Grote buis bij Anderlecht: "Hij heeft echt geen meerwaarde"

1230 stemmen
Grote buis bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een puntendeling. Een 1-1-gelijkspel op het veld van vicekampioen KRC Genk was op zich ook geen slecht resultaat. Maar gezien het feit dat Paars-Wit bijna een hele match lang met een mannetje meer stond, zat er toch veel meer in.

Diep in de extra tijd kreeg Tolu Arokodare, eind januari nog op een zucht van een transfer naar RSCA, alle ruimte om de Genkse gelijkmaker binnen te knikken. En gezien het verloop van de match was die gelijkmaker ook dik verdiend.

Hoewel Racing een zware Europese verplaatsing in de benen had én na een kwartier met tien kwam te staan wegens rood voor Christopher Bonsu Baah, speelden de Limburgers een meer dan verdienstelijke match.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Onzichtbare eerste helft

Anderlecht daarentegen kwam voetballend gezien ondermaats voor de dag. Uiteindelijk was een zeldzame klasse-flits van invaller Francis Amuzu nodig om de ban te breken. Maar voorts kwam de paars-witte aanvalslinie erg bleekjes voor de dag. Kasper Dolberg werd nooit in stelling gebracht, Alexis Flips kwam er onvoldoende uit aan de zijlijn. Maar vooral Anders Dreyer, terug van de partij na een schorsing, liet een bijzonder matige indruk achter.

Daags nadien krijgt de Deen dan ook de volle laag in de kranten. "Vrijwel niets geproduceerd in de eerste helft. Na rust was hij iets meer levendig, maar zonder genialiteit. Al moeten we zeggen dat hij weinig gebruikt werd op zijn ideale positie", verklaart SudPresse zijn score van 4 op 10.

Ook bij de beoordelingen van La Dernière Heure wordt Dreyer gebuisd. "Hij heeft helemaal niet laten zien waarom hij beter zou zijn dan Benito Raman. Onzichtbaar en teveel gezeur."

Voorkeur op Raman

Bij de Deense sportieve leiding blijft het geloof in hun landgenoot desondanks groot. Zo krijgt Dreyer duidelijk de voorkeur op Raman, die zelfs naar de uitgang wordt begeleid. "Maar wat heeft hij meer dan pakweg Raman die wordt weggestuurd? Niets toch? Finesse hebben ze allebei niet. Veel lopen oké, maar Dreyer mist snelheid en diepgang. Echt geen meerwaarde", besluit men bij Het Nieuwsblad.

Dreyer moet uit de basiself verdwijnen ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

14
14
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

12
12
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

17
17
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

15
15
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

237
237
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

35
35
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

167
167
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

201
201
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

134
134
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

97
97
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

634
634
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

153
153
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

992
992
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

628
628
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

423
423
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

815
815
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

794
794
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

783
783
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws