Referee Department onder vuur: "Wachten op ongelukken"

door
Referee Department onder vuur:

De arbitrage op de Belgische velden zorgde afgelopen weekend opnieuw voor enkele discutabele fases. Naar wekelijkse gewoonte werd een aantal van die beslissingen maandag besproken door het Professional Referee Department. Maar deze uitleg deed in bepaalde gevallen de wenkbrauwen fronsen.

Het was scheidsrechtersbaas Betrand Layec die voor de gelegenheid zelf plaatsnam achter de camera om enkele fases te evalueren. En al snel kwam de partij tussen Anderlecht en Charleroi ter sprake (2-1). In de eerste helft kwam de bezoekende doelman Hervé Koffi immers goed weg na een vliegende tackle met de voet vooruit. Niet veel later ging ook RSCA-middenvelder Amadou Diawara vrijuit nadat hij de onderkant van zijn voet op de borst van zijn tegenstander plantte.

LEES OOK: Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

IFAB vraagt wél rode kaart

In beide gevallen leek een rode kaart, en zeker een gele, nochtans op zijn plaats. De verbazing was dan ook behoorlijk groot toen Layec verklaarde dat hij de beslissing steunde om beide spelers niet van het veld te sturen. "Technisch gezien maakt Koffi een overtreding met zijn roekeloze tackle, maar voor ons is het in geen geval een rode kaart. Dat vereist specifieke criteria, zoals een fysieke impact of het in gevaar brengen van de integriteit van de tegenstander", klonk het.

Wat Diawara betreft, vond Layec dan weer het om een 'natuurlijke beweging, zonder intentie' ging. Podcastmaker en Het Nieuwsblad-journalist Koen Frans kan zich echter niet vinden in die uitleg, vooral dan wat Koffi betreft. Hij dook de regelgeving van de IFAB in en daaruit blijkt dat een rode kaart wél op zijn plaats was. "Voor alle duidelijkheid: vanaf nu mag je in de Jupiler Pro League dus op deze manier naar een bal en een tegenstander vliegen", schrijft Frans op Twitter bij een foto van de actie van Koffi.

Operatie ref-washing

En ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, heeft weinig begrip voor de uitleg van Layec. "We kunnen niet anders dan concluderen dat door de milde reactie van de scheidsrechtersbaas er een operatie ref-washing bezig is", schrijf hij in zijn column. "Dit is kwalijk. Eigenlijk toonde Diawara al drie minuten na de twee sprongen van Koffi wat het gevolg kan zijn. Op deze manier wordt de toon gezet. Het is alleen maar afwachten wanneer er ongelukken van komen."

Koffi had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

1
1
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

84
84
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

27
27
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

30
30
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

62
62
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

40
40
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

122
122
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

289
289
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

96
96
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

154
154
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

598
598
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

67
67
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

293
293
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

206
206
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1172
1172
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

237
237
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

894
894
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

581
581
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

658
658
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

600
600
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

135
135
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

37
37
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

168
168
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

709
709

Meer sportnieuws