'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

door
'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

RSC Anderlecht maakte zaterdag een goede beurt in de galawedstrijd tegen Ajax en klopte de Amsterdammers met 3-0. Daags na die knappe overwinning krijgen de supporters opnieuw goed nieuws te horen. Zo melden verschillende bronnen dat Paars-Wit op punt staat een nieuwe spits te contracteren.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de mercato, dat bevestigde de Deen dit weekend zelf nog. Op het verlanglijst staan onder meer nog vers bloed voor het middenveld en een nieuwe flankaanvaller. Maar de eerstvolgende aanwinst lijkt dus een nieuwe spits te gaan worden. Iemand die de concurrentie kan aangaan met Kasper Dolberg en eventueel een duo kan vormen met het Deense speerpunt. En daarvoor zou de keuze nu op Luis Vazquez zijn gevallen.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Contract van vier jaar

RSCA wordt al een hele zomer gelinkt aan de Argentijn van Boca Juniors. Even leek een streep door zijn naam te zijn getrokken omdat te veel tussenpersonen zich in het dossier probeerden te mengen. Maar nu zou RSCA dan toch een overeenkomst hebben gevonden met Boca. Vazquez zou inmiddels afscheid hebben genomen van zijn ploegmakkers en reist naar verluidt zondag nog door naar Europa. Er zou een contract van 4 jaar voor hem klaarliggen.

Financiële meerwaarde beperkt

Vanuit Zuid-Amerika werd gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 7 miljoen dollar. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt dat bedrag toch wat lager. De Waalse journalist beweert dat de transfersom zo'n 5 miljoen dollar bedraagt, een slordige 4.50 miljoen euro. Daar tegenover zal RSCA wel flink moeten dokken indien Vazquez op termijn weer verkocht wordt. Van die opbrengsten zou immers 15% terugvloeien naar Boca Juniors. Daarnaast blijft 30% van de transferrechten in handen van een investeringsmaatschappij. Ook die 30% zou Anderlecht dus moeten afstaan bij een doorverkoopbedrag.

Begrijpt u dat RSCA een extra spits haalt?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

95
95
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

331
331
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

150
150
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

132
132
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

84
84
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

147
147
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

65
65
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

407
407
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

134
134
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

780
780
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

370
370
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

187
187
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

80
80
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

259
259
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

258
258

Meer sportnieuws