'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

735 stemmen
'Anderlecht dicht bij nieuwe spits: financiële details gekend'

RSC Anderlecht maakte zaterdag een goede beurt in de galawedstrijd tegen Ajax en klopte de Amsterdammers met 3-0. Daags na die knappe overwinning krijgen de supporters opnieuw goed nieuws te horen. Zo melden verschillende bronnen dat Paars-Wit op punt staat een nieuwe spits te contracteren.

Sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de mercato, dat bevestigde de Deen dit weekend zelf nog. Op het verlanglijst staan onder meer nog vers bloed voor het middenveld en een nieuwe flankaanvaller. Maar de eerstvolgende aanwinst lijkt dus een nieuwe spits te gaan worden. Iemand die de concurrentie kan aangaan met Kasper Dolberg en eventueel een duo kan vormen met het Deense speerpunt. En daarvoor zou de keuze nu op Luis Vazquez zijn gevallen.

LEES OOK: Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

Contract van vier jaar

RSCA wordt al een hele zomer gelinkt aan de Argentijn van Boca Juniors. Even leek een streep door zijn naam te zijn getrokken omdat te veel tussenpersonen zich in het dossier probeerden te mengen. Maar nu zou RSCA dan toch een overeenkomst hebben gevonden met Boca. Vazquez zou inmiddels afscheid hebben genomen van zijn ploegmakkers en reist naar verluidt zondag nog door naar Europa. Er zou een contract van 4 jaar voor hem klaarliggen.

Financiële meerwaarde beperkt

Vanuit Zuid-Amerika werd gewag gemaakt van een transfersom van zo'n 7 miljoen dollar. Maar volgens transferwatcher Sacha Tavolieri ligt dat bedrag toch wat lager. De Waalse journalist beweert dat de transfersom zo'n 5 miljoen dollar bedraagt, een slordige 4.50 miljoen euro. Daar tegenover zal RSCA wel flink moeten dokken indien Vazquez op termijn weer verkocht wordt. Van die opbrengsten zou immers 15% terugvloeien naar Boca Juniors. Daarnaast blijft 30% van de transferrechten in handen van een investeringsmaatschappij. Ook die 30% zou Anderlecht dus moeten afstaan bij een doorverkoopbedrag.

Begrijpt u dat RSCA een extra spits haalt?

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

20
20
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

114
114
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

41
41
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

118
118
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

382
382
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

374
374
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

166
166
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

70
70
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

191
191
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

267
267
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

118
118
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

354
354
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

138
138
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

215
215
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

597
597
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

45
45
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

109
109
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

306
306
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

199
199
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

163
163
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

118
118
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

198
198
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

490
490
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

505
505

Meer sportnieuws