'AA Gent speelt 'hard spel' in dossiers Orban en Cuypers'

659 stemmen
'AA Gent speelt 'hard spel' in dossiers Orban en Cuypers'

AA Gent maakt zich momenteel op voor het cruciale Europese tweeluik tegen APOEL Nicosia. Maar terwijl coach Hein Vanhaezebrouck zijn troepen voorbereid op de dubbele confrontatie met de Cyprioten, zijn de Buffalo's ook nog op de transfermarkt actief. Zo blijft het uitkijken naar wat er met het gouden spitsenduo gebeurt.

Indien Gent zijn huidige selectie intact kan houden, zou het wel eens een mooi seizoen kunnen worden in de Ghelamo Arena. Maar dat zal allesbehalve evident worden. Zo zijn beide spitsen momenteel grof wild. De Gentse topschutter Hugo Cuypers zou bijvoorbeeld kunnen rekenen op concrete interesse van het Italiaanse Bologna en zou een vertrek naar de Serie A niet op voorhand uitsluiten.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Engelsen aan het front

En ook die andere topspits aan boord houden wordt geen gemakkelijke opdracht. Zo wordt ook Gift Orban al sinds het begin van de zomermercato gelinkt aan een vertrek. Met name Tottenham Hotspur toont belangstelling, al drukte de Londense topclub vooralsnog niet door. Daarnaast raakte maandag bekend dat ook Fulham FC behoorlijk gecharmeerd is door de Nigeriaanse doelpuntensensatie.

Maar de Buffalo's zijn niet van plan om hun twee grote smaakmakers zonder slag of stoot te laten gaan. Integendeel. Volgens Het Laatste Nieuws speelt manager Michel Louwagie, bezig aan zijn laatste jaar bij de club, het spel hard. Voor Orban bijvoorbeeld, blijft Gent naar verluidt vasthouden aan een vraagprijs van 30 miljoen euro. Zelfs voor de kapitaalkrachtige clubs uit Engeland blijft dat een aanzienlijk bedrag.

Financiële ademruimte

Cuypers zou op zijn beurt dan weer niet mogen vertrekken voor een vast bedrag van minstens 18 miljoen euro, liefst aangevuld met de nodige bonussen. Gent is dan ook niet langer verplicht om deze zomer een grote uitgaande transfer te doen. Dankzij de recente overname door zakenman Sam Baro, lijkt er weer voldoende financiële ademruimte voor de Buffalo's.

Cuypers én Orban blijven bij Gent deze zomer ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

23
23
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

23
23
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

33
33
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

225
225
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

63
63
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

177
177
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

647
647
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

136
136
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

169
169
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

435
435
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

241
241
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

414
414
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws