KRC Genk in Europese problemen na rampzalige start

door
KRC Genk in Europese problemen na rampzalige start

KRC Genk zal volgende week nog serieus aan de bak moeten op eigen veld als het wil doorstoten in de voorrondes van de Europa League. De vice-kampioen ging donderdagavond immers onderuit op het veld van Olympiacos. Een erg vroege tegentreffer deed de Limburgers uiteindelijk de das om: 1-0.

Na de pijnlijke uitschakeling in de voorrondes van de Champions League en de zure thuisnederlaag tegen KAS Eupen, wou Genk in Griekenland absoluut aanknopen met een overtuigende prestatie. Maar al na enkele seconden liep het opnieuw helemaal mis. McKenzie verkeek zich op een flankvoorzet, waarna Fortounis de thuisploeg meteen op voorsprong kon zetten.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Kansarme eerste helft

Genk probeerde zich te herpakken na deze opdoffer en eiste het balbezit ook op, dat leidde echter veel te weinig tot doelgevaar. Pas vlak voor rust kon Arokodare een eerste grote kans afdwingen, maar de thuisdoelman pakte uit met een goede reactie. Olympiacos leek dan weer vrede te nemen met de kleine voorsprong en mikte vooral op de tegenaanval.

Ultieme poging op lat

Bij de start van de tweede helft waren de Grieken echter meermaals dichtbij een verdubbeling van hun voorsprong. Een goede poging van Biel belandde zelfs op het doelkader. Racing probeerde het dan weer via onder meer El Khannouss, Sor en Baah, maar hun pogingen misten precisie. En zo bleef het, ondanks 9 (!) minuten extra tijd, bij 1-0. Een ultieme poging van El Khannous week immers af op de lat. Opnieuw dus een tegenvaller voor Racing, dat voor de terugmatch van volgende week ook nog eens een lastige verplaatsing op Cercle Brugge moet afwerken. 

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

0
0
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

19
19
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

9
9
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

133
133
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

33
33
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

109
109
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

66
66
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

84
84
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

71
71
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

59
59
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

305
305
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

298
298
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

233
233
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

56
56
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

61
61
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

57
57
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

276
276
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

479
479
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

184
184
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

123
123
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

264
264
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

574
574
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

462
462

Meer sportnieuws