Referee Department onder vuur: "Wachten op ongelukken"

472
Referee Department onder vuur:

De arbitrage op de Belgische velden zorgde afgelopen weekend opnieuw voor enkele discutabele fases. Naar wekelijkse gewoonte werd een aantal van die beslissingen maandag besproken door het Professional Referee Department. Maar deze uitleg deed in bepaalde gevallen de wenkbrauwen fronsen.

Het was scheidsrechtersbaas Betrand Layec die voor de gelegenheid zelf plaatsnam achter de camera om enkele fases te evalueren. En al snel kwam de partij tussen Anderlecht en Charleroi ter sprake (2-1). In de eerste helft kwam de bezoekende doelman Hervé Koffi immers goed weg na een vliegende tackle met de voet vooruit. Niet veel later ging ook RSCA-middenvelder Amadou Diawara vrijuit nadat hij de onderkant van zijn voet op de borst van zijn tegenstander plantte.

LEES OOK: "Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

IFAB vraagt wél rode kaart

In beide gevallen leek een rode kaart, en zeker een gele, nochtans op zijn plaats. De verbazing was dan ook behoorlijk groot toen Layec verklaarde dat hij de beslissing steunde om beide spelers niet van het veld te sturen. "Technisch gezien maakt Koffi een overtreding met zijn roekeloze tackle, maar voor ons is het in geen geval een rode kaart. Dat vereist specifieke criteria, zoals een fysieke impact of het in gevaar brengen van de integriteit van de tegenstander", klonk het.

Wat Diawara betreft, vond Layec dan weer het om een 'natuurlijke beweging, zonder intentie' ging. Podcastmaker en Het Nieuwsblad-journalist Koen Frans kan zich echter niet vinden in die uitleg, vooral dan wat Koffi betreft. Hij dook de regelgeving van de IFAB in en daaruit blijkt dat een rode kaart wél op zijn plaats was. "Voor alle duidelijkheid: vanaf nu mag je in de Jupiler Pro League dus op deze manier naar een bal en een tegenstander vliegen", schrijft Frans op Twitter bij een foto van de actie van Koffi.

Operatie ref-washing

En ook Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, heeft weinig begrip voor de uitleg van Layec. "We kunnen niet anders dan concluderen dat door de milde reactie van de scheidsrechtersbaas er een operatie ref-washing bezig is", schrijf hij in zijn column. "Dit is kwalijk. Eigenlijk toonde Diawara al drie minuten na de twee sprongen van Koffi wat het gevolg kan zijn. Op deze manier wordt de toon gezet. Het is alleen maar afwachten wanneer er ongelukken van komen."

Koffi had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Last-minute topbod Vermant: Club Brugge zorgt voor schok

Club Brugge gaat normaal gezien een rustig einde van de mercato tegemoet. Aan inkomende zijde is het ...

165
165
Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

Wesley Sonck heeft op Instagram een bijzonder moment uit zijn privéleven gedeeld. De ...

40
40
Vuurwerk in Slag om Vlaanderen: AA Gent vloert balend Club

Club Brugge heeft relatief vroeg in het seizoen een eerste serieuze tik gekregen. In de Slag om ...

177
177
'Spurs waanzin voorbij: wéér aanwinst van 70 miljoen'

Ondanks de waanzinnige investeringen op de transfermarkt, is Tottenham Hotspur behoorlijk dramatisch ...

52
52
'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

222
222
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

223
223
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

177
177
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

155
155
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

70
70
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

575
575
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

176
176
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

338
338
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

410
410
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

15
15
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

73
73
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

204
204
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

393
393
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

82
82
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

215
215
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

149
149
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1056
1056
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

65
65
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

462
462
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

106
106
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

448
448

Meer sportnieuws