'Exodus zonder einde: nieuwe sterkhouder verlaat Union'

door
'Exodus zonder einde: nieuwe sterkhouder verlaat Union'

Union SG is alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, want na knappe zeges tegen Anderlecht en Standard prijkt het met een zes op zes samen met AA Gent en STVV aan de leiding in de Jupiler Pro League. En dat terwijl ze in het Dudenpark deze zomer te maken kregen met een absolute exodus, want naast trainer Karel Geraerts vertrok ook zowat de volledige ruggengraat van het elftal. Nu verliest Union nog maar eens een belangrijke pion.


De voorbije maanden verloor Union al kwaliteit in elke linie met het vertrek van Ismaël Kandouss (AA Gent), Siebe Van der Heyden (Mallorca), Teddy Teuma (Stade Reims), Simon Adingra (Brighton) en Victor Boniface (Bayer Leverkusen). Nu verliest Union ook nog eens Senne Lynen. De 24-jarige middenvelder staat immers op het punt om een fraaie transfer naar de Bundesliga te maken.

Florian Plettenberg, journalist bij de Duitse tak van Sky Sports, weet immers dat Lynen op dit moment al zijn medische testen aflegt bij Werder Bremen. Het is niet bekend welke transfersom Union in ontvangst zal mogen nemen. De Brusselaars waren wel min of meer verplicht om mee te werken aan een transfer, want Lynen had zijn zinnen gezet op een stap hogerop en had nog maar een jaar contract.

LEES OOK: Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

Straffe opmars bekroond

Met zijn transfer zet Lynen de kroon op een mooie ontwikkeling. Hij kreeg het grootste deel van zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorbreken. Via Telstar belandde hij in 2020 bij Union, dat toen nog in 1B speelde. Daar pendelde Lynen aanvankelijk tussen bank en basis, maar na de promotie leek hij een basisplaats beet te hebben. Tot in oktober 2021 het noodlot toesloeg: een zware knieblessure hield hem de rest van het seizoen aan de kant.

Vorig seizoen wist de Belg echter zijn basisplaats te heroveren en in geen tijd deed hij het vertrek van Casper Nielsen vergeten. Met twee goals en zeven assists in 52 wedstrijden oogden zijn statistieken ook behoorlijk voor een defensieve middenvelder.


Zal Lynen ook in de Bundesliga hoge ogen gooien?

Meest recent

Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

66
66
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

185
185
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

128
128
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

48
48
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

204
204
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

187
187
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

99
99
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

212
212
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

352
352
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

67
67
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

289
289
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

97
97
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

168
168
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

447
447
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

54
54
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

464
464
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

56
56
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1489
1489
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

578
578
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

256
256
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

299
299
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

126
126
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

258
258
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

78
78
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

553
553

Meer sportnieuws