Fredberg zet Europese topclubs voor schut met ‘stunttransfer’

door
Fredberg zet Europese topclubs voor schut met ‘stunttransfer’

Tudor Mendel-Idowu (18) bezocht vorige week het Ciutat Esportiva Joan Gamper en het veelbelovende talent had naar verluidt een mondeling en principieel akkoord bereikt met FC Barcelona. Totdat de CEO Sports van Anderlecht zich begon te bemoeien in dit dossier. Mendel-Idowu is vandaag op weg naar een transfer naar Anderlecht en hij woonde vorig weekend zelfs al de match tegen Ajax bij. Fredberg lijkt Barça dus af te troeven in deze transfer, terwijl Mendel-Idowu enkele maanden geleden nog op weg was naar AC Milan, Manchester City, Arsenal, Bayern München of Tottenham. Tussen de lijnen maakt Mendel-Idowu indruk door zijn indrukwekkende dribbels en doelpunten, en naast het veld geldt hij als een academisch wonderkind.

LEES OOK: Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Anderlecht blijft jagen op de zomermercato

RSC Anderlecht bruist van vertrouwen in de aanloop naar de start van de nieuwe competitie. De voorbije oefencampagne was overwegend positief te noemen, met de klinkende 3-0 zege tegen Ajax als absoluut hoogtepunt van de voorbereiding. Sporting heeft duidelijk niet stilgezeten tijdens de huidige zomermercato en de club heeft al enkele gerichte en kwalitatieve inkomende transfers gerealiseerd. Hierdoor is de ploeg van Brian Riemer stevig versterkt ten opzichte van het vorige dramatische seizoen. En dat moest ook wel, want Anderlecht wil stilaan terug naar de top.



Er staat momenteel een stevige basis bij Anderlecht, maar de selectie is niet erg breed. Voor bepaalde posities ontbreekt er een gelijkwaardig alternatief en dienen vooral veel beloften als reserve. Het Nieuwsblad weet dat Anderlecht daarom zeker nog drie of vier inkomende transfers wil realiseren. Er wordt vooral gekeken naar een spits, een flankaanvaller en een centrale middenvelder als mogelijke versterkingen. Diezelfde krant en Le Soir bevestigen ondertussen de interesse van Sporting in Tudor Mendel-Idowu, een bericht dat vorig weekend gelanceerd werd door transferexpert Fabrizio Romano.

Fredberg troeft Deco af

Na het aflopen van zijn contract Chelsea leek de 18-jarige Tudor Mendel-Idowu goed op weg naar FC Barcelona. Het veelbelovende Engelse talent had naar verluidt een mondeling en een principieel akkoord bereikt omtrent een contract bij Barça, waar de aanvaller aanvankelijk moest aansluiten bij het Barça Atlètic van Rafa Marquez in de Spaanse derde klasse. Deco, de nieuwe sportdirecteur van Barça, is de drijvende kracht achter de poging om Mendel-Idowu naar Spanje halen, en de jeugdinternational bezocht vorige week zelfs het Ciutat Esportiva Joan Gamper, waar hij de faciliteiten van de Blaugrana leerde kennen. De aankondiging van deze transfer leek slechts een kwestie van tijd te zijn, maar vandaag is er nog steeds geen witte rook. De oorzaak hiervan ligt bij Jesper Fredberg en RSC Anderlecht, want zowel Spaanse en Belgische media melden namelijk dat Sporting Tudor Mendel-Idowu voor de neus van Barça probeert weg te kapen. Bij Anderlecht zou Tudor Mendel-Idowu een hoger salaris aangeboden krijgen én zou hij meteen bij de A-kern van de ploeg mogen aansluiten. De combinatie van deze zaken klinkt Mendel-Idowu als muziek in de oren en volgens Het Nieuwsblad was de 18-jarige vorig weekend zelfs aanwezig in het Lotto Park tijdens de match tegen Ajax.

De stunt van Fredberg wordt nog groter

De mogelijke komst van Tudor Mendel-Idowu zou een kleine stunt zijn voor Anderlecht, aangezien het Engelse toptalent al jarenlang wordt beschouwd als een van de beste academiespelers in de jeugdopleiding van Chelsea. In maart werd het al duidelijk dat Mendel-Idowu Chelsea op transfervrije basis zou verlaten vanwege een gebrek aan toekomstperspectief. Op dat moment hadden AC Milan, Manchester City, Arsenal, Bayern München en Tottenham al interesse getoond in het aantrekken van de 18-jarige Engelsman. Nu lijkt de CEO Sports van Anderlecht al deze Europese grootmachten, FC Barcelona incluis, te snel en te slim af te zijn om de handtekening van Mendel-Idowu te bemachtigen. Academisch wonderkind Tudor Mendel-Idowu schittert op het voetbalveld door zijn indrukwekkende dribbels en doelpunten, waarbij hij ook een grote mate van diepgang en verticaliteit aan zijn spel toevoegt. FC Barcelona zag hem als een nieuwe Ousmane Dembélé, en dit was een belangrijke reden waarom Deco hem zo graag naar het Spotify Camp Nou wilde halen. Maar Mendel-Idowu maakt niet alleen indruk met zijn voetbaltalent. Hij is ook een academisch wonderkind, dat zijn opleiding volgde aan het prestigieuze Eton College, dezelfde school waar Prins William en Harry naartoe gingen. In 2014 werd Mendel-Idowu zelfs tweede in de Child Genius of the Year, een veelbekeken Engels talentenprogramma voor de slimste kinderen van het land.

De transfer van Mendel-Idowu zou een stunt zijn van Fredberg

Meest recent

Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

0
0
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

20
20
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

33
33
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

8
8
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

186
186
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

11
11
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

120
120
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

62
62
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

72
72
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

30
30
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

157
157
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

206
206
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

123
123
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

75
75
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

250
250
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

75
75
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

109
109
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

123
123
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

16
16
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

172
172
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

31
31
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

160
160
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

164
164
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

140
140

Meer sportnieuws