Union vindt nieuwe draaischijf: "Constante dreiging"

door
Union vindt nieuwe draaischijf:

Union SG bewees donderdagavond dat de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen KV Mechelen slechts een uitschuiver was. Zo zetten de Brusselaars een grote stap richting de poules van de Europa League. De thuismatch tegen FC Lugano werd immers met 2-0 gewonnen.

De wedstrijd kon bijna niet beter beginnen voor de ploeg van coach Alexander Blessin. Na amper tien minuten wist topschutter Dennis Eckert Ayensa de score al te openen. Union liet vervolgens verschillende kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. Maar in een mindere tweede helft wist Casper Terho de voorsprong dan toch te verdubbelen.

LEES OOK: Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Continu dreigend

En dus kan Union met een uitstekende uitgangspositie naar Zwitserland afreizen. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars. Anthony Moris keepte bijvoorbeeld een beresterke match. Ayensa blijft op zijn beurt maar scoren en de jonge Terho onderstreepte nogmaals zijn potentieel. Maar de grote uitblinker was misschien wel Cameron Puertas.

In de afwerking had de Spaanse Zwitser misschien iets preciezer kunnen zijn, maar steeds meer werpt Puertas zich op tot dé draaischijf van dit Union. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Hij was zeer aanwezig en zeer sterk in de eerste helft. En eigenlijk maakte hij een hele wedstrijd lang de juiste bewegingen", schrijft men bij SudPresse. "Had meerdere keren kunnen scoren, maar mikte steeds op die dekselse Saipi. Zorgt wel continu voor dreiging", aldus Het Nieuwsblad.

Gretig in tegenpressing

Bij La Dernière Heure zag men hoe Puertas ook hard werkte in functie van de ploeg. "Met wat meer meeval had hij in de eerste helft al twee keer kunnen scoren. Hij toonde ook heel veel goesting in de tegenpressing", aldus het Waalse dagblad. En ook op website van Sporza werd Puertas verkozen tot 'Man van de Match'. "Eentje die geen doelpunt scoorde, maar wel enorm bedrijvig was. Puertas kondigde vooraf aan dat hij graag wilde scoren tegen Lugano, een ploeg uit zijn vaderland. Zijn gretigheid loodste hem tot een viertal grote kansen, maar de doelman van Lugano, Saipi ontzegde hem telkens het recht van een doelpunt."

Union is minstens even sterk als vorig seizoen ...

Meest recent

'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

206
206
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

11
11
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

11
11
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

20
20
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

162
162
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

211
211
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

163
163
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

66
66
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

46
46
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

223
223
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

176
176
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

273
273
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

176
176
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

115
115
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

174
174
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

97
97
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

208
208
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

91
91
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

130
130
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

117
117
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

165
165
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

712
712

Meer sportnieuws