Dessaer test de kwaliteit van De Pauw's truitje.
Halverwege de eerste helft was er een mooie combinatie van de thuisploeg. De Pauw zette een fraaie één-twee op met Hans Vanaken en bediende daarna Hamdi Harbaoui die het met een hakje probeerde. Zijn poging werd door Jimmy Hempte weggewerkt. Vlak voor de rust kon Lokeren nog eens dreigen met een geplaatste trap van aanvoerder Killian Overmeire, maar het schot verdween via Denis Dessaer in hoekschop. Meteen ook het einde van een matige eerste helft.
Harbaoui zorgt voor de 1-0
Na de pauze was Lokeren meteen gevaarlijk. Gallitsios leverde een prima voorzet op het hoofd van Overmeire, maar Kudimbana ranselde met een kattensprong de poging uit het doel. Even later moest de goalie zich wel gewonnen geven op een kopbal van Harbaoui. De Tunesiër kopte het leer overhoeks binnen en zo kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong.
Lokeren kon nu rustig op de counter speculeren en kwam er af en toe gevaarlijk uit. Oostende probeerde nog de bakens te verzetten en Vanderbiest bracht nieuwkomers Canesin en Jonathan Wilmet in de ploeg. Lukaku had tijdens de rust al Hempte vervangen. Tien minuten voor tijd was het bijna raak voor de kustploeg. Na een afgeslagen voorzet kwam de bal voor de voeten van Canesin die rakelings naast schoot.
Frederic Brillant kan net op tijd de bal wegwerken.
Bij Lokeren mocht Patosi zijn rentree maken na maandenlang blessureleed. De Zuid-Afrikaan was meteen gevaarlijk via een afstandsschot. Kudimbana had er behoorlijk wat moeite mee. Enkele minuten later ging een scherpe voorzet van de opgerukte Lukaku voorbij iedereen. Daknam hield opgelucht adem.
Scoreverloop:
1-0 (55') Hamdi HarbaouiLEES OOK: Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven
Sven Vranckx