'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

door
'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de koppositie in de Jupiler Pro League door met 2-1 van Sporting Charleroi. Het was Francis Amuzu die voor het winnende doelpunt zorgde met een rake kopbal. Voor de winger zou het echter zijn laatste match in paars-witte loondienst geweest kunnen zijn.

RSCA beleefde al een bijzonder drukke zomermercato tot dusver, toch is het huiswerk in aanloop naar de transferdeadline nog niet af. Na het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC zijn de opties in het centrum van de defensie immers erg beperkt geworden. Een doublure voor het duo Jan Vertonghen-Zeno Debast lijkt dan ook nog te volgen in de slotdagen van de transferperiode.

LEES OOK: Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Amuzu in navolging Murillo

Daarnaast is er ook nog wat beweging aan uitgaande zijde op komst. Zaterdag raakte immers bekend dat Michael Murillo op vertrekken staat. De rechtsback zou goed en wel op weg zijn naar Olympique Marseille voor een bedrag van 2.5 à 3 miljoen euro. En het voorbeeld van de Panamees wordt mogelijk snel gevolgd door Amuzu.

Ondanks zijn doelpunt tegen Charleroi, was de flankaanvaller zijn basisplaats verloren na een tegenvallende seizoensstart. Toch kan hij rekenen op de nodige interesse. Volgens Het Nieuwsblad zijn Olympiacos en Nottingham Forrest immers nadrukkelijk in de markt voor de 24-jarige flankaanvaller. Met name de Grieken zouden concreet zijn.

Anderlecht wil de hoofdprijs

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri zou de Europese kwelduivel van KRC Genk een eerste bod hebben neergelegd. Het gaat om een huurvoorstel met een aankoopoptie van zo'n 6.5 miljoen euro. Voor RSCA zou dat evenwel niet voldoende zijn, de club mikt naar verluidt op zo'n 8 à 9 miljoen euro. Amuzu zelf zou de stap naar een nieuwe club alvast graag willen zetten. Zondag nam hij ook uitgebreid om het Anderlecht-publiek (een laatste keer?) te groeten.

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

10
10
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

9
9
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

124
124
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

126
126
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

65
65
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

39
39
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

110
110
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

176
176
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

329
329
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

71
71
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

58
58
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

64
64
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

152
152
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

146
146
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

387
387
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

82
82
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

35
35
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

144
144
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

168
168
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

795
795
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

273
273

Meer sportnieuws