Union vindt nieuwe draaischijf: "Constante dreiging"

door
Union vindt nieuwe draaischijf:

Union SG bewees donderdagavond dat de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen KV Mechelen slechts een uitschuiver was. Zo zetten de Brusselaars een grote stap richting de poules van de Europa League. De thuismatch tegen FC Lugano werd immers met 2-0 gewonnen.

De wedstrijd kon bijna niet beter beginnen voor de ploeg van coach Alexander Blessin. Na amper tien minuten wist topschutter Dennis Eckert Ayensa de score al te openen. Union liet vervolgens verschillende kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. Maar in een mindere tweede helft wist Casper Terho de voorsprong dan toch te verdubbelen.

LEES OOK: "Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Continu dreigend

En dus kan Union met een uitstekende uitgangspositie naar Zwitserland afreizen. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars. Anthony Moris keepte bijvoorbeeld een beresterke match. Ayensa blijft op zijn beurt maar scoren en de jonge Terho onderstreepte nogmaals zijn potentieel. Maar de grote uitblinker was misschien wel Cameron Puertas.

In de afwerking had de Spaanse Zwitser misschien iets preciezer kunnen zijn, maar steeds meer werpt Puertas zich op tot dé draaischijf van dit Union. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Hij was zeer aanwezig en zeer sterk in de eerste helft. En eigenlijk maakte hij een hele wedstrijd lang de juiste bewegingen", schrijft men bij SudPresse. "Had meerdere keren kunnen scoren, maar mikte steeds op die dekselse Saipi. Zorgt wel continu voor dreiging", aldus Het Nieuwsblad.

Gretig in tegenpressing

Bij La Dernière Heure zag men hoe Puertas ook hard werkte in functie van de ploeg. "Met wat meer meeval had hij in de eerste helft al twee keer kunnen scoren. Hij toonde ook heel veel goesting in de tegenpressing", aldus het Waalse dagblad. En ook op website van Sporza werd Puertas verkozen tot 'Man van de Match'. "Eentje die geen doelpunt scoorde, maar wel enorm bedrijvig was. Puertas kondigde vooraf aan dat hij graag wilde scoren tegen Lugano, een ploeg uit zijn vaderland. Zijn gretigheid loodste hem tot een viertal grote kansen, maar de doelman van Lugano, Saipi ontzegde hem telkens het recht van een doelpunt."

Union is minstens even sterk als vorig seizoen ...

Meest recent

KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

23
23
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

33
33
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

118
118
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

48
48
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

101
101
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

59
59
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

372
372
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

491
491
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

126
126
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

78
78
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

293
293
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

204
204
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

670
670
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

70
70
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

284
284
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

90
90
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

225
225
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

276
276
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

524
524
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

56
56
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

80
80
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

718
718
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

135
135

Meer sportnieuws