Anderlecht door oog van de naald: "Het was een rode kaart"

door
Anderlecht door oog van de naald:

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Maar de arbitrage zorgde wel opnieuw voor heel wat stof tot discussie.

Zo was er heel wat te doen omtrent de openingstreffer van Théo Leoni. Vlak daarvoor leek Benito Raman immers in het veld te staan tijdens een inworp. Maar dat werd niet opgemerkt door de wedstrijdleiding en volgens de protocollen mocht de VAR in dit specifieke geval niet ingrijpen. En dus bleef de 1-0 gewoon op het bord staan.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

Diawara over de schreef

Daarnaast waren er ook enkele stevige tackles die onbestraft bleven. Hervé Koffi kwam immers goed weg nadat de Charleroi-doelman met de voet vooruit tackelde op Kasper Dolberg. Maar ook de thuisploeg mocht van geluk spreken. Amadou Diawara ging na een interceptie immers met de onderkant van de voet door op zijn tegenstander.

Analist René Vandereycken vindt dan ook dat de Anderlecht-middenvelder, in tegenstelling tot Koffi, altijd rood had moeten krijgen. "Die fout van Diawara iets later in de eerste helft, dat vond ik dan wel weer een rode kaart. Een speler van dat niveau moet zich daar toch kunnen inhouden? Hij kon zijn voet volgens mij wel nog terugtrekken", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Referee Department steunt D'Hondt

Oud-ref Alexandre Boucaut vond dan weer dat scheidsrechter Lothar D'Hondt er goed aan deed om beide fases gelijkaardig te beoordelen. "De eerste tackle van Koffi was wel roekeloos. Maar twee minuten later kon hij een gele kaart aan Diawara geven en dat deed hij niet. Ik vond de arbitrage dus consistent tijdens deze wedstrijd", klinkt het bij RTBF. Het Referee Department ging zelfs nog een stap verder. Daar vindt men dat in beide fases geen nood aan een rode kaart was.

Koffi én Diawara verdienden rood ...

Meest recent

'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

53
53
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

102
102
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

45
45
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

192
192
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

177
177
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

51
51
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

80
80
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

346
346
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

176
176
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

317
317
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

908
908
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

57
57
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

207
207
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

291
291
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

111
111
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

92
92
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

224
224
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

221
221
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

368
368
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

240
240

Meer sportnieuws