'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

door
'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

RSC Anderlecht maakte zaterdag een goede beurt in de galawedstrijd tegen Ajax en klopte de Amsterdammers met 3-0. Daags na die knappe overwinning krijgen de supporters opnieuw goed nieuws te horen. Zo melden verschillende bronnen dat Paars-Wit op punt staat een nieuwe spits te contracteren.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de mercato, dat bevestigde de Deen dit weekend zelf nog. Op het verlanglijst staan onder meer nog vers bloed voor het middenveld en een nieuwe flankaanvaller. Maar de eerstvolgende aanwinst lijkt dus een nieuwe spits te gaan worden. Iemand die de concurrentie kan aangaan met Kasper Dolberg en eventueel een duo kan vormen met het Deense speerpunt. En daarvoor zou de keuze nu op Luis Vazquez zijn gevallen.

LEES OOK: 'Hasi buiten': Anderlecht-coach dient fans van antwoord

Contract van vier jaar

RSCA wordt al een hele zomer gelinkt aan de Argentijn van Boca Juniors. Even leek een streep door zijn naam te zijn getrokken omdat te veel tussenpersonen zich in het dossier probeerden te mengen. Maar nu zou RSCA dan toch een overeenkomst hebben gevonden met Boca. Vazquez zou inmiddels afscheid hebben genomen van zijn ploegmakkers en reist naar verluidt zondag nog door naar Europa. Er zou een contract van 4 jaar voor hem klaarliggen.

Financiële meerwaarde beperkt

Vanuit Zuid-Amerika werd gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 7 miljoen dollar. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt dat bedrag toch wat lager. De Waalse journalist beweert dat de transfersom zo'n 5 miljoen dollar bedraagt, een slordige 4.50 miljoen euro. Daar tegenover zal RSCA wel flink moeten dokken indien Vazquez op termijn weer verkocht wordt. Van die opbrengsten zou immers 15% terugvloeien naar Boca Juniors. Daarnaast blijft 30% van de transferrechten in handen van een investeringsmaatschappij. Ook die 30% zou Anderlecht dus moeten afstaan bij een doorverkoopbedrag.

Begrijpt u dat RSCA een extra spits haalt?

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-coach dient fans van antwoord

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

0
0
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

71
71
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

177
177
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

171
171
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

305
305
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

175
175
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

290
290
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

274
274
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

69
69
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

453
453
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

286
286
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

86
86
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

172
172
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

280
280
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

65
65
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

102
102
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

71
71
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

41
41
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

439
439
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

380
380
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

140
140
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

217
217
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws