijke wissel bij KV Mechelen: Vanderbiest ongenadig

KV Mechelen krijgt zondag het bezoek van Cercle Brugge en hoopt met nieuwe winst de aansluiting met ...

107
107
Pocognoli stuurt stevige waarschuwing na CL-triomf

Union wist deze week nog maar eens te verbazen door bij zijn debuut in de Champions League meteen ...

54
54
Rampscenario Mignolet: doelman zeer lang buiten strijd

Club Brugge opende donderdag een nieuwe campagne in de Champions League met een klinkende 4-1 zege ...

519
519
Frustratie bij Hayen: dit gaat helemaal mis bij Club

Club Brugge is in Europa vooralsnog indrukwekkend. Vraag dat maar aan RB Salzburg, Rangers FC en AS ...

220
220
Vanhoutte geeft dé reden voor vertrek bij Union SG

Bij Union SG zagen ze héél veel spelers vertrekken afgelopen zomer. Charles Vanhoutte ...

116
116
Fink spaart sterkhouders: Genk gehavend versus Union?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de pijnlijke nederlaag tegen Charleroi, want zondag ...

280
280
Hasi verschaft verrassende update uit ziekenboeg RSCA

De topmatchen volgen mekaar snel op voor RSC Anderlecht. Na de één op zes tegen Union ...

268
268
Champions League TOTW: één Belgische vertegenwoordiger

De eerste speelronde in de League Phase van de Champions League zit erop, en dus is het tijd voor ...

103
103
'Verbeke haalt gram: jackpot wenkt voor Anderlecht'

RSC Anderlecht krijgt zaterdag Antwerp over de vloer. Besnik Hasi kan dan terug rekenen op Nilson ...

342
342
Antwerp incasseert uppercut: sterkhouder in de lappenmand

Antwerp schoot aanvankelijk nog degelijk uit de startblokken, maar na een nul op zes gaan de ...

179
179
Spioneert Coucke bij Club Brugge? Mysterie aan de kust

Marc Coucke was de laatste weken omnipresent in de media. Veel mensen spraken van een soort ...

757
757
Mokerslag voor Mignolet: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge opende donderdag een nieuwe campagne in de Champions League met een klinkende 4-1 zege ...

500
500
'Renard hakt knoop door: Anderlecht dumpt meubelstuk'

RSC Anderlecht heeft een woelige zomermercato achter de rug, waarin Olivier Renard niet alle ...

684
684

Meer sportnieuws