Referee Department onder vuur: "Wachten op ongelukken"

door
Referee Department onder vuur:

De arbitrage op de Belgische velden zorgde afgelopen weekend opnieuw voor enkele discutabele fases. Naar wekelijkse gewoonte werd een aantal van die beslissingen maandag besproken door het Professional Referee Department. Maar deze uitleg deed in bepaalde gevallen de wenkbrauwen fronsen.

Het was scheidsrechtersbaas Betrand Layec die voor de gelegenheid zelf plaatsnam achter de camera om enkele fases te evalueren. En al snel kwam de partij tussen Anderlecht en Charleroi ter sprake (2-1). In de eerste helft kwam de bezoekende doelman Hervé Koffi immers goed weg na een vliegende tackle met de voet vooruit. Niet veel later ging ook RSCA-middenvelder Amadou Diawara vrijuit nadat hij de onderkant van zijn voet op de borst van zijn tegenstander plantte.

LEES OOK: OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

IFAB vraagt wél rode kaart

In beide gevallen leek een rode kaart, en zeker een gele, nochtans op zijn plaats. De verbazing was dan ook behoorlijk groot toen Layec verklaarde dat hij de beslissing steunde om beide spelers niet van het veld te sturen. "Technisch gezien maakt Koffi een overtreding met zijn roekeloze tackle, maar voor ons is het in geen geval een rode kaart. Dat vereist specifieke criteria, zoals een fysieke impact of het in gevaar brengen van de integriteit van de tegenstander", klonk het.

Wat Diawara betreft, vond Layec dan weer het om een 'natuurlijke beweging, zonder intentie' ging. Podcastmaker en Het Nieuwsblad-journalist Koen Frans kan zich echter niet vinden in die uitleg, vooral dan wat Koffi betreft. Hij dook de regelgeving van de IFAB in en daaruit blijkt dat een rode kaart wél op zijn plaats was. "Voor alle duidelijkheid: vanaf nu mag je in de Jupiler Pro League dus op deze manier naar een bal en een tegenstander vliegen", schrijft Frans op Twitter bij een foto van de actie van Koffi.

Operatie ref-washing

En ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, heeft weinig begrip voor de uitleg van Layec. "We kunnen niet anders dan concluderen dat door de milde reactie van de scheidsrechtersbaas er een operatie ref-washing bezig is", schrijf hij in zijn column. "Dit is kwalijk. Eigenlijk toonde Diawara al drie minuten na de twee sprongen van Koffi wat het gevolg kan zijn. Op deze manier wordt de toon gezet. Het is alleen maar afwachten wanneer er ongelukken van komen."

Koffi had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

8
8
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

76
76
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

21
21
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

222
222
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

126
126
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

285
285
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

74
74
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

61
61
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

506
506
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

618
618
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

83
83
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

79
79
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

131
131
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1564
1564
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

163
163
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

226
226
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

52
52
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1380
1380
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

512
512
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

148
148
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22

Meer sportnieuws