Genk wrijft zich in de handen na laatste training in Turkije

door
Genk wrijft zich in de handen na laatste training in Turkije

KRC Genk beleefde tot dusver een erg tegenvallende campagne in Europa, vooral dan op het Europese toneel. Maar de vice-kampioen behoudt desondanks nog één kans om zich te verzekeren van een Europees najaar. Dan moet het donderdag een 2-1-voorsprong verdedigen tegen Turkse Adana Demirspor.

Racing had inmiddels al een tijdje zeker kunnen zijn van de Europese poules. Maar in de voorrondes van de Champions League sneuvelden de Limburgers meteen: het Zwitserse Servette FC haalde het na strafschoppen. Vervolgens kreeg Genk een herkansing in de voorrondes van de Europa League. Daarin liep het echter opnieuw fout tegen Olympiakos.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Heynen terug in selectie

En dus zal de ploeg van coach Wouter Vrancken de laatste voorronde van de Conference League moeten overleven om alsnog de Europese poules te halen. In de heenmatch tegen het Demirspor van coach Patrick Kluivert werd alvast met 2-1 gewonnen. Bijgevolg wordt het zaak om donderdagavond stand te houden in Turkije.

Daarvoor krijgt Vrancken alvast een extra wapen ter beschikking. Zo is Bryan Heynen terug hersteld na zijn blessure. "Zowel op als naast het veld speelt Bryan een belangrijke rol. Hij is fit dus kan spelen, al is het afwachten hoe hij reageert op de training vandaag", werd de Genkse trainer geciteerd op de clubwebstek.

Geslaagde laatste training

En die training was blijkbaar een succes voor de aanvoerder. "De aansluitende training verliep vlekkeloos. Net als de rest van de groep gaf ook onze kapitein een gretige indruk", laat Racing weten in de officiële communicatie. Een basisplaats voor Heynen lijkt desondanks toch te vroeg te komen. Maar de middenvelder kan met al zijn ervaring ook als invaller van pas komen, zeker als een voorsprong verdedigd moet worden.

Genk haalt de poules van de Conference League ...

Meest recent

Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

74
74
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

96
96
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

73
73
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

115
115
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

22
22
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

160
160
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

110
110
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

86
86
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

163
163
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

40
40
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

60
60
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

294
294
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

233
233
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

218
218
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

146
146
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

64
64
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

101
101
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

318
318
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

145
145
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

473
473
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

159
159
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

406
406
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

132
132

Meer sportnieuws