Union vindt nieuwe draaischijf: "Constante dreiging"

door
Union vindt nieuwe draaischijf:

Union SG bewees donderdagavond dat de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen KV Mechelen slechts een uitschuiver was. Zo zetten de Brusselaars een grote stap richting de poules van de Europa League. De thuismatch tegen FC Lugano werd immers met 2-0 gewonnen.

De wedstrijd kon bijna niet beter beginnen voor de ploeg van coach Alexander Blessin. Na amper tien minuten wist topschutter Dennis Eckert Ayensa de score al te openen. Union liet vervolgens verschillende kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. Maar in een mindere tweede helft wist Casper Terho de voorsprong dan toch te verdubbelen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Continu dreigend

En dus kan Union met een uitstekende uitgangspositie naar Zwitserland afreizen. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars. Anthony Moris keepte bijvoorbeeld een beresterke match. Ayensa blijft op zijn beurt maar scoren en de jonge Terho onderstreepte nogmaals zijn potentieel. Maar de grote uitblinker was misschien wel Cameron Puertas.

In de afwerking had de Spaanse Zwitser misschien iets preciezer kunnen zijn, maar steeds meer werpt Puertas zich op tot dé draaischijf van dit Union. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Hij was zeer aanwezig en zeer sterk in de eerste helft. En eigenlijk maakte hij een hele wedstrijd lang de juiste bewegingen", schrijft men bij SudPresse. "Had meerdere keren kunnen scoren, maar mikte steeds op die dekselse Saipi. Zorgt wel continu voor dreiging", aldus Het Nieuwsblad.

Gretig in tegenpressing

Bij La Dernière Heure zag men hoe Puertas ook hard werkte in functie van de ploeg. "Met wat meer meeval had hij in de eerste helft al twee keer kunnen scoren. Hij toonde ook heel veel goesting in de tegenpressing", aldus het Waalse dagblad. En ook op website van Sporza werd Puertas verkozen tot 'Man van de Match'. "Eentje die geen doelpunt scoorde, maar wel enorm bedrijvig was. Puertas kondigde vooraf aan dat hij graag wilde scoren tegen Lugano, een ploeg uit zijn vaderland. Zijn gretigheid loodste hem tot een viertal grote kansen, maar de doelman van Lugano, Saipi ontzegde hem telkens het recht van een doelpunt."

Union is minstens even sterk als vorig seizoen ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

32
32
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

42
42
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

135
135
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

150
150
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

250
250
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

345
345
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

508
508
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

267
267
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

421
421
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

134
134
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

211
211
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

98
98
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws