'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

door
'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

RSC Anderlecht maakte zaterdag een goede beurt in de galawedstrijd tegen Ajax en klopte de Amsterdammers met 3-0. Daags na die knappe overwinning krijgen de supporters opnieuw goed nieuws te horen. Zo melden verschillende bronnen dat Paars-Wit op punt staat een nieuwe spits te contracteren.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de mercato, dat bevestigde de Deen dit weekend zelf nog. Op het verlanglijst staan onder meer nog vers bloed voor het middenveld en een nieuwe flankaanvaller. Maar de eerstvolgende aanwinst lijkt dus een nieuwe spits te gaan worden. Iemand die de concurrentie kan aangaan met Kasper Dolberg en eventueel een duo kan vormen met het Deense speerpunt. En daarvoor zou de keuze nu op Luis Vazquez zijn gevallen.

LEES OOK: Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Contract van vier jaar

RSCA wordt al een hele zomer gelinkt aan de Argentijn van Boca Juniors. Even leek een streep door zijn naam te zijn getrokken omdat te veel tussenpersonen zich in het dossier probeerden te mengen. Maar nu zou RSCA dan toch een overeenkomst hebben gevonden met Boca. Vazquez zou inmiddels afscheid hebben genomen van zijn ploegmakkers en reist naar verluidt zondag nog door naar Europa. Er zou een contract van 4 jaar voor hem klaarliggen.

Financiële meerwaarde beperkt

Vanuit Zuid-Amerika werd gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 7 miljoen dollar. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt dat bedrag toch wat lager. De Waalse journalist beweert dat de transfersom zo'n 5 miljoen dollar bedraagt, een slordige 4.50 miljoen euro. Daar tegenover zal RSCA wel flink moeten dokken indien Vazquez op termijn weer verkocht wordt. Van die opbrengsten zou immers 15% terugvloeien naar Boca Juniors. Daarnaast blijft 30% van de transferrechten in handen van een investeringsmaatschappij. Ook die 30% zou Anderlecht dus moeten afstaan bij een doorverkoopbedrag.

Begrijpt u dat RSCA een extra spits haalt?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

79
79
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

279
279
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

376
376
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

151
151
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

131
131
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

315
315
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

100
100
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

236
236
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

185
185
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

178
178
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

373
373
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws