Union vindt nieuwe draaischijf: "Constante dreiging"

door
Union vindt nieuwe draaischijf:

Union SG bewees donderdagavond dat de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen KV Mechelen slechts een uitschuiver was. Zo zetten de Brusselaars een grote stap richting de poules van de Europa League. De thuismatch tegen FC Lugano werd immers met 2-0 gewonnen.

De wedstrijd kon bijna niet beter beginnen voor de ploeg van coach Alexander Blessin. Na amper tien minuten wist topschutter Dennis Eckert Ayensa de score al te openen. Union liet vervolgens verschillende kansen liggen om de match helemaal op slot te doen. Maar in een mindere tweede helft wist Casper Terho de voorsprong dan toch te verdubbelen.

LEES OOK: Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Continu dreigend

En dus kan Union met een uitstekende uitgangspositie naar Zwitserland afreizen. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek bij de Brusselaars. Anthony Moris keepte bijvoorbeeld een beresterke match. Ayensa blijft op zijn beurt maar scoren en de jonge Terho onderstreepte nogmaals zijn potentieel. Maar de grote uitblinker was misschien wel Cameron Puertas.

In de afwerking had de Spaanse Zwitser misschien iets preciezer kunnen zijn, maar steeds meer werpt Puertas zich op tot dé draaischijf van dit Union. De commentaren in de kranten zijn dan ook lovend. "Hij was zeer aanwezig en zeer sterk in de eerste helft. En eigenlijk maakte hij een hele wedstrijd lang de juiste bewegingen", schrijft men bij SudPresse. "Had meerdere keren kunnen scoren, maar mikte steeds op die dekselse Saipi. Zorgt wel continu voor dreiging", aldus Het Nieuwsblad.

Gretig in tegenpressing

Bij La Dernière Heure zag men hoe Puertas ook hard werkte in functie van de ploeg. "Met wat meer meeval had hij in de eerste helft al twee keer kunnen scoren. Hij toonde ook heel veel goesting in de tegenpressing", aldus het Waalse dagblad. En ook op website van Sporza werd Puertas verkozen tot 'Man van de Match'. "Eentje die geen doelpunt scoorde, maar wel enorm bedrijvig was. Puertas kondigde vooraf aan dat hij graag wilde scoren tegen Lugano, een ploeg uit zijn vaderland. Zijn gretigheid loodste hem tot een viertal grote kansen, maar de doelman van Lugano, Saipi ontzegde hem telkens het recht van een doelpunt."

Union is minstens even sterk als vorig seizoen ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

94
94
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

56
56
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

408
408
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

58
58
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

310
310
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

349
349
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

163
163
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

47
47
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

397
397
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

171
171
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

290
290
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

164
164
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

383
383
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

227
227
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

451
451
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

396
396
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

299
299
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

455
455
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

245
245
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

258
258

Meer sportnieuws