Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

door
Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

KRC Genk krijgt donderdagavond een nieuwe kans om zich te verzekeren van een Europees najaar. Maar dat zal allesbehalve gemakkelijk worden. In de voorrondes van de Europa League moeten de Limburgers op eigen veld immers een 1-0-achterstand goed maken tegen Olympiacos.

Racing vatte zijn Europese campagne dit seizoen aan in de voorrondes van de Champions League, maar werd daarin gewipt door Servette FC. Gelukkig heeft de vice-kampioen nog een dubbel vangnet. Indien Genk het donderdag haalt tegen Olympiacos is het immers zeker van de laatste voorronde in de Europa League, waardoor het ook minstens een plek heeft in de poules van de Conference League. Bij een slechte afloop tegen de Grieken, moet Genk nóg een voorronde afwerken om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

LEES OOK: Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Veel energie

Er staat dus veel op het spel in de Cegeka Arena. Maar dat beseft de spelersgroep maar al te goed. "Ik hoef de waarde van deze wedstrijd echt niet te kaderen hoor", stelt de coach op de clubwebsite. "Aan motivatie geen gebrek. Ik zie geen greintje terughoudendheid, in tegendeel. Ik zie enorm veel energie bij de groep. Dat was tegen Cercle Brugge al zo en is op training niet anders. We laten niets aan het toeval over."

Voetballende mogelijkheden

Vrancken meent ook te weten wat nodig is om succes te boeken tegen de Griekse opponent. "De groep heeft gevoeld dat ze voetballend iets kunnen doen tegen dit Olympiacos. Als we ook donderdag de ruimtes kunnen gebruiken en vertrouwen hebben aan de bal dan kunnen we iets moois neerzetten. De sleutel ligt in het geloof in ons eigen spel. Als we ons spel nog wat meer kunnen kruiden, heb ik er vertrouwen in."

Genk speelt in het najaar Europees voetbal ...

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

0
0
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

111
111
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

48
48
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

28
28
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

26
26
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

58
58
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

213
213
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

183
183
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

62
62
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

55
55
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

240
240
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

421
421
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

395
395
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

113
113
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

374
374
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

55
55
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

145
145
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

122
122
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

275
275
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

152
152
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

56
56
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

236
236

Meer sportnieuws