KRC Genk in Europese problemen na rampzalige start

door
KRC Genk in Europese problemen na rampzalige start

KRC Genk zal volgende week nog serieus aan de bak moeten op eigen veld als het wil doorstoten in de voorrondes van de Europa League. De vice-kampioen ging donderdagavond immers onderuit op het veld van Olympiacos. Een erg vroege tegentreffer deed de Limburgers uiteindelijk de das om: 1-0.

Na de pijnlijke uitschakeling in de voorrondes van de Champions League en de zure thuisnederlaag tegen KAS Eupen, wou Genk in Griekenland absoluut aanknopen met een overtuigende prestatie. Maar al na enkele seconden liep het opnieuw helemaal mis. McKenzie verkeek zich op een flankvoorzet, waarna Fortounis de thuisploeg meteen op voorsprong kon zetten.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Kansarme eerste helft

Genk probeerde zich te herpakken na deze opdoffer en eiste het balbezit ook op, dat leidde echter veel te weinig tot doelgevaar. Pas vlak voor rust kon Arokodare een eerste grote kans afdwingen, maar de thuisdoelman pakte uit met een goede reactie. Olympiacos leek dan weer vrede te nemen met de kleine voorsprong en mikte vooral op de tegenaanval.

Ultieme poging op lat

Bij de start van de tweede helft waren de Grieken echter meermaals dichtbij een verdubbeling van hun voorsprong. Een goede poging van Biel belandde zelfs op het doelkader. Racing probeerde het dan weer via onder meer El Khannouss, Sor en Baah, maar hun pogingen misten precisie. En zo bleef het, ondanks 9 (!) minuten extra tijd, bij 1-0. Een ultieme poging van El Khannous week immers af op de lat. Opnieuw dus een tegenvaller voor Racing, dat voor de terugmatch van volgende week ook nog eens een lastige verplaatsing op Cercle Brugge moet afwerken. 

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

33
33
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

170
170
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

120
120
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

331
331
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

94
94
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

471
471
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

272
272
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

536
536
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

841
841
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

625
625
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

366
366
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

407
407

Meer sportnieuws