'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

door
'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

RSC Anderlecht maakte zaterdag een goede beurt in de galawedstrijd tegen Ajax en klopte de Amsterdammers met 3-0. Daags na die knappe overwinning krijgen de supporters opnieuw goed nieuws te horen. Zo melden verschillende bronnen dat Paars-Wit op punt staat een nieuwe spits te contracteren.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de mercato, dat bevestigde de Deen dit weekend zelf nog. Op het verlanglijst staan onder meer nog vers bloed voor het middenveld en een nieuwe flankaanvaller. Maar de eerstvolgende aanwinst lijkt dus een nieuwe spits te gaan worden. Iemand die de concurrentie kan aangaan met Kasper Dolberg en eventueel een duo kan vormen met het Deense speerpunt. En daarvoor zou de keuze nu op Luis Vazquez zijn gevallen.

LEES OOK: 'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Contract van vier jaar

RSCA wordt al een hele zomer gelinkt aan de Argentijn van Boca Juniors. Even leek een streep door zijn naam te zijn getrokken omdat te veel tussenpersonen zich in het dossier probeerden te mengen. Maar nu zou RSCA dan toch een overeenkomst hebben gevonden met Boca. Vazquez zou inmiddels afscheid hebben genomen van zijn ploegmakkers en reist naar verluidt zondag nog door naar Europa. Er zou een contract van 4 jaar voor hem klaarliggen.

Financiële meerwaarde beperkt

Vanuit Zuid-Amerika werd gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 7 miljoen dollar. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt dat bedrag toch wat lager. De Waalse journalist beweert dat de transfersom zo'n 5 miljoen dollar bedraagt, een slordige 4.50 miljoen euro. Daar tegenover zal RSCA wel flink moeten dokken indien Vazquez op termijn weer verkocht wordt. Van die opbrengsten zou immers 15% terugvloeien naar Boca Juniors. Daarnaast blijft 30% van de transferrechten in handen van een investeringsmaatschappij. Ook die 30% zou Anderlecht dus moeten afstaan bij een doorverkoopbedrag.

Begrijpt u dat RSCA een extra spits haalt?

Meest recent

'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

30
30
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

36
36
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

34
34
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

112
112
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

61
61
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

436
436
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

92
92
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

85
85
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

19
19
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

371
371
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

446
446
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

336
336
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

393
393
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

117
117
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

220
220
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

300
300
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

310
310
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

248
248
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

142
142
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

490
490
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

359
359
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

117
117
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

575
575
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

265
265

Meer sportnieuws