'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

1041 stemmen
'Anderlecht verlangt miljoenen: transfer Amuzu op komst'

RSC Anderlecht heeft zondagavond beslag gelegd op de koppositie in de Jupiler Pro League door met 2-1 van Sporting Charleroi. Het was Francis Amuzu die voor het winnende doelpunt zorgde met een rake kopbal. Voor de winger zou het echter zijn laatste match in paars-witte loondienst geweest kunnen zijn.

RSCA beleefde al een bijzonder drukke zomermercato tot dusver, toch is het huiswerk in aanloop naar de transferdeadline nog niet af. Na het vertrek van Hannes Delcroix naar Burnley FC zijn de opties in het centrum van de defensie immers erg beperkt geworden. Een doublure voor het duo Jan Vertonghen-Zeno Debast lijkt dan ook nog te volgen in de slotdagen van de transferperiode.

LEES OOK: 'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Amuzu in navolging Murillo

Daarnaast is er ook nog wat beweging aan uitgaande zijde op komst. Zaterdag raakte immers bekend dat Michael Murillo op vertrekken staat. De rechtsback zou goed en wel op weg zijn naar Olympique Marseille voor een bedrag van 2.5 à 3 miljoen euro. En het voorbeeld van de Panamees wordt mogelijk snel gevolgd door Amuzu.

Ondanks zijn doelpunt tegen Charleroi, was de flankaanvaller zijn basisplaats verloren na een tegenvallende seizoensstart. Toch kan hij rekenen op de nodige interesse. Volgens Het Nieuwsblad zijn Olympiacos en Nottingham Forrest immers nadrukkelijk in de markt voor de 24-jarige flankaanvaller. Met name de Grieken zouden concreet zijn.

Anderlecht wil de hoofdprijs

Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri zou de Europese kwelduivel van KRC Genk een eerste bod hebben neergelegd. Het gaat om een huurvoorstel met een aankoopoptie van zo'n 6.5 miljoen euro. Voor RSCA zou dat evenwel niet voldoende zijn, de club mikt naar verluidt op zo'n 8 à 9 miljoen euro. Amuzu zelf zou de stap naar een nieuwe club alvast graag willen zetten. Zondag nam hij ook uitgebreid om het Anderlecht-publiek (een laatste keer?) te groeten.

Anderlecht moet Amuzu absoluut zien te houden ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

144
144
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

68
68
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

152
152
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

560
560
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

211
211
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

516
516
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

597
597
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

269
269
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1062
1062
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

487
487
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws