'Straffe deal: Anderlecht dokt miljoenen en haalt nieuwe spits'

door
'Straffe deal: Anderlecht dokt miljoenen en haalt nieuwe spits'

RSC Anderlecht begint komende vrijdag aan het nieuwe seizoen met een Brusselse derby tegen Union SG. En mogelijk krijgt coach Brian Riemer er voor dat duel nog een nieuwe aanwinst bij. Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat RSCA een akkoord heeft gevonden omtrent de komst van Luis Vazquez.

Om volgend seizoen weer een rol van betekenis te kunnen spelen, heeft Paars-Wit nood aan versterking op uiteenlopende posities. Idealiter volgen tijdens de zomerse transferperiode een achttal directe versterkingen. Met Kasper Dolberg en Louis Patris werden alvast een spits en een rechtsback van dat lijstje geschrapt. Maar sportieve baas Jesper Fredberg is nog lang niet klaar aan inkomende zijde.

LEES OOK: Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

Alternatief voor Dolberg

Zo speurt men nog naar versterking op het middenveld en op de flanken. Maar ook een tweede nieuwe spits als doublure van Dolberg is geen overbodige luxe. Het afgelopen contract van Islam Slimani werd tot dusver immers niet verlengd, Lucas Stassin wordt vooral gezien als speler voor de RSCA Futures en Benito Raman is toch een compleet ander type. En de Brusselaars lijken die nieuwe spits nu ook beet te hebben.

Ruim 6 miljoen euro

Vanuit Zuid-Amerika wordt immers gewag gemaakt van een doorbraak rond Luis Vazquez. Even leek het erop dat Anderlecht definitief de stekker had getrokken uit het dossier van de Argentijn, maar dat zou toch niet het geval zijn. Volgens TyC-journalist Julio Pavoni bereikte RSCA immers dan toch een overeenkomst met Boca Juniors. De Brusselaars zouden 7 miljoen dollar, zo'n 6.30 miljoen euro, neertellen voor de spits. Daar zouden nog een aantal bonussen en een percentage op de mogelijke doorverkoopsom bovenop komen. Vazquez zou zondag nog naar Europa afreizen. Indien zijn medische en fysieke proeven een succes zijn, kan hij voor 4 jaar tekenen.

Anderlecht gaat volgend seizoen meedoen voor de titel ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

16
16
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

8
8
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

19
19
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

133
133
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

257
257
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

237
237
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

351
351
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

600
600
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

633
633
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

426
426
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1124
1124
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

678
678
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1070
1070
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

218
218
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

148
148
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

655
655
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

435
435
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

893
893
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1453
1453

Meer sportnieuws