De Rode Duivels bliezen maandag verzamelen voor twee nieuwe duels richting het EK 2024 in Duitsland. Op het programma staan opdrachten tegen Azerbeidzjan en Estland. Amadou Onana lijkt opnieuw op speelkansen te mogen rekenen.
De middenvelder moet onder Tedesco een van de leidersfiguren worden, net zoals bij Everton, waar de hoog opgeschoten Onana een sterkhouder is. Dat leverde hem al interesse op van grote clubs, die sportief een grote stap voorwaarts zouden betekenen. Toch zit de speler nog altijd bij Everton, maar hij lijkt geduldig te zijn.
"Voetbal is een kwestie van timing", vertelde Onana dinsdag op de persbabbel van de Rode Duivels. "De juiste club moet op het juiste moment komen aankloppen. Ik ben drie mercato's op rij van club veranderd, nu niet. En dat maakt me niet uit, ik ben tevreden bij Everton."
Degradatie
Vorig seizoen moesten Onana en Everton een heel seizoen vechten tegen de degradatie. De Rode Duivel speelde uiteindelijk 33 duels in de Premier League, waarin hij goed was voor 1 goal en 2 assists. Ook dit seizoen lijkt moeilijk te gaan worden voor Everton, dat met 1 op 12 moeizaam uit de startblokken schoot over het Kanaal.
OSC Lille
Onana kende een steile opgang de laatste jaren. In juli 2020 tekende hij voor Hamburger SV, waarna hij een seizoen later al naar het Franse LOSC Lille trok. Daar haalde Everton hem in de zomer van 2022 weg voor maar liefst 35 miljoen euro. De huidige marktwaarde van de speler wordt op 45 miljoen euro geschat.