Referee Department onder vuur: "Wachten op ongelukken"

472 stemmen
Referee Department onder vuur:

De arbitrage op de Belgische velden zorgde afgelopen weekend opnieuw voor enkele discutabele fases. Naar wekelijkse gewoonte werd een aantal van die beslissingen maandag besproken door het Professional Referee Department. Maar deze uitleg deed in bepaalde gevallen de wenkbrauwen fronsen.

Het was scheidsrechtersbaas Betrand Layec die voor de gelegenheid zelf plaatsnam achter de camera om enkele fases te evalueren. En al snel kwam de partij tussen Anderlecht en Charleroi ter sprake (2-1). In de eerste helft kwam de bezoekende doelman Hervé Koffi immers goed weg na een vliegende tackle met de voet vooruit. Niet veel later ging ook RSCA-middenvelder Amadou Diawara vrijuit nadat hij de onderkant van zijn voet op de borst van zijn tegenstander plantte.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

IFAB vraagt wél rode kaart

In beide gevallen leek een rode kaart, en zeker een gele, nochtans op zijn plaats. De verbazing was dan ook behoorlijk groot toen Layec verklaarde dat hij de beslissing steunde om beide spelers niet van het veld te sturen. "Technisch gezien maakt Koffi een overtreding met zijn roekeloze tackle, maar voor ons is het in geen geval een rode kaart. Dat vereist specifieke criteria, zoals een fysieke impact of het in gevaar brengen van de integriteit van de tegenstander", klonk het.

Wat Diawara betreft, vond Layec dan weer het om een 'natuurlijke beweging, zonder intentie' ging. Podcastmaker en Het Nieuwsblad-journalist Koen Frans kan zich echter niet vinden in die uitleg, vooral dan wat Koffi betreft. Hij dook de regelgeving van de IFAB in en daaruit blijkt dat een rode kaart wél op zijn plaats was. "Voor alle duidelijkheid: vanaf nu mag je in de Jupiler Pro League dus op deze manier naar een bal en een tegenstander vliegen", schrijft Frans op Twitter bij een foto van de actie van Koffi.

Operatie ref-washing

En ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, heeft weinig begrip voor de uitleg van Layec. "We kunnen niet anders dan concluderen dat door de milde reactie van de scheidsrechtersbaas er een operatie ref-washing bezig is", schrijf hij in zijn column. "Dit is kwalijk. Eigenlijk toonde Diawara al drie minuten na de twee sprongen van Koffi wat het gevolg kan zijn. Op deze manier wordt de toon gezet. Het is alleen maar afwachten wanneer er ongelukken van komen."

Koffi had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

46
46
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

66
66
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

51
51
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

141
141
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

938
938
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

109
109
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

298
298
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

584
584
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

602
602
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

437
437
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws