Referee Department onder vuur: "Wachten op ongelukken"

door
Referee Department onder vuur:

De arbitrage op de Belgische velden zorgde afgelopen weekend opnieuw voor enkele discutabele fases. Naar wekelijkse gewoonte werd een aantal van die beslissingen maandag besproken door het Professional Referee Department. Maar deze uitleg deed in bepaalde gevallen de wenkbrauwen fronsen.

Het was scheidsrechtersbaas Betrand Layec die voor de gelegenheid zelf plaatsnam achter de camera om enkele fases te evalueren. En al snel kwam de partij tussen Anderlecht en Charleroi ter sprake (2-1). In de eerste helft kwam de bezoekende doelman Hervé Koffi immers goed weg na een vliegende tackle met de voet vooruit. Niet veel later ging ook RSCA-middenvelder Amadou Diawara vrijuit nadat hij de onderkant van zijn voet op de borst van zijn tegenstander plantte.

LEES OOK: 'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

IFAB vraagt wél rode kaart

In beide gevallen leek een rode kaart, en zeker een gele, nochtans op zijn plaats. De verbazing was dan ook behoorlijk groot toen Layec verklaarde dat hij de beslissing steunde om beide spelers niet van het veld te sturen. "Technisch gezien maakt Koffi een overtreding met zijn roekeloze tackle, maar voor ons is het in geen geval een rode kaart. Dat vereist specifieke criteria, zoals een fysieke impact of het in gevaar brengen van de integriteit van de tegenstander", klonk het.

Wat Diawara betreft, vond Layec dan weer het om een 'natuurlijke beweging, zonder intentie' ging. Podcastmaker en Het Nieuwsblad-journalist Koen Frans kan zich echter niet vinden in die uitleg, vooral dan wat Koffi betreft. Hij dook de regelgeving van de IFAB in en daaruit blijkt dat een rode kaart wél op zijn plaats was. "Voor alle duidelijkheid: vanaf nu mag je in de Jupiler Pro League dus op deze manier naar een bal en een tegenstander vliegen", schrijft Frans op Twitter bij een foto van de actie van Koffi.

Operatie ref-washing

En ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, heeft weinig begrip voor de uitleg van Layec. "We kunnen niet anders dan concluderen dat door de milde reactie van de scheidsrechtersbaas er een operatie ref-washing bezig is", schrijf hij in zijn column. "Dit is kwalijk. Eigenlijk toonde Diawara al drie minuten na de twee sprongen van Koffi wat het gevolg kan zijn. Op deze manier wordt de toon gezet. Het is alleen maar afwachten wanneer er ongelukken van komen."

Koffi had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

48
48
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

16
16
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

59
59
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

111
111
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

111
111
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

91
91
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

142
142
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

260
260
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

423
423
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

719
719
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

488
488
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

295
295
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

142
142
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

652
652
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws