'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

door
'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de koppositie in de Jupiler Pro League door met 2-1 van Sporting Charleroi. Het was Francis Amuzu die voor het winnende doelpunt zorgde met een rake kopbal. Voor de winger zou het echter zijn laatste match in paars-witte loondienst geweest kunnen zijn.

RSCA beleefde al een bijzonder drukke zomermercato tot dusver, toch is het huiswerk in aanloop naar de transferdeadline nog niet af. Na het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC zijn de opties in het centrum van de defensie immers erg beperkt geworden. Een doublure voor het duo Jan Vertonghen-Zeno Debast lijkt dan ook nog te volgen in de slotdagen van de transferperiode.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Amuzu in navolging Murillo

Daarnaast is er ook nog wat beweging aan uitgaande zijde op komst. Zaterdag raakte immers bekend dat Michael Murillo op vertrekken staat. De rechtsback zou goed en wel op weg zijn naar Olympique Marseille voor een bedrag van 2.5 à 3 miljoen euro. En het voorbeeld van de Panamees wordt mogelijk snel gevolgd door Amuzu.

Ondanks zijn doelpunt tegen Charleroi, was de flankaanvaller zijn basisplaats verloren na een tegenvallende seizoensstart. Toch kan hij rekenen op de nodige interesse. Volgens Het Nieuwsblad zijn Olympiacos en Nottingham Forrest immers nadrukkelijk in de markt voor de 24-jarige flankaanvaller. Met name de Grieken zouden concreet zijn.

Anderlecht wil de hoofdprijs

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri zou de Europese kwelduivel van KRC Genk een eerste bod hebben neergelegd. Het gaat om een huurvoorstel met een aankoopoptie van zo'n 6.5 miljoen euro. Voor RSCA zou dat evenwel niet voldoende zijn, de club mikt naar verluidt op zo'n 8 à 9 miljoen euro. Amuzu zelf zou de stap naar een nieuwe club alvast graag willen zetten. Zondag nam hij ook uitgebreid om het Anderlecht-publiek (een laatste keer?) te groeten.

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

23
23
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

20
20
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

46
46
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

174
174
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

31
31
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

65
65
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

43
43
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

24
24
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

336
336
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

280
280
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

107
107
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

181
181
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

118
118
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

72
72
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

192
192
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

439
439
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

435
435
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

738
738
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

388
388
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

103
103
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

129
129
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

267
267

Meer sportnieuws