Heynen en Cuesta op bank, Genk met opvallende aanvalslinie

door
Heynen en Cuesta op bank, Genk met opvallende aanvalslinie

KRC Genk beleefde tot dusver nog geen plezier aan zijn Europese campagne, maar kan zich donderdagavond wel nog plaatsen voor de poules van de Conference League. Dan moet een 2-1-voorsprong tegen Adana Demirspor verdedigd worden. De match in Turkije gaat om 20u van start.

Racing had inmiddels al een tijdje zeker kunnen zijn van de Europese poules. Maar in de voorrondes van de Champions League sneuvelden de Limburgers meteen: het Zwitserse Servette FC haalde het na strafschoppen. Vervolgens kreeg Genk een herkansing in de voorrondes van de Europa League. Daarin liep het echter opnieuw fout tegen Olympiakos.

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Heynen en Cuesta in selectie

En dus zal de ploeg van coach Wouter Vrancken de laatste voorronde van de Conference League moeten overleven om alsnog de Europese poules te halen. In de heenmatch tegen het Demirspor van coach Patrick Kluivert werd alvast met 2-1 gewonnen. Bijgevolg wordt het zaak om donderdagavond stand te houden in Turkije.

Voor de terugmatch keren Bryan Heynen en Carlos Cuesta alvast terug in de wedstrijdkern. Gezien hun gebrek aan wedstrijdritme beginnen de twee sterkhouders echter op de bank. Achterin houdt Vrancken dan ook vast aan het centrale duo Mujaid Sadick-Mark McKenzie. Joris Kayembe en Daniel Muñoz nemen de backposities voor hun rekening.

Arokodare op de bank

Op het middenveld spelen Patrik Hrosovsky en Matias Galarza dan weer in steun van Bilal El-Khannouss. Voorin tot slot kiest Vrancken ietwat verrassend voor hetzelfde trio als in de heenmatch: Alieu Fadera, Yira Sor en Luca Oyen. Targetspits Tolu Arokodare wordt ondanks zijn goal in de heenmatch als joker achter de hand gehouden.

Wie haalt de poules?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

55
55
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

63
63
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

110
110
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

202
202
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

196
196
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

62
62
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

419
419
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

51
51
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

127
127
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

432
432
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

138
138
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

220
220
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

159
159
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

162
162
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

360
360
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

498
498
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

673
673
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

338
338
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

282
282
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1065
1065
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

482
482
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

334
334

Meer sportnieuws