Anderlecht door oog van de naald: "Het was een rode kaart"

676 stemmen
Anderlecht door oog van de naald:

RSC Anderlecht zit momenteel in de goede flow en legde zondagavond zowaar beslag op de koppositie in de Jupiler Pro League. Op eigen veld pakte de recordkampioen immers de de volle buiten tegen Sporting Charleroi: 2-1. Maar de arbitrage zorgde wel opnieuw voor heel wat stof tot discussie.

Zo was er heel wat te doen omtrent de openingstreffer van Théo Leoni. Vlak daarvoor leek Benito Raman immers in het veld te staan tijdens een inworp. Maar dat werd niet opgemerkt door de wedstrijdleiding en volgens de protocollen mocht de VAR in dit specifieke geval niet ingrijpen. En dus bleef de 1-0 gewoon op het bord staan.

LEES OOK: Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

Diawara over de schreef

Daarnaast waren er ook enkele stevige tackles die onbestraft bleven. Hervé Koffi kwam immers goed weg nadat de Charleroi-doelman met de voet vooruit tackelde op Kasper Dolberg. Maar ook de thuisploeg mocht van geluk spreken. Amadou Diawara ging na een interceptie immers met de onderkant van de voet door op zijn tegenstander.

Analist René Vandereycken vindt dan ook dat de Anderlecht-middenvelder, in tegenstelling tot Koffi, altijd rood had moeten krijgen. "Die fout van Diawara iets later in de eerste helft, dat vond ik dan wel weer een rode kaart. Een speler van dat niveau moet zich daar toch kunnen inhouden? Hij kon zijn voet volgens mij wel nog terugtrekken", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Referee Department steunt D'Hondt

Oud-ref Alexandre Boucaut vond dan weer dat scheidsrechter Lothar D'Hondt er goed aan deed om beide fases gelijkaardig te beoordelen. "De eerste tackle van Koffi was wel roekeloos. Maar twee minuten later kon hij een gele kaart aan Diawara geven en dat deed hij niet. Ik vond de arbitrage dus consistent tijdens deze wedstrijd", klinkt het bij RTBF. Het Referee Department ging zelfs nog een stap verder. Daar vindt men dat in beide fases geen nood aan een rode kaart was.

Koffi én Diawara verdienden rood ...

Meest recent

Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

20
20
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

159
159
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

47
47
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

24
24
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

113
113
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

200
200
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

347
347
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

22
22
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

106
106
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

80
80
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

542
542
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

607
607
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

82
82
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

652
652
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

301
301
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

116
116
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1005
1005
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

919
919
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

162
162
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

339
339
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

144
144
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

653
653
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

207
207
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

145
145
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

958
958

Meer sportnieuws