Anderlecht door oog van de naald: "Het was een rode kaart"

door
Anderlecht door oog van de naald:

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Maar de arbitrage zorgde wel opnieuw voor heel wat stof tot discussie.

Zo was er heel wat te doen omtrent de openingstreffer van Théo Leoni. Vlak daarvoor leek Benito Raman immers in het veld te staan tijdens een inworp. Maar dat werd niet opgemerkt door de wedstrijdleiding en volgens de protocollen mocht de VAR in dit specifieke geval niet ingrijpen. En dus bleef de 1-0 gewoon op het bord staan.

LEES OOK: Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Diawara over de schreef

Daarnaast waren er ook enkele stevige tackles die onbestraft bleven. Hervé Koffi kwam immers goed weg nadat de Charleroi-doelman met de voet vooruit tackelde op Kasper Dolberg. Maar ook de thuisploeg mocht van geluk spreken. Amadou Diawara ging na een interceptie immers met de onderkant van de voet door op zijn tegenstander.

Analist René Vandereycken vindt dan ook dat de Anderlecht-middenvelder, in tegenstelling tot Koffi, altijd rood had moeten krijgen. "Die fout van Diawara iets later in de eerste helft, dat vond ik dan wel weer een rode kaart. Een speler van dat niveau moet zich daar toch kunnen inhouden? Hij kon zijn voet volgens mij wel nog terugtrekken", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Referee Department steunt D'Hondt

Oud-ref Alexandre Boucaut vond dan weer dat scheidsrechter Lothar D'Hondt er goed aan deed om beide fases gelijkaardig te beoordelen. "De eerste tackle van Koffi was wel roekeloos. Maar twee minuten later kon hij een gele kaart aan Diawara geven en dat deed hij niet. Ik vond de arbitrage dus consistent tijdens deze wedstrijd", klinkt het bij RTBF. Het Referee Department ging zelfs nog een stap verder. Daar vindt men dat in beide fases geen nood aan een rode kaart was.

Koffi én Diawara verdienden rood ...

Meest recent

De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

7
7
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

24
24
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

63
63
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

105
105
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

35
35
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

135
135
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

49
49
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

64
64
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

339
339
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

316
316
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

752
752
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

231
231
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

411
411
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

230
230
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

912
912
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

312
312
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

374
374
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

212
212
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

641
641
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

268
268
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

124
124
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

490
490

Meer sportnieuws