Anderlecht scoort punten na 'goede transferzet'

door
Anderlecht scoort punten na 'goede transferzet'

RSC Anderlecht heeft dinsdag zijn derde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. In navolging van spits Kasper Dolberg en rechtsback Louis Patris haalde Paars-Wit immers een nieuwe doelman in huis. Zo tekende Maxime Dupé voor twee seizoenen in het Lotto Park.

De nood aan een nieuw sluitstuk was behoorlijk groot bij de recordkampioen. De Brusselaars namen vorige maand immers afscheid van hun vaste nummer één. Zo werd Bart Verbruggen voor een slordige 20 miljoen euro aan Brighton and Hove Albion verkocht. Deze week tekende Hendrik Van Crombrugge dan weer bij KRC Genk. Maar nu heeft Paars-Wit dus een nieuwe doelman gevonden.

LEES OOK: Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Goede indruk bij Toulouse

Sportieve baas Jesper Fredberg volgde verschillende pistes om uiteindelijk bij Dupé te belanden. Die had in de voorbije seizoenen een goede indruk achtergelaten bij Toulouse FC, maar daar werd geen akkoord gevonden omtrent de verlenging van zijn aflopende contract. En dus kon RSCA hem transfervrij op de kop tikken. Volgens Guillaume Gillet deed zijn ex-club daarmee een goede zaak.

Slimme transferzet

De voormalige Rode Duivel deelde destijds de kleedkamer met Dupé bij FC Nantes en is ervan overtuigd dat Anderlecht een goede keuze maakte. "Maxime is een erg dynamische doelman in de lucht. Hij neemt ook zijn verantwoordelijkheid en zal niet aarzelen om uit te komen. Hij heeft goede reflexen, maar is ook goed met de voet. Met hem kan je gemakkelijk van achteruit opbouwen. Hij is ook een goede gast met een goede mentaliteit. Zijn ervaring zal Paars-Wit deugd doen. Volgens mij is het een goede transfer", feliciteert Gillet de Brusselaars bij SudPresse.

Anderlecht gaat volgend seizoen een sterkere selectie hebben ...

Meest recent

Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

16
16
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

28
28
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

66
66
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

13
13
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

88
88
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

27
27
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

27
27
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

59
59
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

88
88
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

68
68
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

64
64
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

513
513
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

50
50
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

67
67
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

254
254
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

143
143
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

52
52
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

186
186
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

199
199
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1366
1366
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

97
97
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

283
283

Meer sportnieuws