Union vindt nieuwe draaischijf: "Constante dreiging"

door
Union vindt nieuwe draaischijf:

Union SG bewees donderdagavond dat de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen KV Mechelen slechts een uitschuiver was. Zo zetten de Brusselaars een grote stap richting de poules van de Europa League. De thuismatch tegen FC Lugano werd immers met 2-0 gewonnen.

De wedstrijd kon bijna niet beter beginnen voor de ploeg van coach Alexander Blessin. Na amper tien minuten wist topschutter Dennis Eckert Ayensa de score al te openen. Union liet vervolgens verschillende kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. Maar in een mindere tweede helft wist Casper Terho de voorsprong dan toch te verdubbelen.

LEES OOK: Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Continu dreigend

En dus kan Union met een uitstekende uitgangspositie naar Zwitserland afreizen. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars. Anthony Moris keepte bijvoorbeeld een beresterke match. Ayensa blijft op zijn beurt maar scoren en de jonge Terho onderstreepte nogmaals zijn potentieel. Maar de grote uitblinker was misschien wel Cameron Puertas.

In de afwerking had de Spaanse Zwitser misschien iets preciezer kunnen zijn, maar steeds meer werpt Puertas zich op tot dé draaischijf van dit Union. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Hij was zeer aanwezig en zeer sterk in de eerste helft. En eigenlijk maakte hij een hele wedstrijd lang de juiste bewegingen", schrijft men bij SudPresse. "Had meerdere keren kunnen scoren, maar mikte steeds op die dekselse Saipi. Zorgt wel continu voor dreiging", aldus Het Nieuwsblad.

Gretig in tegenpressing

Bij La Dernière Heure zag men hoe Puertas ook hard werkte in functie van de ploeg. "Met wat meer meeval had hij in de eerste helft al twee keer kunnen scoren. Hij toonde ook heel veel goesting in de tegenpressing", aldus het Waalse dagblad. En ook op website van Sporza werd Puertas verkozen tot 'Man van de Match'. "Eentje die geen doelpunt scoorde, maar wel enorm bedrijvig was. Puertas kondigde vooraf aan dat hij graag wilde scoren tegen Lugano, een ploeg uit zijn vaderland. Zijn gretigheid loodste hem tot een viertal grote kansen, maar de doelman van Lugano, Saipi ontzegde hem telkens het recht van een doelpunt."

Union is minstens even sterk als vorig seizoen ...

Meest recent

Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

3
3
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

13
13
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

26
26
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

148
148
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

168
168
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

63
63
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

377
377
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

230
230
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

329
329
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

250
250
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

141
141
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

276
276
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

226
226
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1060
1060
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

246
246
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

181
181
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1120
1120
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

458
458
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

184
184
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

282
282
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1101
1101
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

427
427
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

240
240

Meer sportnieuws