Opvallende naam in basiself Genk? "Hij is er klaar voor"

door
Opvallende naam in basiself Genk?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk tegenvallende seizoensstart, vooral dan op het Europese toneel. Maar de vice-kampioen kan één en ander goed maken door zich alsnog te plaatsen voor de poules van de Conference League. Dan moet het in twee wedstrijden wel zien af te rekenen met het Turkse Adana Demirspor.

Racing had inmiddels al een tijdje zeker kunnen zijn van de Europese poules. Maar in de voorrondes van de Champions League sneuvelden de Limburgers meteen: het Zwitserse Servette FC haalde het na strafschoppen. Vervolgens kreeg Genk een herkansing in de voorrondes van de Europa League. Daarin liep het echter opnieuw fout tegen Olympiakos.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Paintsil op strafbankje

En dus zal de ploeg van coach Wouter Vrancken de laatste voorronde van de Conference League moeten overleven om alsnog de Europese poules te halen. Maar in de thuismatch zal Genk geen beroep kunnen doen op sterkhouder Joseph Paintsil. De Ghanese flankaanvaller is sowieso geschorst is voor het eerste duel tegen Demirspor. In de return tegen Olympaikos pakte Paintsil immers een rode kaart wegens natrappen.

Hierdoor moet hij minstens één Europese match op het strafbankje plaatsnemen. De sanctie kan zelfs nog zwaarder worden op aangeven van het disciplinaire comité van de UEFA. En dus is het afwachten wie hem donderdagavond zal vervangen in de basisploeg. Mike Trésor zal het alvast niet worden, de assist-koning van vorig seizoen ligt nog steeds in de lappenmand. Mogelijk valt de keuze wel op Christopher Bonsu Baah.

Klaar voor basisplek

De 18-jarige Ghanees werd tot dusver vooral als joker ingezet, maar de kans is reëel dat hij tegen Demirspor aan rol als titularis krijgt. "Op elk gebied is Bonsu Baah klaar om in deze match te starten", werd Vrancken geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Qua fysiek en goesting zit het goed bij hem. Het enige is: hij is heel erg jong en enthousiast. We zullen dus moeten bepalen in welke fase van de match hij het meest het verschil voor ons kan maken."

Bonsu Baah moet donderdag starten ...

Meest recent

'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

4
4
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

31
31
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

65
65
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

344
344
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

152
152
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

179
179
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

146
146
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

347
347
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

241
241
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

138
138
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

619
619
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

50
50
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

169
169
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

176
176
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

595
595
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

136
136
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

227
227
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

198
198

Meer sportnieuws