SK Beveren begint seizoen met stevige zeperd tegen Jong Genk

door
SK Beveren begint seizoen met stevige zeperd tegen Jong Genk

SK Beveren werd voor dit seizoen aanzien als één van de grote titelkandidaten maar heeft al op speeldag één een lesje gekregen in efficiëntie van Jong Genk. De Limburgers voetbalden één helft met een man minder maar trokken de zege wel knap over de streep.


In de Challenger Pro League greep SK Beveren vorig seizoen op een haar na naast de promotie richting de hoogste afdeling. De Waaslanders waren ook nu één van de topfavorieten en begonnen met een verplaatsing naar Jong Genk, dat zijn thuiswedstrijden afhaspelde op het veld van Geel.

Slap Beveren krijgt levenslijn van jonge Limburgers

Een uiterst pover SK Beveren speelde aanvankelijk niets klaar op De Leunen en werd al na een kwartier spelen voor een voldongen feit gesteld. De amper 15-jarige Karetsas vond met een splijtende pas de vrijstaande John en die liet Beau Reus kansloos: 1-0. De bezoekers bleven ook nadien een uiterst slappe indruk geven, pas op het halfuur probeerde Verstraete het eens met een harde knal die net naast de kruising vloog. De Limburgers hielden eenvoudig de controle maar schoten zichzelf vlak voor de pauze in de voet: Manguelle (eveneens amper 15) ging aan de noodrem hangen en werd bedacht met een rode kaart. Halfweg had Jong Genk wel een krappe voorsprong te pakken.

Wim De Decker greep vorig seizoen met zijn team nipt naast promotie.

Morsende Waaslanders schieten zichzelf in voet

Met een man meer kwam SK Beveren ook na de pauze aanvankelijk moeilijk tot kansen. Na tien minuten spelen was er toch een dikke: Ismaheel kreeg de bal pardoes cadeau van de Genkenaars maar besloot van dichtbij op de goed uitgekomen Penders. Iets voor het uur vergat de Nigeriaan andermaal om gelijk te maken door de bal hard over de kooi van Penders te jagen. Jong Genk kreeg het stilaan fysiek moeilijk en ontsnapte halfweg de tweede helft nog een keer toen Filipovic van dichtbij op de paal kopte. De slotfase op De Leunen werd nog wat ontsierd door wangedrag bij de bezoekende supporters maar een gelijkmaker kwam er (ondanks elf minuten extra tijd!) niet meer, mede dankzij een ijzersterke Penders. Zo begint SK Beveren met een stevige opdoffer aan het seizoen in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (19') John

Bijzonderheid:

Manguelle (Jong Genk) krijgt een rode kaart (45+1')

JOUW MENING TELT:
Is dit SK Beveren voor u een titelkandidaat?

Meest recent

Antwerp neemt risico: "Maar dit is een goede stap"

Antwerp verzekerde zich vorig weekend al van de vijfde plaats in de eindafrekening en dat betekent ...

10
10
Clement bij Anderlecht? Wat pleit voor én tegen hem

Philippe Clement duikt steeds vaker op als dé topkandidaat voor de trainersstoel bij ...

125
125
Zulte Waregem plukt pion weg bij Cercle Brugge

Zulte Waregem maakt volgend seizoen zijn rentree in de Jupiler Pro League, nadat het in deze ...

16
16
KDB’s afscheid in stijl: diepe decolletés en Pep op de fiets

Kevin De Bruyne kreeg dinsdagavond een waardig afscheid bij Manchester City tijdens zijn laatste ...

81
81
Geweldig transfernieuws Union: "Dat heb ik de club gezegd"

Zondag kan Union de kers zetten op vier straffe jaren sinds de terugkeer op het hoogste niveau door ...

29
29
AA Gent slaat volgende slag met bekende naam

AA Gent staat volgend seizoen voor twee ferme uitdagingen. De Buffalo's hebben heel wat oplapwerk ...

63
63
TD STVV bezorgt Belgische topclubs Bertaccini-domper

STVV wist uiteindelijk op het nippertje in de Relegation Play-Off het behoud in de Jupiler Pro ...

121
121
'Jutgla aast op vertrek bij Club: één groot probleem'

Club Brugge sluit zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Antwerp. Voor die partij ...

235
235
Union schrikt zich rot: Pocognoli naar topcompetitie?

Union SG staat op punt om met de landstitel aan de haal te gaan. Komende zondag winnen op eigen veld ...

129
129
Alderweireld bekent kleur: "Gun hun de titel het meest"

Komend weekend is het zover, dan valt het doek over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Kan ...

498
498
'Anderlecht-speler denkt aan vertrek bij verlenging Hasi'

Begin deze maand werd Tim Borguet bij RSC Anderlecht gepromoveerd tot CEO Sports. Samen met Olivier ...

380
380
'Complete wending: Osimhen verbaast met nieuwe club'

Nadat hij afgelopen seizoen indruk maakte op huurbasis bij Galatasaray, leek Victor Osimhen zich op ...

157
157
'Club Brugge schrikt op: officieel transferbod op Seys'

Bij Club Brugge houdt men rekening met het zomerse vertrek van verschillende sterkhouders, maar ...

845
845
'United grijpt genadeloos in: álle spelers te koop gezet'

Manchester United FC is een zoveelste desillusie rijker en verloor woensdagavond ook in de finale ...

328
328
Vuskovic naar Belgische topclub? "Zou slimme zet zijn"

Naar jaarlijkse gewoonte zal de Jupiler Pro League tijdens de zomermercato weer verschillende jonge ...

349
349
'Exit Dolberg krijgt vorm: Anderlecht legt prijs vast'

RSC Anderlecht dreigt komende zomer verschillende spelers kwijt te spelen. Ook een vertrek van ...

495
495
'Leipzig hakt knoop door over zomertransfer Vermeeren'

Bondscoach Rudi Garcia maakte dinsdag zijn selectie bekend bij de Rode Duivels en had daarin wederom ...

561
561
Vergeleken met Bellingham én Touré: komt hij naar Brugge?

Club Brugge mikt op een opvallende nieuwe aanwinst voor het middenveld: een jonge speler die ...

420
420
"Topclub onwaardig" - Gent maakt zichzelf onmogelijk

Nog één speeldag en de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. Maar ...

320
320
Hete transferzomer Anderlecht: bliksemvertrek Simic?

De vernieuwde sportieve leiding van RSC Anderlecht zet zich schrap voor een drukke transferzomer. De ...

740
740

Meer sportnieuws