Opvallende naam in basiself Genk? "Hij is er klaar voor"

1326
Opvallende naam in basiself Genk?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk tegenvallende seizoensstart, vooral dan op het Europese toneel. Maar de vice-kampioen kan één en ander goed maken door zich alsnog te plaatsen voor de poules van de Conference League. Dan moet het in twee wedstrijden wel zien af te rekenen met het Turkse Adana Demirspor.

Racing had inmiddels al een tijdje zeker kunnen zijn van de Europese poules. Maar in de voorrondes van de Champions League sneuvelden de Limburgers meteen: het Zwitserse Servette FC haalde het na strafschoppen. Vervolgens kreeg Genk een herkansing in de voorrondes van de Europa League. Daarin liep het echter opnieuw fout tegen Olympiakos.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Paintsil op strafbankje

En dus zal de ploeg van coach Wouter Vrancken de laatste voorronde van de Conference League moeten overleven om alsnog de Europese poules te halen. Maar in de thuismatch zal Genk geen beroep kunnen doen op sterkhouder Joseph Paintsil. De Ghanese flankaanvaller is sowieso geschorst is voor het eerste duel tegen Demirspor. In de return tegen Olympaikos pakte Paintsil immers een rode kaart wegens natrappen.

Hierdoor moet hij minstens één Europese match op het strafbankje plaatsnemen. De sanctie kan zelfs nog zwaarder worden op aangeven van het disciplinaire comité van de UEFA. En dus is het afwachten wie hem donderdagavond zal vervangen in de basisploeg. Mike Trésor zal het alvast niet worden, de assist-koning van vorig seizoen ligt nog steeds in de lappenmand. Mogelijk valt de keuze wel op Christopher Bonsu Baah.

Klaar voor basisplek

De 18-jarige Ghanees werd tot dusver vooral als joker ingezet, maar de kans is reëel dat hij tegen Demirspor aan rol als titularis krijgt. "Op elk gebied is Bonsu Baah klaar om in deze match te starten", werd Vrancken geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Qua fysiek en goesting zit het goed bij hem. Het enige is: hij is heel erg jong en enthousiast. We zullen dus moeten bepalen in welke fase van de match hij het meest het verschil voor ons kan maken."

Bonsu Baah moet donderdag starten ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

46
46
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

191
191
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

73
73
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

206
206
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

944
944
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws