Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

300 stemmen
Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

KRC Genk krijgt donderdagavond een nieuwe kans om zich te verzekeren van een Europees najaar. Maar dat zal allesbehalve gemakkelijk worden. In de voorrondes van de Europa League moeten de Limburgers op eigen veld immers een 1-0-achterstand goed maken tegen Olympiacos.

Racing vatte zijn Europese campagne dit seizoen aan in de voorrondes van de Champions League, maar werd daarin gewipt door Servette FC. Gelukkig heeft de vice-kampioen nog een dubbel vangnet. Indien Genk het donderdag haalt tegen Olympiacos is het immers zeker van de laatste voorronde in de Europa League, waardoor het ook minstens een plek heeft in de poules van de Conference League. Bij een slechte afloop tegen de Grieken, moet Genk nóg een voorronde afwerken om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Veel energie

Er staat dus veel op het spel in de Cegeka Arena. Maar dat beseft de spelersgroep maar al te goed. "Ik hoef de waarde van deze wedstrijd echt niet te kaderen hoor", stelt de coach op de clubwebsite. "Aan motivatie geen gebrek. Ik zie geen greintje terughoudendheid, in tegendeel. Ik zie enorm veel energie bij de groep. Dat was tegen Cercle Brugge al zo en is op training niet anders. We laten niets aan het toeval over."

Voetballende mogelijkheden

Vrancken meent ook te weten wat nodig is om succes te boeken tegen de Griekse opponent. "De groep heeft gevoeld dat ze voetballend iets kunnen doen tegen dit Olympiacos. Als we ook donderdag de ruimtes kunnen gebruiken en vertrouwen hebben aan de bal dan kunnen we iets moois neerzetten. De sleutel ligt in het geloof in ons eigen spel. Als we ons spel nog wat meer kunnen kruiden, heb ik er vertrouwen in."

Genk speelt in het najaar Europees voetbal ...

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

20
20
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

19
19
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

75
75
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

255
255
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

410
410
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

399
399
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

67
67
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

375
375
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

490
490
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

234
234
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

53
53
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

218
218
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

443
443
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

262
262
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

701
701
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

212
212
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

241
241
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

552
552
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

383
383
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

723
723
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

611
611
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

721
721
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws