Genk onder spanning: Vrancken gegijzeld door toptransfers

824 stemmen
Genk onder spanning: Vrancken gegijzeld door toptransfers

KRC Genk wacht nog steeds op de langverwachte, maar vereiste extra diepe spits. Dimitri de Condé zou al precies weten wie hij als aanvaller wil aantrekken, maar het is alleen wachten op het moment dat prijs en kwaliteit in evenwicht geraken om toe te slaan. Als Genk een Europese poule behaalt, dan beschikt de club over een groter budget waarmee een betere (lees: duurdere) spits gehaald kan worden. Anderzijds startte sterkhouder en assistenkoning Mike Trésor, nochtans fit en in vorm, niet in de belangrijke Champions League-kwalificatiewedstrijd tegen Servette Genève, waardoor Genk dinsdag niet op volle sterkte speelde. Naar verluidt door de vrees van Genk dat de aanvallende middenvelder mogelijk de handrem lichtjes zou optrekken in afwachting van zijn mogelijke transfer naar een andere club.

LEES OOK: 'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Bizar: Fadera in, Trésor out

Bijna alle posities in de Genkse kern zijn dubbel bezet, en op de flanken zelfs driedubbel. Wouter Vrancken behoudt voorlopig alle basisspelers en sterkhouders bij KRC Genk, en hij heeft zelfs gerichte versterkingen kunnen aantrekken. De coach beschikt over een kwalitatief geheel, met spelers die goed op elkaar zijn ingespeeld en een sterk collectief vormen. Veel keuze betekent echter onvermijdelijk harde knopen doorhakken, maar daar heeft Vrancken geen enkel probleem mee. “Dat doe ik graag”, glimlachte de coach voor de match tegen Servette.

In de tweede voorronde van de Champions League tegen Servette Genève kwam de breedte van de Genkse selectie goed van pas. De Genkse selectie werd getroffen door een virale infectie, waardoor veel spelers niet optimaal fit aan de aftrap verschenen in Zwitserland. Bilal El Khannouss, Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen waren volgens Wouter Vrancken dinsdagmiddag nog doodziek en dat moest het tekort aan energie op het middenveld verklaren. Maar de meest gedurfde beslissing van Vrancken was ongetwijfeld om Alieu Fadera in de basis te laten starten, ten koste van Mike Trésor.



Een bizarre keuze zelfs, omdat Mike Trésor vorig seizoen nog de MVP van de ploeg was, de assistenkoning van de Jupiler Pro League, de Profvoetballer van het Jaar én de winnaar van de Ebbenhouten Schoen. Trésor is bovendien volledig wedstrijdfit, maar Federa kreeg de voorkeur op hem, deels omdat de Gambiaanse aanvaller tijdens de voorbije oefencampagne een grote indruk had achtergelaten. Fadera slaagde er echter niet in om zijn stempel te drukken tegen Servette Genève en hij werd tijdens de rust vervangen. Na de match werd bekend dat hij koorts had, wat ongetwijfeld een invloed had op zijn matige prestatie.

De vrees rond Trésor

Mike Trésor verving Alieu Fadera tijdens de rust, en de Rode Duivel was meteen van grote waarde voor KRC Genk. De aanvallende middenvelder viel scherp tegen Servette Genève in en hij demonstreerde meteen zijn grote klasse. Samen met Tolu Arokodare en Maarten Vandevoordt werd Trésor zelfs beoordeeld als de beste spelers van Genk door Het Nieuwsblad. Wouter Vrancken stelde ook vast dat Trésor het verschil probeerde te maken. “Ik weet dat ik op Mike kan rekenen, dat heeft hij ook getoond.” Het doet afvragen waarom Vrancken Trésor niet aan de wedstrijd liet starten, want vorig seizoen was hij de meest bepalende speler bij Genk.



Het Nieuwsblad heeft de opvallende beslissing om Mike Trésor niet te laten starten tegen Servette Genève verklaard door de vrees van KRC Genk dat de aanvallende middenvelder mogelijk de handrem lichtjes zou optrekken in afwachting van zijn mogelijke transfer naar een andere club. Trésor is in de afgelopen weken in verband gebracht met Crystal Palace, Lille OSC, Napoli, Burnley, RB Leipzig, Brentford en Fulham. Ook Wouter Vrancken heeft onlangs toegegeven dat hij bezorgd is dat Trésor de club deze zomer zal verlaten. “De kans dat Trésor vertrekt, is het grootst. Van iemand met zijn statistieken begrijp ik dat”, zei de coach in Het Laatste Nieuws.

De Condé moet wachten op nieuwe spits

Achteraf is het gemakkelijk om te speculeren over de beslissing om Mike Trésor als invaller te gebruiken, maar zijn aanwezigheid op het veld leek tegen Servette Genève alleen maar een positieve invloed te hebben op de ploeg. De geruchten over een mogelijke transfer, hoewel deze nog niet concreet zijn, voegden een extra dimensie toe aan de situatie en hebben duidelijk een invloed gehad op de keuze van Wouter Vrancken. Hoewel het 1-1 gelijkspel tegen Servette Genève niet rampzalig is, brengt het wel onzekerheid met zich mee voor de volgende wedstrijd in eigen huis. Naast de sportieve eer staat er bovendien ook veel financieel belang op het spel voor de club. Het uitschakelen van Servette Genève zou KRC Genk maar liefst 5 miljoen euro opleveren.

Volgens berekeningen van De Standaard zou een succesvolle campagne dat bedrag minimaal kunnen verdubbelen. Deze extra financiële injectie is van cruciaal belang voor de club, aangezien KRC Genk vorig seizoen een aanzienlijk verlies leed. Deze verliezen moeten gecompenseerd worden door het transferbeleid en de opbrengsten uit het Europees voetbal. Het extra kapitaal zou ook als geroepen komen voor Dimitri de Condé, die al lange tijd op zoek is naar een dringend vereiste extra spits. “Een goede spits vinden is sowieso niet gemakkelijk, je ziet overal dat ze niet zomaar voor het oprapen liggen”, zei Wouter Vrancken onlangs over die complexe zoektocht in een interview met Het Laatste Nieuws.



Het Belang van Limburg benadrukt dat die mogelijke extra miljoenen via de Champions League van groot belang zijn in de belangrijke zoektocht naar een nieuwe spits. “De witte raaf is moeilijk te vinden en kost vooral heel veel geld.” Volgens de krant weet Dimitri de Condé precies wie hij als aanvaller wil aantrekken, maar dat het alleen wachten is op het moment dat prijs en kwaliteit in evenwicht geraken om toe te slaan. De onzekerheid over de mogelijke Europese miljoenen maakt die oefening er duidelijk niet gemakkelijker op. Enkele van de namen op de lijst van de Head of Football zijn Paul Onuachu (Southampton), Shamar Nicholson (Spartak Moskou) en Semih Kiliçsoy (Besiktas).

Tresor moet terug starten bij Genk

Meest recent

Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

22
22
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

181
181
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

478
478
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

87
87
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

223
223
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

611
611
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

126
126
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

397
397
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

637
637
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

698
698
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

219
219
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

135
135
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

25
25
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

186
186
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

112
112
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

155
155
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

49
49
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

60
60
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

444
444
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

255
255
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

254
254
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

251
251
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

273
273

Meer sportnieuws