Bij RSC Anderlecht hebben ze een jeugdopleiding van topniveau. De afgelopen jaren trokken veel Neerpede-boys naar de Europese (sub)top, maar niet elk talent kan die stap zetten. Zo is er het verhaal van Ismail Azzaoui.
Een tiental jaar geleden werd hij aanzien als een van de parels van Neerpede, maar hij maakte op zijn 16de de overstap naar Tottenham. Dergelijke overstappen zijn altijd een groot risico en een doorbraak bij de Spurs kwam er niet.
LEES OOK: 'Club Brugge troefde zes clubs af, moeder gaf doorslag'
Zware knieblessures Na één jaar verkaste hij naar Wolfsburg, ook geen stabiele club, waar de doorbraak ook niet lukte. Hij werd uitgeleend aan Willem II en kreeg dan ook nog eens te maken met zware knieblessures. Hij belandde uiteindelijk transfervrij bij Heracles Almelo en nu tekende de 25-jarige aanvaller een contract bij Araz-Nakhchivan, een promovendus in Azerbeidzjan.
Claudio Reulens